Dešimtokas iš Radviliškio įkūrė savo televiziją - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2013-09-02 13:30

Dešimtokas iš Radviliškio įkūrė savo televiziją

Pristatome dar vieną konkurso „MIESTE.lt žvaigždė“ dalyvį! Jis – Deividas Serevičius, šešiolikmetis iš Radviliškio, būsimas dešimtokas. Jau devynis metus vaikinas brazdina gitaros stygas ir retkarčiais lieja prakaitą krepšinio aikštelėje. Tačiau jo didžiausia aistra – kelionės, o tiksliau – video reportažų apie keliones kūrimas.

Kuri video reportažus apie keliones ir talpini juos internetinėje erdvėje. Kaip nusprendei užsiimti tokia veikla?

Mintis kilo tada, kai TV ekranuose pasirodė laida „Makaliaus kelionės“. Peržiūrėjęs kelias serijas pagalvojau: „Kodėl man nesukūrus ko nors panašaus?“. Kadangi anksčiau neteko dirbti su montavimo ir panašiomis programomis, teko pačiam to išmokti. Iš pradžių buvau pradėjęs kurti filmą apie Lietuvos pajūrį, bet greitai darbus nutraukiau. Neužteko motyvacijos. Po to sukosi mintys kurti savaitines kino naujienas, bet to net nepradėjau. Trečias kartas nemelavo - pradėjau kurti kelionių reportažus. Pirmasis reportažas buvo apie Niujorką. Žinoma, pirmas blynas buvo pakankamai prisvilęs, bet su kiekviena serija stengiuosi tobulėti.

Kiek laiko kuri kelionių reportažus?

Pirmąją seriją apie Niujorką įkėliau 2012 m. rugsėjo 29 d., tuo metu dirbau visiškai vienas. Rengiau tekstą, skaičiau jį, montavau ir įkėliau į „Youtube“. Antrojoje serijoje prisijungė įgarsintojas Daumantas, žiūrovams jo balsas patiko. O ir pačiai laidai jis įnešė šiek tiek energijos, kurios trūko pirmojoje serijoje. Vėliau atsirado įgarsintoja Egilė, tad darbas dar labiau paspartėjo. Šiuo metu su įgarsinimais dirba Rolandas, turintis patirties radijo eteryje. Taigi, šiuo metu laida kur kas profesionalesnė nei anksčiau.

Kaip pasirenki šalis, apie kurias rengi reportažus?

Talpinu vaizdo įrašus įvairiuose forumuose, kur žmonės dalina patarimus, diskutuoja. Skaitydamas jų komentarus, randu pasiūlymų kur nukeliauti. Stengiuosi reportažus rengti apie egzotiškas vietas, kur galima pamatyti įspūdingų vaizdų. Taip pat socialinio tinklo „Facebook“ puslapyje rengiu apklausas.

Kiek laiko reikia vienam reportažui parengti?

Teksto rengimas trunka maždaug dvi dienas, o įgarsinimas dažniausiai neužima nei dienos. Montažui dažniausiai skiriu vieną arba dvi dienas, tai priklauso nuo to, kiek laiko tuo metu gali skirti laidos kūrimui. Viską suskaičiavus – vienam reportažui parengti reikia 4-5 dienų.

Keliose šalyse esi pats apsilankęs?

Nesu užkietėjęs keliautojas, esu aplankęs vos vieną šalį - Angliją, o tiksliau jos miestą Mančesterį.

Kiek reportažų yra paremti Tavo paties patirtimi, o ne surinkta informacija?

Turbūt vienintelis, apie Mančesterį. Tačiau kurdamas reportažą net ir apie jį, informacijos ieškojau internete, nors stengiausi šiek tiek pridėti ir savo patirties.

Ar manai, kad tavo reportažai yra naudingi? Kam jie naudingi ir kodėl?

Kadangi šiuo metu visi nevaržomai gali keliauti, žmonės domisi, kur galėtų praleisti atostogas. Taigi, laidoje išgirsti patarimai, ar pamatytos įžymios vietos, gali palengvinti jų apsisprendimą dėl kelionės. Verta pažymėti, laida yra ne vien pramoginė. Joje paminima įvairių įvykių, datų, aplankomos įžymios vietos, žmonėms suteikiama proga praplėsti akiratį ir pagilinti žinias apie įvairiausius pasaulio kampelius.

Kokie tavo ateities planai? Ar jie susiję su kelionėmis?

Kol kas ateitį sieju su muzika, bet šiuo metu vis dar neturiu tvirto sprendimo. Nežinau, galbūt ateityje pasuksiu į kitą pusę.

Kokia aplinkinių reakcija į tokį tavo užsiėmimą?

Realybėje labai nesiskelbiu, kad užsiimu tokia veikla. Beveik visi aplinkiniai yra internetinėje erdvėje. Vieni palaiko, kiti peikia, bet, kaip ir minėjau, su kiekviena serija stengiuosi tobulėti ir atsižvelgti į žiūrovų patarimus.

MIESTE.lt kviečia pasidairyti po platųjį pasaulį laidos „Keliaujame“ akimis!