Pristatome: rankų darbo vyriškų peteliškių kūrėja Agnetė - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2013-11-27 16:35 Asmeninio archyvo nuotr.

Pristatome: rankų darbo vyriškų peteliškių kūrėja Agnetė

Portalas MIESTE tęsia talentingų lietuvaičių paiešką. Šiandien konkurse MIESTE Žvaigždė pristatome šaunią vyriškų aksesuarų kūrėją Agnetę. Atvirame laiške ji papasakojo apie savo kūrybos kelią. (kalba netaisyta)

"Esu aksesuarų vardo „Magnetico“ įkurėja Agnetė Baranauskaitė, 23 metų iš Kauno.Kaip viskas prasidėjo ? Visada tikėjau (ir vis dar tikiu), kad kiekvienas iš mūsų patys galime viską padaryti. Augau tarp menininkų – tėtis fotografavo, močiutė piešia, dėdė užsiima medžio skulptūra, gamina baldus, sesė ir puseserė taip pat linkusios prie kūrybos, tad net nepamenu, kada pati pradėjau kurti. Pirmoji pažintis su aksesuarais buvo gal kokioje 6-oje klasėje. Pradėjau nuo mergaitiškų auskarų, karolių, apyrankių. Niekada nepamiršiu savo pirmosios klientės – istorijos mokytojos. Tai buvo ne tik pirmoji klientė, bet ir pirmasis kūrinys pagal individualų užsakymą. Kaip džiaugiausi tada. Buvau vos 16-kos, o jau galėjau pasigirti užsidirbanti iš savo kūrybos.

Tačiau prie moteriškų aksesuarų ilgai neužsisėdėjau… Matyt, norėjosi kažko mažiau atrasto pasaulyje. Moteriškus papuošalus, kaip aš sakau, dabar kuria visi. Prieš kelis metus pasauliniu mąstu per visa žemės rutulį nusirideno kaspinų manija – merginos juos pirko ir segėsi visur – į plaukus, ausis, drabužius, batelius, puošė jais savo augintinius. Tai buvo lyg manija, kuri atrodė niekada nesibaigs. Tiesą sakant, tai tapo šiek tiek monotoniška, tad nusprendžiau, kad metas sukti kita linkme ir puošti … vyrus. Pirmąją peteliškę sukūriau gyvenadama Vilniuje savo tuometiniam kambariokui. Lakstė lyg išprotėjęs Vilniaus senamiesčio gatvėmis. Ja vilkėdamas vesdavo į lauką net mano šunį. :}

Lietuvoje nėra lengva įsigyti kokybiškų audinių. Manau, su šia problema susiduria ne vienas kūrėjas. Ilgai tobulinau savo gamybos techniką, kol varlytės įgavo norimą išvaizdą. Tuomet peteliškės paprašė vienas, antras, trečias draugas, o šiai dienai peteliškės jau yra iškeliavusios į visus pasaulio žemynus (teliko bent vieną išsiųsti į Australiją ir galėsiu adatėlę įsmeigti ir į šį kontinentą). Džiaugiuosiu savo kūrinių kokybe, tačiau niekada nesustoju. Tikiu, kad tą sekundę, kai žmogus nustoja tobulėti – jis nustoja augti. Įkvėpimo bei patirties semiuosi keliaudama - skirtingos kultūros leidžia plėsti akiratį ir parsivežti naujų idėjų į Lietuvą.

Visada žinojau, kad dirbsiu pati sau. Darbas kitam – ne man. Išbandžiau ne vieną darbą ir tuo tik dar stipriau įsitikinau. Puikiai jaučiuosiu kurdama, galėdama savo klientų vizijas bei svajones paversti realybe bei prisidėti prie svarbiausių jų gyvenimo akimirkų. Daugiausiai dirbu vestuvių, krikštynų srityje. Pagaliau įgavusios oficialų vardą “Magnetico” varlytės labai greitu metu pasirodys ne vienoje parduotuvėje ne tik Lietuvoje. Planų bei darbo yra labai daug ir nėra laiko stoviniuoti vietoje. Kol kas dirbu viena, nes taip lengviausia priimti visus sprendimus – dėl klaidų kaltinti galiu tik save, tad į viską žiūriu daug atsakingiau.

Maloniausia mano darbo dalis yra matyti savo laimingų klientų veidus, todėl visuomet džiaugiuosi jų atsiliepimais bei atsiunčiamomis nuotraukomis. Ir dabar - ką tik grįžau iš susitikimo su kliente, kurios šypsena nušvietė šią gan niūrią lapkričio dieną."

Daugiau Agnetės darbų galite pamatyti jos "Facebook" anketoje!

Nori tapti MIESTE ŽVAIGŽDE ir TU? Gal nuotabiai tapai, itin gražiai pieši, neįtikėtinai šoki ar dainuoji, o gal tiesiog turi keistą talentą, kurį nori parodyti visam pasauliui?

Rašyk į info@mieste.lt ir tapk MIESTE ŽVAIGŽDE ir TU!