Jaunosios juvelyrės Lauros Motiejūnaitės darbuose - moteriškos tapatybės ieškojimas, džiaugsmas ir liūdesys viename - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2017-03-28 10:55 TEKLĖS ULOS PUŽAUSKAITĖS nuotr.

Jaunosios juvelyrės Lauros Motiejūnaitės darbuose - moteriškos tapatybės ieškojimas, džiaugsmas ir liūdesys viename

Menininkės Lauros Motiejūnaitės kelio pradžia - juvelyrikos ir tekstilės jungtis. MIESTE.lt žvaigždė Laura dalinasi kūrybos inspiracijomis bei nuostabių papuošalų fotografijomis.

"Baigiau tekstilės bakalauro studijas Vilniaus dailės akademijoje. Šiuo metu baiginėju šios specialybės magistrantūrą" , - pokalbį pradeda Laura. Mergina žinių apie juvelyrikos amatą semiasi iš tokių juvelyrų kaip Darijus Gerlikas bei Tadas Deksnys. "Dalyvauju įvairiose parodose Lietuvoje ir svetur, neseniai buvau atidariusi ir personalinę parodą "Vilnensis galerijoje"."

TEKLĖS ULOS PUŽAUSKAITĖS nuotr.

"Tekstilės bakalaurą baigiau darbu "Tekstilės ir juvelyrikos jungtis. Ferahano kilimas''. Šiame darbe mano inspiracijos šaltiniu tapo persiškų kilimų raštai. Pačius raštus ėmiau iš konkretaus antikvarinio persiško kilimo, priklausančio persiškų kilimų ekspertei Laurai Bohne." Bakalauro studijų metu Lauros darbuose vyravo tekslinės medžiagos su metalo intarpais, kuomet naujausiuose papuošaluose jaunoji juvelyrė metalą naudoja kaip karkasą tekstilės pluoštams.

TEKLĖS ULOS PUŽAUSKAITĖS nuotr.

"Farahano kilimų raštai, pieno ir gintaro pluoštai, sidabras – neįprastas ir intriguojantis medžiagų pasirinkimas. Laura Motiejūnaitė – drąsi, linkusi eksperimentuoti su įvairiomis medžiagomis ir novatoriška jauna autorė. Tekstilės ir juvelyrikos jungtis – labai perspektyvus kelias, kuriuo sėkmingai eina ne tiek ir mažai lietuvių autorių; sugebant suderinti abiejų sričių teikiamas galimybes, sukuriami išties įsimintini darbai" , - mintimis dalinasi menotyrininkė Jurgita Ludavičienė.

TEKLĖS ULOS PUŽAUSKAITĖS nuotr.

Kaip teigia VDA dėstanti dr. Jurgita Ludavičienė, Lauros darbai kupini ryškaus stilistinio išskirtinumo, savotiško dekoratyvumo, netikėtų medžiagų naudojimo ir jų derinimo. "Išlaikydama pusiausvyrą tarp dekoratyvumo ir rafinuotumo, nenukrypdama į perkrovimą, jaunoji menininkė sugeba sukurti ir išlaikyti savitą stilių."