Lietuvoje užaugusi kūrėja Claudia Just: tapydama nederinu spalvų - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2014-11-10 14:44 Asmeninio archyvo nuotr.

Lietuvoje užaugusi kūrėja Claudia Just: tapydama nederinu spalvų

Portalas MIESTE pristato naują rubrikos MIESTE.lt žvaigždė heroję – Claudią Just (20). Vokietijoje gimusi mergina užaugo Lietuvoje, su mama, tačiau sulaukusi pilnametystės vėl sugrįžo į Vokietiją, iš kur kilęs jos tėtis. Nuo mažumės tapanti mergina kiekviename savo darbe stengiasi atrasti kažką naujo.

Tapyba mergina susižavėjo dar darželyje. „Pirmoji dailės mokytoja įkvėpė mane stverti viską, kas piešia ir nebijoti išsitepti. Ji parodė skirtingas dailės technikas ir skatino eksperimentuoti. Esu išbandžiusi viską: nuo užgavėnių kaukių lipdymo iki tapybos rankomis“, - portalui MIETE pasakojo Claudia.

Vėliau mergina savo žinas gilino ir kūrybą tobulino Vilniaus Jono Vienožinskio dailės mokykloje. „Menas pamažu tapo mano idėjų šaltiniu ir patogiausia minčių išraiškos forma“, - kalbėjo C.Just.

Prieš porą metų baigusi Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnaziją mergina išvyko į Vokietiją. „Abejojau, ką norėčiau studijuoti, todėl išmokti ko nors naujo ir suprasti, ko noriu iš gyvenimo“, - nusišypsojo kalbėdama menininkė.

Nedideliame Vokietijos mieste Neubrandenburge, Šiaurės Vokietijoje, mergina atliko praktiką „Das andere“ gimnazijoje. „Buvau asistente visuose darbuose, kur tik reikėjo menininko akies ir rankos. Tačiau svarbiausia praktikos dalis buvo dalyvavimas dailės pamokose ir bendravimas su vaikais, - pasakojo mergina. – Ten susipažinau ir dirbau kartu su dailininke Karin Camara, kuri vėliau tapo mano mokytoja bei patarėja ruošiant portfolio stojamiesiems į dailės universitetą Berlyne.“ Tais pačiais metais Claudia spėjo atlikti praktiką ir knygų leidykloje „Mecklenburger Buchverlag“, ten ji buvo atsakinga už knygų viršelių bei plakatų maketavimą. Beje, praktikos metu vieną knygą vaikams ji iliustravo pati (pamatyk čia).

Pernai mergina įstojo į Berlyno menų akademiją. Kaip pati pasakoja, stojamieji egzaminai nebuvo lengvi. Savo darbų portfolio komisijai pateikė net 400 pretendentų, į stojamuosius egzaminus buvo pakviesti vos 25 laimingieji, o į kursą priimta tik 15 studentų.

„Mano darbuose nėra nuoseklumo, aš nekuriu serijų iš kelių darbų. Su kiekviena drobe ar popieriaus lapu stengiuosi atrasti kažką naujo ir ko nors išmokti – nesvarbu, ar tai naujas spontaniškas spalvų derinys, ar nauja piešimo technika, - kalbėjo Claudia. - Jei mano darbas baigtas, tačiau kūrybos procese nieko neišmokau, jis man nėra daug vertas.“

Jaunoji menininkė tikina, kad nepaprastai mėgsta piešti moteris: „Tiek mano abstrakčiuose, tiek realistiniuose darbuose vyrauja moters figūra. Stengiuosi žiūrovams perteikti tokį grožio idealą, kurį ir aš pati matau. Tiesa, vis bandau save ir grafiniuose bei abstrakčiuose darbuose. Šiuose darbuose nėra svarbu, kad stebėtojas tas figūras atpažintų. Čia svarbiau formos bei spalvų deriniai.“

„Niekuomet neplanuoju savo darbų. Tapydama pamirštu paletę ir palvos tampa mano įrankiais. Spalvos ir atspalviai derinami atsitiktinai, o imdama tušą niekuomet nesvarstau, kas iš to išeis. Tiesiog pradedu ir viskas liejasi savaime", - kalbėjo mergina.

Šiemet pirmąją savo darbų parodą surengusi mergina antrąją planuoja pristatyti kitų metų pradžioje. Daugiau jos darbų gali pamatyti čia!

Manai, kad MIESTE žvaigžde gali tapti ir Tu? Gal gražiai pieši, tapai, šoki, dainuoji, fotografuoji ar turi kitokių talentų? Tuomet parašyk mums apie save į info@mieste.lt, pridėk fotografijų ir lauk. Galbūt kita MIESTE žvaigždė būsi TU!