Dizainerė K. Sviderskaitė: drabužiai turi transformuotis - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2014-12-10 10:00 Asmeninio archyvo nuotr.

Dizainerė K. Sviderskaitė: drabužiai turi transformuotis

Pristatome naują MIESTE.lt žvaigždę! Šį kartą tai drabužių dizainerė Kristina Sviderskaitė. Tik pernai Vilniaus Dailės Akademijos magistro laipsnį įgijusi mergina tikina, kad daugelį savo kurtų drabužių modelių išbando pati, tik vėliau juos siuva klientėms.

Kristina, daugelis kūrėjų  pasislepia po sugalvotu prekės ženklu. Kodėl nusprendei savo kuriamų drabužių liniją pristatyti tiesiog savo vardu ir pavarde?

Šis dalykas truputį nepaiškinamas. Idėja pasivadinti vardu ir pavarde gimė spontaniškai, tada, kai galiausiai pribrendo laikas gamintis etiketes. Natūraliai užrašiau savo vardą ir pavardę. Nežinau, kodėl tuomet taip padariau, bet ir dabar elgčiausi taip pat. Pasivadindama savo vardu ir pavarde save pozicionuoju labiau kaip mados dizainerę, o ne kaip prekinį ženklą. Man taip asmeniškiau, artimiau. Kūryba tampa neatskiriama mano asmenybės dalimi.

Kada supratai, kad nori būti drabužių dizainerė?

Viskas prasidėjo kažkada ankstyvoje vaikystėje. Berods ta svajonė atsirado po kažkokio filmo, kur pagrindinė aktorė buvo mados dizainerė. Mane, mažą mergytę,  tiesiog užbūrė suknelės, modeliai, podiumas - viskas…  Nuo tada paklausta, kuo noriu būti, atsakydavau – “modeliuotoja arba veterinarė”.  Antroji svajonė atkrito natūraliai gyvenimo eigoje, liko tik meilė gyvūnams. Na, o “madistės svajonė” tik stiprėjo ir reiškėsi įvairiausiomis formomis:  nuo “ožių” mamai mane berengiant iki pomėgio susimaketuoti drabužius iš patalynės ir kitų panašių medžiagų ar pirmųjų sukurtų ir pasiūtų drabužių sau ir draugėms. Vėliau, kai pradėjau mokytis drabužių dizaino, dažnokai sulaukdavau skeptiško aplinkinių požiūrio dėl pasirinkto kelio perspektyvų. Buvo daug mokslų ir savarankiško darbo. Labai atsakingai žiūrėjau į savo specialybę. Žinoma, buvo ir nusivylimų, bet viską atperka nuoširdus klientės džiaugsmas, kaip jai gera būti su mano kurta suknele,  netikėtai  pamatyta  nepažįstamoji  gatvėje, dėvinti mano kūrinį, Tai man didžiausias atlygis ir įvertinimas.

Kuo Tavo kuriamas dizainas yra ypatingas? 

Mano dizainas išsiskiria skulptūriškumu, skirtingų audinių ir faktūrų derinimu, ryškių spalvų akcentais, besitransformuojančiomis detalėmis. Dažnai remiuosi kontrasto ir priešybių principu, turiu omenyje audinių, spalvų, formų derinimą ir pritaikymą. Atskiros mano kolekcijos pasižymi idėjiniu pamatu, man be galo svarbu, kad sukurta kolekcija neštų žinutę, kalbėtų apie tai, kas man tuo metu yra svarbu ir nebūtų tik gražių skudurėlių rinkinys.

Kokius audinius dažniausiai naudoji?

Pats mėgstamiausias mano audinys – trikotažas. Renkuosi jį dėl jo transformavimosi savybių ir neribotų panaudojimo galimybių. Nors kartais labai smagu save apriboti storais tvirtais audiniais, tokiais kaip vilna ir kurti apibrėžtos formos, skulptūriškus drabužius. Taip pat kartais būna ryškių ir netgi labai ryškių spalvų audinių periodai.

Iš kur ateina įkvėpimas?

Mane įkvepia viskas, kas vyksta aplinkui: gamtos reiškinai ir vaizdai, patirti įspūdžiai kelionėse, žiūrėti filmai, klausyta muzika, sutikti žmonės, perskaitytos ar perverstos knygos, įvykiai aplinkui ir pasaulyje. Labai įvairiai ir skirtingu metu. Kaip pastoviausią ir koncentruočiausią įkvėpimo šaltinį galėčiau įvardinti Pinterest’ą, kurį tikrai apžvelgiu kiekvieną dieną.

Kiek laiko užtrunka procesas nuo idėjos iki galutinio rezultato?

Labai įvairiai. Jei kūrinys vienetinis ir skirtas konkrečiam asmeniui, viskas trunka ilgiau, nes reikia suderinti savo ir klientės vizijas, atitaikyti individualias proporcijas ir panašiai. Visai kas kita, kai drabužis kuriamas abstrakčiam klientui ir keliauja į butiką. Tuomet mažiau derinimo ir daugiau asmeninės kūrybinės laisvės, todėl šis procesas laiko atžvilgiu dažniausiai būna trumpesnis. Nors abu būdai man įdomūs, verčia tobulėti skirtingose sferose, visos jos - esminės dizainerio specialybės pusės.

Kaip įsivaizduoji savo pirkėją?

Manau, kad tai moteris, kuriai svarbu atrodyti  išskirtinai. Mano kūryba skirta tai, kuri proritetą skiria unikalumui, patogumui, drabužio galimybėms transformuotis, išliekamajai vertei ir kartu nešamai žinutei.

Ar pati vilki savo kuriamus drabužius?

Žinoma! Daugelį modelių esu pati pirmiausiai išbandžius. Taip pat yra tokių mano kurtų drabužių, su kuriais pati puikiai jaučiuosi, bet abejoju, ar galėčiau tokius ekstravagantiškus drabužius pasiūlyti savo klientėms, todėl jie lieka tik mano spintoje. Kol kas!

Kokia Tavo vizija ateičiai?

Turiu daug ir didelių svajonių. Visų gal neatskleisiu. Pagrindinė kūrybos svajonė labai paprasta –  kurti tai, kas labiausiai atitinka mano viziją ir sulaukti sėkmės ir įvertinimo. Taip pat norėčiau atskleisti savo viziją rašydama mados/dizaino blog’ą, tai mano naujų metų plano dalis. Taip pat norisi išbandyti savo jėgas kitose tolimesnėse  šalyse ir sulaukti įvertinimo. Taigi jaučiu, jog laukia dar daug daug gerų dalykų ateityje!

 

Daugiau Kristinos kūrinių - nuotraukų galerijoje! 

Apsilankyk ir jos FACEBOOK profilyje!

 

Manai, kad MIESTE žvaigžde gali tapti ir Tu? Gal gražiai pieši, tapai, šoki, dainuoji, fotografuoji ar turi kitokių talentų? Tuomet parašyk mums apie save į info@mieste.lt, pridėk fotografijų ir lauk. Galbūt kita MIESTE žvaigždė būsi TU!