Tai, ką internete nuveikė šios paauglės, privers aiktelėti - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2015-07-14 14:58 Asmeninio archyvo nuotr.

Tai, ką internete nuveikė šios paauglės, privers aiktelėti

MIESTE.LT rubrikos „MIESTE.LT žvaigždė“ centre šį kartą – internetinis jaunimo portalas „Teenage Dreams“, orientuotas į  12-18 metų merginų auditoriją. Tai ne tik vienintelis tokio tipo, bet ir populiariausias Lietuvoje paauglių portalas, turintis įdomią istoriją, kurią MIESTE.lt skaitytojams pasakoja pačios portalo įkūrėjos.

Pradžių pradžia

“Teenage Dreams” savo istoriją pradėjo 2012 metais, gegužės 8 dieną. Tuomet jis buvo sukurtas kaip tinklaraštis (ang. blog’as), kažkam galbūt atrodantis lyg vaikų žaidimas ir niekam neleidžiantis suvokti, kad ateityje taps rimtu, profesionaliu ir pastebėtu portalu. Portalas yra ypatingas ne tik dėl populiariumo, bet ir dėl kūrėjų.

“Teenage Dreams” komanda – nei žurnalistikos diplomo, nei išsilavinimo neturinčios paauglės, kurios dar tik mokosi mokykloje, tačiau dievina žurnalistiką, trokšta kurti ir kažką kartu naudingo nuveikti. Puslapio įkūrėja Vilija Jankūnaitė, tuomet buvusi dar tik paauglė, o dabar jau neseniai atšventusi pilnametystę, su nostalgija prisimena, kaip viskas įvyko. Po ilgų metų darbo viename tinklaraštyje, Viliją užplūdo prisiminai ir mintys apie rašymą, bendravimą su skaitytojais, rašytojų komandą. Apimta entuziazmo, mergina įkūrė “Teenage Dreams”. Nuo pat pirmų gyvavimo dienų, tinklaraštis sulaukė sėkmės. “Jau pirmosiomis dienomis sulaukėme daug merginų laiškų, kurios norėjo prisijungti. Tada supratau, kad toks tinklaraštis tikrai reikalingas, nes susidomėjimas buvo didelis. Padaryti taip, kad žmonės užsuktų į puslapį, sunku nebuvo. Sunkiau buvo išlaikyti juos jame ilgiau nei penkias minutes”, - su šypsena pasakojo Vilija.

Portalo įkūrėja Vilija Jankūnaitė

Pavydėtina sėkmė

Per daugiau nei tris metus buvo visko -  ir pakylimų, ir nusileidimų, ir netgi svarstymų apie tinklaraščio uždarymą, tačiau  dabar „Teenage Dreams“ stovi itin aukštame lygyje, yra kur kas populiaresnis ir profesionalesnis nei kelio pradžioje bei pripažintas tikrais Lietuvos merginų namais. Portalo statistika itin džiugina savo skaičiais – kasdien portalas sulaukia 2-3 tūkstančių peržiūrų, o kartais perkopia ir 4 tūkstančių ribą. Visa puslapio peržiūrų istorija, greitai pasieks 2 milijonus!

Prisimenant faktą, jog visa tai sukūrė paauglės merginos, statistika yra tiesiog įspūdinga. „Teenage Dreams“ taip pat gali pasigirti, jog yra sulaukęs itin didelio dėmesio iš įvairių kompanijų, su kuriomis sėkmingai bendradarbiauja. Portalas bendradarbiauja su tokio aukšto lygio kompanijomis, įvairiomis knygų leidyklomis, papuošalų ir kosmetikos gamintojais. Taip pat turi daug gražių tradicijų. Kiekvieną mėnesį portale yra renkama geriausia mėnesio rašytoja, kurios straipsnius spausdina jaunimo žurnalas "Justė".

Kiekvieną mėnesį skelbiama rašytojų atranka, tad visos norinčios tapti komandos dalimi, gali bandyti tai padaryti. Tiesa, administratorės skuba paminėti, jog pasiekus aukštą populiarumo ribą, į portalą priimamos rašyti tik puikiai tai sugebančios merginos. Kiek per visą „Teenage Dreams“ istoriją čia rašė merginų, suskaičiuoti tiesiog neįmanoma... Taip pat kiekvieną mėnesį portale yra sukuriamas naujas, jaukus dizainas, už kurį tiek rašytojos, tiek skaitytojai yra be proto dėkingi talentingai dizainerei Dovilei Dalmantaitei.

Rašytoja Ema Miliūnaitė

Galimybė pasireikšti

Šiuo metu portalo komandą sudaro 10 merginų: įkūrėja Vilija Jankūnaitė, administratorė Simona Šiušytė, dizainerė Dovilė Dalmantaitė ir 7 talentingos rašytojos. „Teenage Dreams“ portale yra kasdien rašomi straipsniai, kuriamos rubrikos ir konkursai merginoms aktualiomis temomis: grožis, gyvenimas, santykiai, sveikata, kosmetika, stilius.

Kiekviena esanti ar buvusi portalo rašytoja gali pagrįsti nepaginčijamą faktą – rašymas portale suteikia begalę naudingos patirties ir atveria daug galimybių: išmoksti rašyti straipsnius, susirandi naujų draugų, gauni naudingų patarimų iš skaitytojų, o tavo straipsniai turi galimybę patekti į spaudą. Rašytoja Ema Miliūnaitė sako, kad geriausias dalykas rašant yra tuomet, kai paskelbi straipsnį ir matai, kaip auga peržiūros, įvertinimai ir komentarai. O štai kita rašytoja Skirmantė Juškaitė tikina, kad geriausias jausmas yra ta žinomybė, jog su savo straipsniu tu gali kažką nustebinti ir įkvėpti.

Administratorė Simona Šiušytė

Planų kupina ateitis

„Teenage Dreams“ administratorė Simona Šiušytė teigia, jog ateičiai turi daug planų, kurie šį jaunimo portalą padarys dar labiau populiaresniu ir geresniu. Mergina tvirtai tiki, kad vieną dieną „Teenage Dreams“ iš internetinio portalo taps popieriniu leidiniu ir kas žino, galbūt sulauks įspūdingo pripažinimo?! Panašu, jog šio jaunimo portalo ateitis yra tikrai šviesi ir daug žadanti, tad belieka dėkoti visai komandai už atsidavimą, pastangas ir darbą, kurių dėka, dabar turime tą, ką turime – internetinius Lietuvos merginų namus, kuriuose kiekviena yra laukiama ir kviečiama.

Merginų portalą TEENAGE DREAMS skaityk ČIA!

 

Manai, kad MIESTE.lt žvaigžde gali tapti ir Tu? Gal gražiai pieši, tapai, šoki, dainuoji, fotografuoji, rašai ar turi kitokių talentų? Tuomet parašyk mums apie save į info@mieste.lt, pridėk fotografijų ir lauk. Galbūt kita MIESTE.lt žvaigždė būsi TU!