Muilo kūrėja Inga papasakojo, kaip gaminamas muilas - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2013-10-18 00:00 Asmeninio archyvo nuotr.

Muilo kūrėja Inga papasakojo, kaip gaminamas muilas

"Mano "Muilinėje" gyvena ne tik muilas, bet gyvenu ir aš, mano šeima, draugai", - taip apie savo muilo fabrikėlį kalba Inga (25). Tai dar viena šauni asmenybė, kuri nori tapti projekto "MIESTE.lt žvaigždė" dalyve. Taigi, išdidžiai pristatome muilo kūrėją Ingą, o apie save ji Jums papasakos pati! (kalba netaisyta)

"Dar kartą trumpai apie mane: mano vardas yra Inga, esu muilo namų "Muilinė" įkūrėja. Baigiau Vilniaus drabužių dizaino studijas, tačiau pasirinkau kitokį kelią. Taip pat kūrybą, tačiau man artimesne forma.
Muilui visada jaučiau kažkokią keistą trauką, nes nusiprausus geru muilu, švariai pradėjus dieną ir ją švariai pabaigus atrodo šimtą kartų maloniau gyventi. Vieną kartą visai netikėtai parduotuvėje aptikau knygą apie muilo virimą. Nusipirkau knygą, joje buvo aprašyta viskas apie dekoratyvinio muilo virimą, kai perlydai jau pagamintą muilo bazę, įdedi norimų priedų ir turi muilą. Tačiau muilas gaunasi ne natūralus, kadangi muilo bazė yra pagaminta chemijos pagrindu. Tada perskaičiau, kad yra dar ir kitas, visiškai natūralus muilo gamybos būdas, vadinamas " nuo nulio", kai sumaišius šarmą su aliejais, pridėjus priedų, eterinių aliejų ir subrandinus mėnesį, gaunasi švarus, natūralus ir tikras muilas. Daug eksperimentavau ir palaipsniui mano eksperimentai tapo mano verslu. Ėmiau domėtis higienos normomis, susiradau patalpas, įsirengiau jas pagal visus reikalavimus ir tapau legali muilo gamintoja :) Savo fabriką pavadinau "Muiline" dėl keletos priežasčių. Visų pirma todėl,  jog muilinė yra dėžutė, kurioje gyvena muilas. Vadinasi, tai yra muilo namai. O namai man-didžiausia vertybė, jaukumo, šilumos, stiprybės simbolis. Mano "Muilinėje" gyvena ne tik muilas, bet gyvenu ir aš, mano šeima, draugai. Visi bandymai, visi komentarai, visas palaikymas ir pagalba ateina būtent iš jų. Kaip tikruose namuose.


Taip pat muilas visada mane traukė kaip kažkas ypatingo, subtilaus, švaraus. Atsimenu, dar ankščiau gavus dovanų muilą, vertindavau jį kaip skoningą, reikalingą, prasmingą dovaną. Pasitaiko, kai išgirstu nuomonių, kad muilą dovanoti gali būti įžeidimas žmogui, nes tai lyg užuomina nusiprausti. Aš manau priešingai! Visų pirma muilas man atrodo labai praktiška dovana bet kokio amžiaus, lyties žmogui, kuri  neguli lentynoje ir yra labai praktiška. Visų antra, žmogus, padovanojęs muilą, mano akyse atrodo švarių santykių kūrėjas.
Mano tikslas gaminti nestandartinių sudedamųjų dalių muilus. Šiuo metu gaminu muilą su morkomis, burokėliais, špinatais, jogurtu ir pan. Įkvėpimo semiuosi iš Lietuvos ir viso pasaulio kulinarinių knygų bei laidų, nes manau, jog geras, kokybiškai pagamintas muilas yra puikus maistas kūnui.


Muilus tiekiame į parduotuves specialiai eksponavimui pagamintuose stenduose, o kuo toliau, tuo dažniau sulaukiu individualių muilo užsakymų. Muilas kaip vizitinė kortelė, muilas kaip vestuvinė dovana svečiams, o šiuo metu kaip tik pasitvirtino mano daug kūrybinių pastangų ir ieškojimų pareikalavęs projektas su drabužių dizainere Julia Janus. Jai kuriu specialius muilus, kurie pasirodys dizainerės  parduotuvėse. Kokie tai muilai iki pasirodymo tegul būna staigmena ;) Lietuviai kol kas labai nenuspėjami. Teko dalyvauti dviejose labai skirtingose mugėse: vienoje mūsų muilai sulaukė labai didelio pasisekimo, nes vien jau jų įpakavimas palengvina pirkėjo dalią, jei muilas perkamas kaip dovana. Mūsų gražiai supakuoti muilai išvaduoja nuo dovanų pakavimo rūpesčių :D  Po to, jau išbandyti muilai, sulaukė pakartotino dėmesio, nes žmonėms malonu jais praustis, jie nesausina, bet drėkina ir švariai nuplauna odą.


Kitas patyrimas buvo labai įdomus: vyko provincijos mugė, tad girdėjom, kaip žmonės (žinoma, ne visi) tarsi priekaištauja dėl nespalvotų, nepermatomų, braškėmis, bananais ir pan. nekvepiančių muilų. Teko jiems paaiškinti, jog muilai, turintys ryškią spalvą, dvelkiantys nuostabiu vyšnių, žemuogių, aviečių, kriaušių, arbūzų aromatais yra visiškai sintetiniai, nes šios uogos ar vaisiai neturi eterinių aliejų, tad jų kvapas išgaunamas chemijos laboratorijose, o ryškią spalvą suteikia cheminiai dažikliai. O į muilo sudėtį įtraukti gėlių žiedlapiai ir sėklos arba prierašas" rankų darbo" nedaro jo natūraliu. Tačiau jie tik papurtydavo galvas ir  nueidavo. Žinoma, nuo to jų gyvenimas tikrai nepablogėja ir visi renkasi tai, kas jiems priimtina, tačiau žmonės kaip pirkėjai yra klaidinami ir tai, mano nuomone, nėra gerai.


 Tokios įsimintinos patirtys išliko iki šių dienų. O šiaip muilų populiarumas priklauso nuo sezono: vasaros metu populiariausias buvo druskos muilas, šaltuoju sezonu populiarūs raminantys, šildantys muilai. 
Nors pas mane lentynose guli šimtai muilo gabalėlių, vis dėl to aptikusi kokią įdomią muilų nišą parduotuvėje, negaliu praeiti pro šalį neįsigijus bent vieno. Kadangi visų naudoti nespėju, tad nusprendžiau kolekcionuoti muilą, tad labai lengva užduotis laukia visų, nežinančių, ką man parvežti dovanų iš kelionės :D  Taip pat perku ir lietuvių gamintojų muilus, įdomu palyginti, išbandyti. Manau, kad muilą verdą žmonės, kurie jaučia aistrą šiam darbui, tad laikau juos bendraminčiais, o muilas juk neamžinas dalykas, tad pirkėjui įsigijus po gabalėlį iš manęs ir kitų gamintojų, visiems užteks vietos. Be to, Lietuvoje tik atlieku pratybas, nes mano tikslai žvelgia kur kas toliau..."

Manai, kad MIESTE.lt žvaigžde gali būti ir TU? Atsiųsk informaciją apie save ir nuotraukų adresu INFO@MIESTE.LT!