Fotografė savo darbuose merginas paverčia pasakiškomis divomis - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2014-02-16 16:00 Asmeninio archyvo nuotr.

Fotografė savo darbuose merginas paverčia pasakiškomis divomis

MIESTE žvaigždė pristato Simoną Banytę. Klaipėdietė fotografė bei visažistė pasakoja, kad jos pomėgis fotografijai prasidėjo dar tada, kai ji gyveno mamos pilve…

“Kelias į šiandieną prasidėjo dar mamytės pilvelyje, kuomet seniais laikais senelis visame kaime vienintelis turėjo fotoaparatą, mėgo fotografuoti ne tik savo malonumui, tačiau paprašytas ir kitų. O fotografijas išryškinti padėdavo mano mamytė. Galima manyti ar spėti, jog aistra fotografijai buvo įgimta”, - šypsosi pasakodama  Simona.

Simona Banytė

Tačiau pačios S.Banytės kelias link dabartinių pomėgių prasidėjo tada, kai pries keletą metų sees jai padovanojo makiažo kursus. “Matyt, su viltimi, jog kasryt išlydėdama į darbą ją gražinsiu ir piešiu makiažą, tačiau tai liko tik svajonė”, - nusijuokia fotografė.

Simona nepaliaujamai gali kalbėti apie savo šeimą: “Augau šeimoje, kurioje tvyrojo begalinė meilė. Mamytė buvo didžioji estetė ir jau nuo mažų dienų ugdė gerąsias savybes bei grožio suvokimą.”

“Didysis gyvenimo atradimas – fotografija. Ji į mano gyvenimą atėjo visai netikėtai, pasakoja Simona. - Kai nupiešdavau mergaitėms makiažus, norėjosi vis juos įamžinti. Turima technika nesugebėjo perteikti tokių spalvų, tad įsigijau profesionalų fotoaparatą, kuriuo, kaip vėliau supratau, nelabai mokėjau naudotis.” Taigi ji pradėjo profesionaliai mokytis fotografijos. Susirado kursus ir pradėjo juos lankyti. “Pamilau fotografiją, pamilau jausmą galėti įamžinti tai, kas taip laikina - akimirką. Na, o jos, savo ruožtu, buvo viena už kitą labiau gniaužiančios kvapą. Įsimylėjau tą jausmą, kuomet kiekvienu spragtelėjimu užfiksuoji tai, ko dažnai, plika akimi net nematyti. Taip po truputį pomėgis virto aistra”, - atvirauja mergina, kuri sugebėjo savo pomėgį paversti darbu.

“Viskas susijungė į viena: tiek psichologijos studijų bagažas, tiek vizažistės spalvynas, tiek fotografijos gelmės ir visa virto vienu. Šis kelias - nesibaigiačios paieškos, vis atrandi kažką tokio, kas nudžiugina sielą ir ne tik mano. Džiaugiuosi galimybe prisiliesti prie visiškai svetimų žmonių gyvenimų ir taip po truputį tampu sava. Širdis džiūgauja, kuomet pačias svarbiausias savo gyvenimo akimirkas įamžinti patiki man. Tai didžiulė atsakomybė, bet ne mažesnis ir malonumas. Taip žingsnelis po žingsnelio mano fotografija tapo visų fotografija”, - šypsosi fotografė.

Ji nepamiršta padėkoti visiems, kurie ja tiki ir pasitiki jos sugebėjimais: “O didžiausia padėka, žinoma, jog mano pačiai nuostabiausiai šeimai:"Ačiū!". Be jų nebūtų ir manęs, o be manęs ir mano fotografijos.”

Įvertink Simonos fotografijos darbus ir Tu!

Beje, makiažą nuotraukose įamžintoms merginoms kūrė pati Simona!

Manai, kad MIESTE žvaigžde gali tapti ir Tu? Gal gražiai pieši, tapai, šoki, dainuoji, fotografuoji ar turi kitokių talentų? Tuomet parašyk mums apie save į info@mieste.lt, pridėk fotografijų ir lauk. Galbūt kita MIESTE žvaigždė būsi TU!