Marga masė priešinasi pilkai masei - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2013-08-31 13:00 asmeninio archyvo nuotr.

Marga masė priešinasi pilkai masei

Konkursas „MIESTE.lt žvaigždė“ pristato merginų duetą iš Kauno, kurios siekia numarginti pilką visuomenę savo kurtais drabužiais ir aksesuarais. Marija ir Monika su žirklėmis, adatomis bei medžiagomis bendrauja nuo vaikystės. 

Viena kitai jos geriausios draugės ir  griežčiausios kritikės, o nuo šių metų pradžios ir partnerės. Marija ir Monika kartu, tai „Marga Masė“. Merginos bendrauja nuo vaikystės. Abi, kol mokėsi vidurinėje, lankė Antano Martinaičio meno mokyklą, čia merginos ir susipažino. Tačiau vėliau Marija pasuko visai kitu keliu – ji studijavo verslo administravimą. O Monika išliko ištikima menui, ji baigė Taikomąją tekstilę Vilniaus Dailės Akademijoje, Kaune. „Bandžiau pabėgti nuo savo tikrosios prigimties ir pašaukimo, tačiau supratau, kad gyvenime svarbiausia užsiimti tuo, kas tau įdomiausia ir teikia daugiausia malonumo“, - po verslo studijų į meno kelią grįžusi teigia Marija.

Nusprendusios dirbti kartu merginos teigia, jog dvi galvos visuomet geriau nei viena: „Sutampa mūsų skonis, požiūris, darbo kokybė, o tai yra labai svarbu dirbant kartu“. Monika ir Marija kuria drabužius ir aksesuarus, tiksliau – moteriškas rankines. „Daugiausia laiko užtrunka kūrybinis procesas. Idėjos gimimas, eskizavimas, spalvų rinkimas, brėžiniai...“, - vardija menininkės. „Naujo modelio sukūrimas atneša didžiulį malonumą, bet kartu tai ilgas darbas, kupinas atradimų ir nesėkmių, kol pabaigta rankinė iškeliauja viešumon“, - šypsosi merginos, kurios kiekvieną kartą, kurdamos kažką naujo, siekia pateisinti savo pavadinimą „Marga masė“.

Duetas daugiausia laiko skiria moteriškų rankinių dizaino kūrimui bei siuvimui. Jų rankinės nėra tiesiog vienetiniai kūriniai, jos sudaro mažas kolekcijas. „Paprastai kolekciją sudaro 4-5 rankinės. Na, o kolekcijos paruošimas užtrunka apie porą mėnesių“, - pasakoja diplomuota tekstilininkė Monika. Tačiau merginos neapsiriboja tik rankinių siuvimu. Ateityje galime tikėtis išvysti ir jų kuriamus auskarus, sages, o gal net ir kažką visai nematyto ir netikėto. Tiesiog šiuo metu rankinės – jų mylimiausias aksesuaras. Merginų duetas atviras naujoms idėjoms: „Jei rytoj gims noras ir idėjos batams, pagaminsime ir juos“, - nusijuokia darbščiarankės.

„Mūsų darbai šiek tiek netikėti, visada ryškūs, optimistiniai, nestandartiniai. Juos kurdamos netaikom į jokius amžiaus cenzus. Tiesiog jie skirti drąsiems, pozityviems ir gerą nuotaiką skleidžiantiems žmonėms. Be to, išskirtinumu mes laikom tai, kad mūsų rankinės iš dirbtinės odos. Mylėdamos gyvūnus mes sąmoningai atsisakėm tikros odos“, - su pasididžiavimu medžiagų pasirinkimą pateisina kūrėjos.

Suknelių kūrimas – atskira merginų kūrybos sritis. „Siuvant pirmąją suknelių kolekciją ieškojom „cinkelio“. Netikėtos detalės, kirpimo, asociacijų ar spalvų žaismo. Jos tapo išskirtinėmis tuo, kad buvo puoštos rankų darbo šilkografinėm laputėm“, - pirmuosius žingsnius drabužių dizaino srityje atsimena Marija.  „Paprastai parduotuvėse drabužiai iš lino būna pastelinių, natūralių, žemės spalvų. Mūsų suknelės leido linui sužibėti visai kitu amplua“, - šypsosi Monika.

Neribodamos savęs ir bėsimėgaudamos kūrybiniu procesu merginos nesistengia savęs pateikti iš anksto numatytuose rėmuose. „Daugelis kūrėjų tikisi būti kažkuo kitokie, turėti skiriamąjį braižą. Savitumas – kiekvieno kūrėjo siekiamybė. Gali mėginti, bandyti, stengtis būti kitokiu, tačiau sunku pasakyti, ar kitų akimis mes atrodom kitokios“, - kūrybinius vargus apibūdina kūrėjos. „Labiausiai įtikina, kad mes kitokios, nestandartinis komplimentas arba pastebėjimas, kad mūsų darbai išties originalūs, išskirtiniai, nematyti“, - teigia ir kritiką, ir komplimentus visuomet teigiamai priimančios merginos.

Rugsėjį „Marga masė“ švęs 9 mėnesių sukaktį. „Pavadinimas gimė atrankos būdu. Smegenų šturmas buvo intensyvus. „Marga masė“ įveikė net 42 konkurentus“, - sutartinai nusijuokia pašnekovės. „Abi norėjom, kad pavadinimas būtų teigiamas, lietuviškas, įsimintinas ir šiek tiek išprotėjęs“, - šypsosi kūrybiškas duetas. O visuomenei šios merginos norėtų pasakyti tik tiek: „Pasipriešink pilkai masei ir nuspalvink savo spintą pirmas!“

MIESTE.lt kviečia pasigrožėti „Margos masės“ kūriniais!

Daugiau Monikos ir Marijos darbų galite pamatyti apsilankę čia:

www.margamase.lt ;

www.facebook.com/MargaMase ;

www.manodrabuziai.lt/narys/304887-margamase.

 

Manai, kad MIESTE.lt žvaigžde gali būti ir TU? Atsiųsk informaciją apie save ir nuotraukų adresu INFO@MIESTE.LT!