Aštuoniolikmetė Augustina stebina savo fotografijos darbais - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2014-01-10 16:00 Asmeninio archyvo nuotr.

Aštuoniolikmetė Augustina stebina savo fotografijos darbais

Vos aštuoniolikos sulaukusi jaunoji fotografė prikausto dėmesį ne tik savo išvaizda, bet ir fotografijomis. Portalas MIESTE.lt tęsia jaunųjų talentų populiarinimo misiją ir pristato naują heroję - fotografę Augustiną.

Augustina tikina, kad fotografijos pasaulyje žinoma kaip Augustina Jo. Beveik prieš 4 metus atradusi savo pomėgį, mergina puikiai atsimena ir pastangas, kurias įdėjo siekdama savo svajonės. "Beveik prieš 4 metus nusipirkau savo pirmąjį veidrodinį fotoaparatą. Džiaugiuosi, kad nebuvau ta panelė, kuri užsigeidusi kažkokios svajonės, šiuo atveju fotoaparato, bėgdavo prašyti tėvų Kalėdoms, gimtadieniui ar kitai šventei, kaip tai darė ir dabar daro daugumą paauglių, - šypsosi pasakodama mergina. -  Fotoaparatui taupiau metus laiko, tačiau tuo labai džiaugiuosi, nes ilgai laukta svajonė buvo labai saldus ir vertinamas vaisius. "

Pradėjusi fotografuoti gamtą ir kasdienes akimirkas, Augustina vis tik save atrado fotografuodama žmones. O dabar ji laikosi nuomonės, kad fotografija - didžiausias jos gyvenimo džiaugsmas. "Be fotoaparato ir fotografijos aš negaliu gyenti", - pasakoja mergina, jos pirmuoju modeliu tapo pusseserė Gintarė. 

Menininkė tikina, kad ji neieškojo šio pomėgio. "Fotografija pati mane atrado. Man tik reikėjo laiko suprasti, kad ji gyvena manyje, šalia manęs, o man tereikia ją įsileisti ir eiti kartu ieškoti visko kas nauja, nepatirta ir nematyta, - atvirauja Augustina. - Fotografuoju jau 4 metus, bet vis dar einu ieškojimo keliu, nes fotografija beribė, jos neišmoksi per porą metų. Kasdien randu naujų būdų mokytis, pažinti ne tik naujus žmonių veidus, bet ir jų sielą."

Augustina prisimena, kad menas ją traukė nuo vaikystės. "Maždaug nuo 5 iki 14 metų norėjau tapti dainininke, tačiau viskas apsivertė aukštyn kojomis, kai pajutau ką reiškia fotografuoti žmones, to apibūdinti negaliu, nes man tai nepakartojama."

Ji net nesuabejodama išvardijo tuos fotografus, kurie ją įkvepia: Albert Pocej, Viktorija Vaišvilaitė ir Vilius Beniušis. "Sąrašą galėčiau vardyti labai ilgą, tačiau šie yra mano pagrindiniai, - nusišypso pašnekovė. - Taip pat stebiu ir daugumą užsienio fotografų, iš kurių yra ką pasimokyti."

Portalo MIESTE skaitytojams ji atskleidė, ko reikia norint būti geru fotografu: "Reikia nesustoti vienoje vietoje, tada nebegali tobulėti, o ir darbai nuo to kenčia. Reikia stengtis visada įžiebti kažkiek ugnelės darbuose ir aplinkui turėti žmonių, kurie jus skatintų dirbti, eiti pirmyn, nesustoti ir neklausyti tų, kurie kalba ne iš patirties, vien tam, kad kalbėtų."

Kviečiame įvertinti Augustinos fotografijas!

Ar ir Tu nori tapti Mieste.lt žvaigžde? Siųsk savo istoriją bei nuotraukų adresu info@mieste.lt!