Unikalus projektas - mokslo populiarinimo laida "Mokslo sriuba" - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2014-12-16 14:36 "Mokslo sriuba" nuotr.

Unikalus projektas - mokslo populiarinimo laida "Mokslo sriuba"

MIESTE.lt žvaigždė rubrikoje šį kartą ne meninių sugebėjimų asmenybė, o visas būrys jaunuolių, susibūrusių kilniu tikslu - populiarinti mokslą laidoje "Mokslo sriuba".

"Laidos "Mokslo sriuba" tikslas - įdomiausias temas, susijusias su mokslu ir atradimais, parodyti iš skirtingų kampų taip, kad visiems būtų įdomu sužinoti daugiau, - pasakojo laidos kūrėjai. - Siekiame plėsti visuomenės akiratį, atkreipiame dėmesį į mokslo raidą bei aktualijas. Norime tapti tokia laida, kuri skatina visuomenės diskusijas ir intelektualinį tobulėjimą."

Idėjos autorius - Ignas Kančius. Jis sugalvojo pakeisti visuomenės požiūrį į mokslą, parodyti jį kitoje šviesoje. "Viskas prasidėjo dar 2011 metais nuo mėgėjiškų bandymų kurti laidą kartu su keliais šia idėja patikėjusiais žmonėmis", - pasakojo "Mokslo sriubos" komanda. Šiuo metu komandą sudaro apie 40 savanorių. 

Savanoriai ne tik dalijasi savo sukauptomis žiniomis, bet kartu ir tobulėja. Tad kiekviena laida ne tik žiūrovams, bet ir savanoriams suteikia kažką naujo. "Proceso metu bendraujame su specialistais ir mokslininkais, kurie padeda atrinkti informaciją, kad žiūrovus pasiektų tik tai, kas tikra", - kalbėjo "Mokslo sriuba" atstovai. Jaunuoliai tikina, kad čia svarbios kiekvieno idėjos ir patarimai. Net menkiausias indėlis labai vertinamas. 

"Pasaulis yra didelis. Kai kur žmonės badauja, kai kur gyvena labai sočiai, kai kur vyksta karai, kai kur atsisakoma ginklų. Mokslininkai kiekvieną akimirką padaro daug atradimų. Kur šiuo metu esame ir kur link judame? Apie tai ir rodome "Mokslo sriuboje", - tikina savanorių būrys.

"Mokslo sriubos" pasiekimai:

  • 2012 m. spalio 1 d. Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija jai suteikė patronažą (iniciatyvos globą);
  • 2013-2014 m. vidutinis vienos laidos žiūrimumas pasiekė 20000 peržiūrų;
  • 4 "Mokslo sriubos" sezoną pradėjo rodyti nacionalinis transliuotojas per LRT kultūros kanalą;
  • Nuo 2013 metų pradėti rengti projektai (kūrėjai siekia laidos kūrimui gauti finansavimą).

Nori tapti savanoriu? Spausk čia!

Daugiau apie laidą MOKSLO SRIUBA skaityk čia! 

 

Manai, kad MIESTE žvaigžde gali tapti ir Tu? Gal gražiai pieši, tapai, šoki, dainuoji, fotografuoji ar turi kitokių talentų? Tuomet parašyk mums apie save į info@mieste.lt, pridėk fotografijų ir lauk. Galbūt kita MIESTE žvaigždė būsi TU!