Fotografė Bernadeta: "Esu pozityvumo bomba!" - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2015-03-18 10:40 B.N. photography (Bernadetos Navickaitės nuotr.)

Fotografė Bernadeta: "Esu pozityvumo bomba!"

MIESTE.lt Žvaigždė rubribos centre šiandien - Bernadeta Navickaitė iš Šiaulių. Didelę 16-etės moksleivės gyvenimo dalį užima fotografija. Ji tikina, kad tai išgirdę aplinkiniai išpučia akis ir ima klausinėti, ar ji dirba modeliu. Deja, ji gyvena kitoje fotoobjektyvo pusėje. "Esu įsimylėjusi fotografiją, kaip ir ji mane", - besišypsodama kalba fotografė.

Bernadeta, kiek laiko užsiimi fotografija?

Pirmą kartą fotoaparatą į rankas paėmiau prieš maždaug 7 metus. Tada buvau jauna, smalsi mergaitė, kuri namuose netikėtai atrado seną juostinį fotoaparatą. Jis buvo sugedęs, bet  man užteko jį pamatyti, palaikyti rankose ir aš supratau, kad noriu fotografuoti, kad tai mane labai žavi. Ta vaikiška svajonė fotografuoti prieš 1,5 metų išsipildė, gavau dovanų savo pirmąjį veidrodinį fotoaparatą. Tada viskas ir prasidėjo... 

Kodėl būtent fotografija? Gal kažkas iš tėvų tuo užsiima?

Meilė fotografijai gimė iš pomėgio stebėti patį fotografavimo procesą ir jo rezultatus. Fotografija man leidžia nereaguoti į aplink esantį blogį, suteikia pasitikėjimo savimi, moko džiaugtis paprastais dalykais. Esu labai laiminga, nuolatos šypsausi... o šypsausi visiems. Dažnai manęs paklausia, iš kur semiuosi tiek pozityvumo ir gerų emocijų. O jų man suteikia fotografavimas, galėjimas užfiksuoti pačias nuostabiausias akimirkas, nuoširdžias šypsenas. Kolkas dar neradau kitos veiklos, kuri mane taip stipriai džiugintų. Mano tėvai išsiskyrę, neteko augti su tėčiu, kuris yra fotografas. Mane ir du vyresnius brolius užaugino mama. Bet, nepaisant šių susiklosčiusių sąlygų, tėtis šiek tiek prisidėjo prie mano meilės fotografijai. Jis man pasiūlė vasarą padirbti jo fotostudijoje, žinoma, sutikau, ir tai leido man dar labiau pamilti fotografiją.

Bernadeta

Iš ko mokaisi fotografijos paslapčių?

Esu savamokslė. Dažnai pasitaiko taip, jog susapnuoju įdomų vaizdą – lyg ir nuotrauką, kurią po to ir stengiuosi užfiksuoti savo fotoaparatu.  

Ar fotografuoji tik žmones, ar mėgsti ir peizažus, daiktus, neapibrėžtus dalykus?

Fotografuoju ne tik žmones. Dažnai mano dėmesį patraukia nuostabus Lietuvos kraštovaizdis, šiltų spalvų pilni saulėlydžiai, miškų žaluma... tad fotografuoju ir gamtą. 

Ar nuotraukas retušuoji kompiuterine programa?

Fotografavimas yra pirmas etapas link gražios nuotraukos, antras etapas yra nuotraukų retušavimas kompiuteriu. Tai gana svarbi šio kūrybinio proceso dalis, nes pakoreguotos spalvos, šviesumas, ryškumas ar žydresnis dangus nuotraukoms suteikia gyvumo, padeda išryškinti svarbias detales, kurios neretušuojant nuotraukų nebūtų pastebėtos, o juk smulkmenos vis tik tokios žavios!

Ar esi iš tų, kuri fotoaparato taip nepaleidžia iš rankų, kad net nešasi kartu į mokyklą, susitinkant su draugais ir panašiai?

Fotoaparatas vis tik yra brangus daiktas, tad jo į mokyklą ar susitinkant su draugais, nesinešioju. Nors visko pasitaiko! Fotoaparatas visada būna su manimi, jei vykstu į kokią neįprastesnę vietą, į miesto šventę ar tiesiog ten, kur graži gamta.

Kaip suderini mokslus ir šį pomėgį? Ar vienas kitam netrukdo?

Turiu labai gerą savybę, visada viską spėju, kad ir kiek veiklų turėčiau. Tad fotografiją ir mokslus suderinti nesunku, fotografuoju po pamokų arba savaitgaliais, o vasarą pats geriasuias laikas fotografavimui: ilgai netemsta, modeliams nešalta, saulė ilgai šviečia, nuotraukos vasarą pačios gražiausios, o ir mokytis vasarom nereikia!

Kokia esi gyvenime? Kaip save apibūdintum?

Esu pozityvumo „bomba“, optimistė, gal net kiek naivi. Visada pasiekiu to, ko noriu. Užsispyrimo man netrūksta. Niekada nesistengiau ir nesistengsiu kam nors įtikti, nors labai dažnai jaudinuosi dėl savo pasakytų žodžių ar parašytų nepopuliarių minčių. Esu šiek tiek keista, nes į pasaulį žiūriu kitaip nei visi: kol kiti stengiasi būti gražūs, populiarūs ar  šmaikštūs, aš būnu paprasta nuoširdi mergaitė, kuri taip ir nesugeba užsičiaupti, kalba senokom padoriom citatom ir garsiai juokiasi.

Daugiau Bernadetos darbų pamatyk nuotraukų galerijoje arba jos kūrybiniame puslapyje feisbuke!

Manai, kad MIESTE.lt žvaigžde gali tapti ir Tu? Gal gražiai pieši, tapai, šoki, dainuoji, fotografuoji ar turi kitokių talentų? Tuomet parašyk mums apie save į info@mieste.lt, pridėk fotografijų ir lauk. Galbūt kita MIESTE.lt žvaigždė būsi TU!