Vilnietės pasididžiavimas – moteriški lankeliai - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2014-06-02 07:46 Vikos Paškelytės ir asmeninio archyvo nuotr.

Vilnietės pasididžiavimas – moteriški lankeliai

Žurnalo ir portalo MIESTE.lt akiratyje atsidūrė jauna ir itin perspektyvi moteriškų papuošalų dizainerė Skaistė Keršulytė (24). Apie savo talentą kurti grožybes dailiosios lyties atstovėms papasakojo pati vilnietė „Skyberry Jewelry“ kūrėja.

Skaiste, kaip sugalvojai kurti moteriškus aksesuarus?

Viskas prasidėjo prieš kokius 3 metus. Kai visai atsitiktinai su draugu, dabartiniu sužadėtiniu, užklydome į papuošalų detalių parduotuvę ir jis, žinodamas mano pomėgį nuolat improvizuoti, gvildenti idėjas ir jas išpildyti iki smulkmenų, sugalvojo man nupirkti visus reikalingus įrankius papuošalų kūrybai. Nuo tada turbūt nebuvo nė savaitės, kad nenusipirkčiau naujų detalių, įrankių, medžiagų, kristalų, akmenukų (šypteli).

Kada apskritai susidomėjai mada? Galbūt buvo kažkokia istorija?

Mada domėjausi visada. Aišku, kai pradėjau kurti papuošalus, lankelius, dar daugiau pradėjau domėtis mada, sekti naujus žymių dizainerių pristatymus, analizuoti ateinančio sezono spalvų gamas. Sukdamasi mados srityje, bendraudama su kitais dizaineriais, kūrėjais, pati kurdama galiu realizuoti savo idėjas, išlaisvinti vaizduotę, atskleisti moteriškumą – manau, kiekvienai merginai, moteriai to reikia.

Kur semiesi įkvėpimo savo kūrybai?

Papuošalų, aksesuarų kūryboje įkvėpimas yra labai svarbus. Jeigu jo nėra, sukurti tai, kas patiktų kitiems ir būtų unikalu, pastebima, – labai sudėtinga. Įkvėpimo daugiausia pasisemiu keliaudama. Dauguma papuošalų idėjų yra kilusios per atostogas: analizuojant skirtingas kultūras, grožintis nuostabiu kraštovaizdžiu ar tiesiog stebint vietinius žmones ir jų gatvės madą.

Bene didžiausią Tavo darbų bagažą sudaro moteriški plaukų lankeliai. Kiek laiko užtrunka pagaminti vieną tokį aksesuarą?

Ilgiausiai užtrunka pasirengimo procesas. Pirmas žingsnis – rasti gražių dirbtinių gėlių, kurių pasirinkimas Lietuvoje, deja, tikrai ribotas. Antras žingsnis – suderinti gėlių spalvas, dydžius, jas išdėstyti, kad lankelį užsidėjusi mergina jaustųsi tikra gėlių deive (šypteli). Na, o pats pagaminimas neužtrunka ilgai, kai esi įgudusi tai daryti.

Ką, be plaukų lankelių, dar kuri? Kas sulaukia didžiausio susidomėjimo?

Kuriu papuošalus moterims: vėrinius ant kaklo, apyrankes, auskarus. Gėlių lankeliai yra sezoniškas aksesuaras ir didžiausio susidomėjimo sulaukia pavasarį, vasarą. O papuošalai yra populiarūs visus metus. Kiekvienam sezonui kuriu naują papuošalų kolekciją. Neseniai baigiau kurti pavasario kolekciją, kurioje vyrauja šviesios, pastelinės spalvos, aukso spalvos detalės.

Kas yra didžiausi Tavo darbų vertintojai ir kritikai?

Didžiausias „Skyberry Jewelry“ vertintojas ir kritikas yra mano sužadėtinis Ronaldas. Jis pirmasis turi galimybę pamatyti naujus papuošalus, lankelius ir išsakyti savo nuomonę. Jo pastebėjimai man be galo svarbūs, nes dažniausiai būna teisingi ir padeda dar labiau tobulėti. Įvairių idėjų ir naudingų patarimų taip pat sulaukiu iš sesės, mamos, artimiausių draugių.

Kodėl nekuri aksesuarų vyrams? Gal jie Lietuvoje konservatyvesni ir vengia stiliaus detalių?

Dar nepapuošiau visų Lietuvos moterų (juokiasi). Iš tiesų pastaruoju metu vyrai yra ne tokie konservatyvūs ir mielai prie aprangos derina įvairias detales. Dabar vienas populiariausių vyriškų aksesuarų yra varlytė. Mano sužadėtinis dažnai skundžiasi, kodėl nieko gražaus nesukuriu jam. Ką gali žinoti, gal ateityje pradėsiu kurti aksesuarus ir vyrams?

Kur galima įsigyti Tavo darbų?

Pagrindinis pardavimo kanalas šiuo metu yra „Facebook“. Būtent per „Skyberry Jewelry“ paskyrą mane susiranda didžioji dalis klienčių. Taip pat mano papuošalais ir gėlių lankeliais prekiauja „Moustache Boutique“ Vilniuje. Šiuo metu įgyvendinama dar viena mano svajonė – greitai dienos šviesą turėtų išvysti „Skyberry Jewelry“ interneto puslapis!

Kokios yra vidutinės Tavo darbų kainos?

Kainos labai įvairios. Jos priklauso nuo to, koks tai papuošalas, iš kokių detalių, akmenukų, kristalų sukurtas, kiek laiko sugaišta. Papuošalų kainos prasideda nuo 40 litų už paprastus auskarus iki 200 Lt už prabangų vėrinį iš natūralių akmenukų, „Swarovski“ kristalų, paauksuotų ar sidabruotų detalių.

Papasakok plačiau apie save. Kokius mokslus esi baigusi? Ar jie susiję su mada ir stiliumi?

Šiuo metu esu magistro studijų studentė, studijuoju finansų ekonomiką. Dirbu su mada ir stiliumi nesusijusioje srityje, bet ateityje tikiuosi, kad mano hobis kurti papuošalus taps pagrindiniu darbu.

Studijuodama pagal „Erasmus“ programą buvau išvykusi pusei metų į Paryžių. Ten teko klausyti paskaitų apie madą, prabangių prekių ženklų plėtojimą. Tos paskaitos mane sužavėjo, buvo tikrai įdomu. Tai, ką sužinojau, dabar bandau žingsnis po žingsnio pritaikyti praktikoje, kurdama savo prekių ženklą „Skyberry Jewelry“.

Portalo MIESTE fotogalerijoje - Skaistės darbai: