Jaunasis Lietuvos muzikos kūrėjas Vincentas Žemaitis stebina kūryba - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2016-05-03 10:35 Asmeninio archyvo nuotr.

Jaunasis Lietuvos muzikos kūrėjas Vincentas Žemaitis stebina kūryba

Kai dar pilnametystės neturintis kaunietis Vincentas Žemaitis suprato, kad nori kurti muziką, jam tebuvo 12 metų. Muzikinio išsilavinimo neturintis talentas buvo toks gabus, kad akimirksniu išmoko pagrindus, o dabar jau turi sukūręs dešimtis dainų ir ketina išleisti albumą. Interviu su jaunuoliu, ketinančiu studijuoti muzikos technologijas užsienyje, - portale MIESTE.lt.

Nuo ankstyvos vaikystės buvau vaikas, kuriam labai patiko vis ką nors kurti. Piešdavau per dienas, gaminau įvairiausius darbelius iš vatos arba popieriaus ir pan. O vos dešimties iš kartono pastačiau labai tikroviškai ir realistiškai atrodančią 3D pilį. Žodžiu, kur tik galėdavau prisiliesti savo mažais pirštukais, tuoj ką nors kurdavau, statydavau. Muzikalus, kaip bebūtų keista, vaikystėje nebuvau, vangiai dainuodavau per muzikos pamokas. Galbūt todėl, jog namuose buvau apsuptas klasikinės muzikos, kuri man tuo metu susižavėjimo nekėlė. Viskas pasikeitė maždaug tada, kai buvau apie dešimties metų ir atradau elektroninę muziką. Dar labai gerai pamenu kaip apstulbęs klausydavau ankstyvųjų Avicii, Skrillex, "Swedish House Mafia" darbų.
Avicii – "Levels", tikriausiai, buvo ta viena daina, apvertusi mano gyvenimą aukštyn kojomis. Ją išgirdęs užsidegiau nenumaldomu troškimu padaryti kažką panašaus. Būdamas maždaug 12 ar 13 metų atsisiunčiau muzikos kūrimo programą, lygiai tą pačią naudoju ir šiandien. Taip viskas ir prasidėjo. Nuo to laiko praleidau nesuskaičiuojamą daugybę valandų, sukūriau apie 80 elektroninės muzikos kurinių, iš kurių tik apie 25 yra internete. Visi kiti tiesiog nėra tokie geri, jog būtų verta juos išleisti.

Esi labai jaunas, bet jau išleidai 25 kūrinius. Iš kur semiesi idėjų?

Turiu gan keistą kūrybos metodą... Niekada nelaukiu įkvėpimo ar idėjų. Vietoj to, įkvėpimą sukuriu per prievartą. Tiesiog atsisėdu prie kompiuterio ir, kad ir kaip trūktų šviežių idėjų ar kūrybinės tėkmės, brutaliai priverčiu savo protą dirbti. Daug kartų nepavyksta - padarau kažką, ko net didžiausiam priešui nelinkėčiau klausyti. Kūryba – be galo sunkiai kramtomas kąsnis, bet nurijus - labai sotus. Ir kai pavyksta pralaužti ledus, naują dainą galiu padaryti per kelias dienas ar savaitę. Ir taip sukasi šis ratas, kol pamatai, jog prabėgo 4 metai, kūrybos lygis pakilo daug kartų, o portfolio prisipildė, kaip Nemunas pavasarį.

Ką artimieji ir draugai mano apie tavo kūrybą?

Galiu pasidžiaugti, jog turiu tikrai palaikančią šeimą. Mama visad man sakė, jog gyvenime gali daryti ką nori, svarbiausia viską apgalvok ir protingai įvertink. Jai visad patinka paklausyti naujų mano darbų, tiesa, sesė visad būna pirmas žmogus, kuriam parodau dar tik užsimezgusias idėjas. Draugai taip pat mane palaiko, stengiasi, kad mano muzika išgirstų daugiau klausytojų. Pvz: mano pažįstamo kanale „EDM Lithuania“ kaip tik ir išleisiu savo pirmąjį EP „Out Of The Blue EP“.

Gal esi kilęs iš muzikų šeimos? Ar kiti Tavo šeimos nariai muzikuoja?

Nei šeimoj, nei giminėj nėra profesionalių muzikantų, išskyrus mamos pusseserę, kuri yra profesionali pianistė. Šeimoj daugiau mėgėjų muzikantų, pvz.: mama ir sesė grojo smuikais, tėtis jaunystėje gitara ir močiutė pianinu. Nemanau, kad esu gimęs su išskirtinais muzikiniais gebėjimais. Visa, ką galiu šiandien: groti gitara, kurti elektroninę muziką, turėti tikrai gerą muzikinę klausą. Viską išsiugdžiau per tuos metus.

Kokios Tavo muzikinės ambicijos?

Aš noriu būti pats geriausias.  Noriu, jog mano muzikos klausytų milijonai žmonių ir ją grotų didžiausios pasaulio radijo stotys. Labiausiai noriu kurti kuo profesionalesnę ir kuo daugiau žmonių patinkančią muziką.

Ar paros laikas turi įtakos Tavo kūrybai? Galbūt geriau kuriasi naktimis arba anksti ryte?

Nepasakyčiau, kad kreipiu dėmesį į laiką. Būna įvairiai. Kadangi dar mokausi mokykloje ir turiu popamokinės veiklos, dažniausiai tenka kurti antroje dienos pusėje, kartais iki 2  val. ryto, o savaitgaliais – kada tik noriu. Yra buvę kartų, kai beveik visą dieną, su keliomis pertraukom prasėdėdavau ir kurdavau. Dažniausiai tokios sesijos būna pačios produktyviausios ir, kaip sakoma, iš dūšios.

Kokiam Lietuvos ir užsienio atlikėjui ar grupei norėtum rašyti dainas?

Dar tikrai nežinau. Esu labai jaunas ir dar tik „braidžioju“ po pasirinkimus prieš pilnai pasineriant į kurį nors žanrą ar darbo pobūdį. Tikrai ateities kūrybą sieju su būtent elektronine muzika, o kur ją reiks įtraukti ar prodiusuoti įvairiems atlikėjams, nesu tikras. Viskas gali keistis. Galbūt pasiseks įkurti savo grupę, kaip pvz. Leon Somov ir Jazzu, o gal tokioms grupėms kursiu.

Kol kas dar mokaisi mokykloje. Galbūt ketini studijuoti su muzika susijusius mokslus?

Radijams, įrašų leidėjams ar užsakovams tavo diplomas nelabai nerūpi. Jiems reikia žinoti tavo reputaciją ir darbo kokybę. Tačiau aš norėčiau mokytis iš didžiausių šios srities profesionalų. Sieksiu įgyti daugiau žinių ir patirties, todėl galvoju vykti studijuoti į Angliją (žinoma, po to grįžti) dėl galimybės padirbėti angliškų universitetų garso įrašų studijose, kurių Lietuvoje, deja, nėra, ir užmegzti pažinčių.

Ar nenukenčia mokslai dėl to, kad daug laiko skiri muzikos kūrimui?

Vienareikšmiškai – taip, nukenčia. Prisipažįstu: neretas atvejis, kai namų darbai lieka atstumti kampe, dėl to, jog visą vakarą praleidžiu prie kompiuterio, kurdamas muziką. Tačiau, kad įstotum į universitetą Anglijoj, reikia gerų akademinių pasiekimų, todėl aš tikrai daug mokausi ir  krūvis būna didelis. Visad bandau padaryti kuo daugiau namų darbų per ilgąją pertrauką - taip sutaupau laiko.

3 dainų nuorodos, kurios Tau šiuo metu labiausiai patinka.

Madeon – Pay No Mind

Ed Sheeran – The A Team

Elton John – Candle In The Wind