Plaukų stilistas M. Mazuraitis: „Vyrai tampa įnoringesniais klientais net ir už išpuikintas moteris“ - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2018-02-13 11:25

Plaukų stilistas M. Mazuraitis: „Vyrai tampa įnoringesniais klientais net ir už išpuikintas moteris“

Gražūs, išpuoselėti plaukai – kievienos moters ir vyro svajonė. Ir dažniausiai tą svajonę pasiekti pavyksta padedant profesionaliam kirpėjui ar plaukų stilistui. Ne paslaptis, kad dažnam grožio meistras atstoja ir psichologą. „Ma.Ma. Cut“ plaukų stilistas Marijus Mazuraitis atviras – jis pats pastebi besikeičiančius klientų santykius.

„Per pastarąjį dešimtmetį keitėsi viskas. Anksčiau vidutiniškai moterys lankydavosi salone kas 4 savaites, o  vyrai kas 6, dabar moterys vidutiniškai lankosi kas 6–8 savaites, o vyrai kas 3–4 savaites. Klientai tapo labai reiklūs, pažangūs, jų apetitas naujovėms auga daug greičiau nei spėja ataugti plaukai. Tai ypatingai taikoma vyrams“, - sako jis. Anksčiau vyrams užtekdavo tik kirpimo, o dabar meistrams privalu mokėti pasirūpinti ir barzdomis. Daugėja pageidaujančių paryškinti ne tik plaukus, bet ir barzdą bei antakius. Nosies plaukų šalinimas vašku taip pat dažnai tampa viena iš pageidaujamų paslaugų.

Pasak M. Mazuraičio, vyrai dažnai savo reiklumu lenkia net moteris. „Mano klientų rate yra nemažai vyrų, kurie jau išeidami iš salono iš karto užsirašo kitam vizitui. Paprastai net tenka įtikinėti, kad penkiolika dienų – labai trumpas laikas ir kad plaukai nespės paaugti. Tačiau dažnai lieku neišgirstas“, - juokiasi plaukų stilistas.

 M. Mazuraitis neslepia – didžioji dalis jo klientų yra išskirtinio stiliaus siekiantys vyrai. „Kartais būna tikrai sunku patenkinti norą kaskart atrodyti vis kitaip. Ir to priežastis nėra kompetencijos stoka. Tiesiog plaukams paaugus vos centimetrą ar du, tikrai
sudėtinga „išlaužti“ kitokią plaukų formą ar naują kirpimą“, - sako jis. Be to, dažnas klientas nesuvokia ar netiki, kad kirpimas ir „stilingas“ – tai du skirtingi dalykai. Pastarasis priklauso nuo kliento „kreatyvumo“ ir įgūdžių žaidžiant su stilizavimo priemonėmis. „Mano, kaip stilisto, pagrindinė užduotis – atlikti tokį kirpimą, kuris formuojant skirtingais budais kristų puikiai. Tačiau tuo užduotis nesibaigia. Reikia tiksliai  nuspėti, ar kirpimas patiks antrajai pusei, ar naujoji šukuosena neatrodys išaukiančiai konservatyvesnėje darbo aplinkoje“, - sako meistras.Visgi didžiausias iššūkis plaukų stilistams – vyrai, kurie labia nenoriai „draugauja“ su plaukų formavimo priemonėmis. Pasak jo, klientai nori, kad tobulai šukuosenai užtektų tik išsiplauti galvą. „Deja, bet be plaukų formavimo priemonių tobulo įvaizdžio pasiekti nepavyks. Dažnas vyras sako: „to nenaudosiu, netepsiu, ir nepurkšiu“. Tada tenka paaiškinti, kad be tinkamų užbaigimo priemonių net ir stilistas yra bejėgis –būtent jų pagalba galima žaisti ivaizdžiais ir eksperimentuoti išgaunant visiskai skirtingus efektus“, - sako M. Mazuraitis, pateikiantis pavyzdį – vienu kirpimu kirpto modelio skirtingus įvaizdžius, išgautus naudojant specialias formavimo priemones.

 

Karšti pasiūlymai