Lietuvių keliautojui - teroristo etiketė ir kiti sunkumai - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2016-04-19 16:32 ASMENINIO ARCHYVO nuotr.

Lietuvių keliautojui - teroristo etiketė ir kiti sunkumai

Po Aziją motoroleriu keliaujantis Marius Ulozevičius-Ulkė jau nuvažiavo daugiau nei 6 500 kilometrų. Aistras tarp Lietuvos įžymybių keliantis vyras papasakojo netikėčiausius šio mėnesio nuotykius. Jis buvo palaikytas teroristu, slėpėsi nuo policijos ir susidūrė su barbariškais čionykščių papročiais.

Keliautojas, įveikęs nemažai kliūčių, su MIESTE.lt pasidalijo įspūdžiais, verčiančiais iš kojų jautrios sielos sekėjus feisbuke. „Ar jums atrodo normalu valgyti šunį? Ne. Man tai vis dar neatrodo normalu, tačiau dabar žinau, kad tokie dalykai vyksta iš tiesų“, – pokalbį pradėjo Marius.

ASMENINIO ALBUMO nuotr.

Azijoje įprasta patiekti visokio tipo keturkojus draugus. Vieną dieną, kai tinklaraštininkas gatvėje ieškojo lengvos užkandos, prie jo priėjo moteriškė ir pasiūlė šunienos. Marius nesutriko – pasidalijo išskrosto gyvūno nuotrauka ir sulaukė audringos gerbėjų reakcijos. „Niekam ne paslaptis, kad ši šalis garsėja keistais patiekalais, bet teko susidurti ir su didžiausiomis žmonių baimėmis“, – paslaptingai pakreipė savo istoriją Marius.

Labiausiai pasakojimu apie pasiūlytą šunį pasibaisėjo Nijolė Pareigytė-Rukaitienė, kuriai teko pažinti keliautoją. Ji pasakojo, kad kadaise lankydamasi Azijoje patyrė traumą, kai jos tuometį šarpėjų aptarinėjo išalkę vietos gyventojai. „Tada jis jiems atrodė neskanus“, – prisiminė dainininkė.  Mariaus pareiškimai su nuotraukomis feisbuko paskyroje „Vienas kelyje“ per šį mėnesį sulaukė ir kitų sekėjų pritarimo bei pasisakymų.

Lankydamasis Laose vyras stengėsi išleisti kuo mažiau pinigų, nes kelionei skirtos santaupos ėmė sekti. Vieną vėlų vakarą, kai temperatūra nukrito beveik iki 4 laipsnių, jis nusprendė apsistoti pas vietinius. Iš pažiūros tvirtai suręstame name M.Ulozevičius rado įsikūrusią porą. Senyva moteris ir jos sutuoktinis iš pradžių egzotišką gražuolį priėmė kaip didžiausią svečią – maitino gardžiu maistu ir girdė gėrimu, panašiu į naminę degtinę. Juokinga, o gal ir graudu, bet atėjus nakčiai vyras panoro miegoti šalia keliautojo.

ASMENINIO ARCHYVO nuotr.

„Jį varyti šalin teko piktuoju. Po kelių gražių įspėjimų, kad pasitrauktų, jis vis dar stovėjo šalia. Rimtai išsigandau, kai senolis pradėjo laužyta kalba aiškinti, neva mano, jog esu teroristas, ir jis iškvies policiją“, – juokdamasis pasakojo M.Ulozevičius.

Bandydamas įtikinti vietos gyventoją Marius visiškai nusikamavo, o juokingiausias dalykas šioje situacijoje paaiškėjo jau po ilgų derybų, kur kas miegos. Pasirodo, senolis melavo. Mėgstantis namų šeimininku prisistatyti vyras tebuvo turtingo verslininko tarnas.

Savaitė Laose Mariui buvo sunkiausia daugeliu atžvilgių. Kuo toliau jis keliavo, tuo dažniau skaudžiu žvilgsniu lydėdavo vargingus kaimus ir žmones, lenkiančius nugarą ant dulkėto asfalto. „O gal gyvenimas tarp šiukšlių verčia su jomis supanašėti?“ – mąstė Marius. Pasibaigus skurdiems keliams saulė nušvito tikrąja to žodžio prasme. Už Laoso ribų keliautojas nurimo ir atsipalaidavo.

Besilankydamas Kombodžoje Marius naujuosius metus šventė trečiajį kartą

Daugiau Mariaus nuotykių ir video rasite: https://www.facebook.com/vienaskelyje/