Ketverius metus aplink pasaulį keliausiantis lietuvis Audrius Sutkus papasakojo savo įspūdžius - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2019-02-19 10:33 Asmeninio archyvo nuotr.

Ketverius metus aplink pasaulį keliausiantis lietuvis Audrius Sutkus papasakojo savo įspūdžius

Ketveri metai „ant ratų“, 50 keliautojų, 1000 pasaulio stebuklų, aplankyti visi žemynai ir įveikta 250 000 kilometrų – tai pagrindiniai panevėžiečių Audriaus ir Almos Sutkų projekto „1000 Wonders of the World“ (1000 WOW) skaičiai. Į gyvenimo kelionę išsiruošusi pora Lietuvą paliko lapkričio 2 – ąją ir šiuo metu grožisi Pietų Amerika. 

„Stengiamės iš anksto vykdyti savąjį planą ir nuo jo, blogiausiu atveju, atsilikti tik diena ar dviem. Kitaip neišeina, nes nuolat su mumis keliauja žmonės – kartu pabuvę vieną etapą, trunkantį 40 – 60 dienų, vieni išskrenda, o kiti – atskrenda. Privalome į tai atsižvelgti“,  - sakė pašnekovas. 

Specialiai projektui „1000 WOW“ jis dar Lietuvoje parengė du „Nissan Navara“ pikapus. Vienu automobiliu, pritaikytu gyventi, visą laiką keliauja Audrius su Alma, o kitu – juos lydintys asmenys. Artimiausi kelionės metai suskirstyti į 9 etapus, iš kurių tik dviejuose pikapas dar nėra rezervuotas. 

„Šiuo metu esame Urugvajuje. Užsukome į sostinę, Unesco saugomus objektus. Nors iš anksto buvome numatę, ką norime išvysti gyvai, sąrašas nuolat kinta – vienas įžymybes iš jo be gailesčio išbraukiame, o kitas, apie kurių egzistavimą nė nenutuokėme, su malonumu įrašome“, - pasakojo A. Sutkus. 

Įspūdingiausias akimirkas jis fiksuoja fotoaparatu ir 2023 metais ketina išleisti 1000 pasaulio stebuklų pristatantį albumą. 

„Nemiga, adaptavimasis 4,5 kilometrų aukštyje, kyšių reikalaujantys pareigūnai, sudėtingos vairavimo sąlygos, daugybė teigiamų įspūdžių, neregėti vaizdai – dabar tai mums įprastas ritmas. Kasdien pamatai kažką tokio, kas nustebina, pradžiugina ir naują dieną paverčia ryškesne už praėjusią“, - kalbėjo keliautojas. 

Iki šiol pora išvydo apie 35 pasaulinio garso objektus. Kiekvienas jų – savitas ir vertas dėmesio, bet didžiausius aplodismentus panevėžiečiai skirtų Antarktidai. 

„Per dvi savaites pamatėme tik kokius 5 proc. šio krašto, o jis – nuostabus!Gyvūnija, spalvos, gamtovaizdis... Tai nesulyginama su niekuo!“, - patikino A. Sutkus. 

A.Sutkus yra vienas iš keliautojų visureigiais klubo „Bastūnas“ įkūrėjų, šia transporto priemone aplankęs daugybę Lietuvos kampelių, Sibirą, Mongoliją, Afriką, dalyvavęs „Ladoga Trophy“ bekelės maratone bei daugybėje kitų varžybų.

“Ši mano patirtis dabar atsiperka su kaupu. Tiek vairuojant nepalankiomis sąlygomis, tiek bendraujant su pareigūnais”, - sakė pašnekovas. 

Prieš penkerius metus pradėjęs svajoti apie didįjį gyvenimo žygį, A. Sutkus jam intensyviai ruoštis padėjo prieš dvejus. Sudarė maršrutą, įsigijo kelionei tinkamus automobilius ir juos patobulino, pardavė savąjį turtą, sukomplektavo būtiniausius daiktus. 

“Kokie batai, kojinės, palaidinės, striukės mums tinkamiausios, konsultavomės su žygiams tinkamų prekių ekspertais. Labai daug patarimų davė šią sritį puikiai išmanantis Karolis Surgėla. Galbūt todėl, kad rimtai ruošėmės, kelionėje nieko nepasigedome, o daugiafunkcinės aprangos privalumus įvertinome jau pirmąjį kelionės mėnesį”, - pasakojo A. Sutkus. 

Vienintelis dalykas, kurio jam stinga išvykos po Pietų Ameriką metu, yra ispanų kalbos žinios. Tai, ką išmoko namuose, pasak pašnekovo, reikėtų dar gerokai patobulinti. 

Pašnekovo turima informacija liudija, kad vienu metu aplink pasaulį keliauja apie 15 tūkst. žmonių. Vieni į žygį išsiruošia keliems mėnesiems, kiti – keliems metams. 

“Kempinge sutikome olandų porą, kuri keliauja jau dvejus metus. Prasilenkėme ir su lietuviais, į gyvenimo žygį išsiruošusiais praėjusių metų rugpjūtį. Kelionėje vadovaujamės ne tik mano iš anksto paruoštu planu, bet ir specialia mobilia programėle, skirta padėti tokiems bastūnams, kaip mes”, - su šypsena kalbėjo A. Sutkus. 

Jis sakė visada prisiminsiąs, kad Bolivijoje parduodamas itin prastas kuras, o Peru, Argentinoje ar Paragvajuje reikia pirkti nedidelį maisto kiekį, nes natūralūs, be konservantų produktai itin greitai sugenda.

“Šių kraštų dar nėra pasiekęs masinės prekybos bumas, o maisto gamintojai dar neturi įrankių, “patobulinančių” natūralius produktus”, - pastebėjo keliautojas. 

 

Karšti pasiūlymai