Fotografė Sandra Senkė: "Mygtuką nuspaudžiu tik tada, kai matau natūralią emociją" - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2017-03-01 14:40 Asmeninio archyvo nuotr.

Fotografė Sandra Senkė: "Mygtuką nuspaudžiu tik tada, kai matau natūralią emociją"

Talentinga fotografė Sandra Senkė su fotoparatu "susidraugavo" jau vaikystėje. MIESTE.lt kalbinama Sandra pasidalino savo istorija bei nuostabiomis, emocingomis fotosesijų nuotraukomis.

Kada pradėjote fotografuoti? Kaip susidomėjote šia veikla?

Mūsų šeimos fotografas vaikystėje buvo tėvelis. Jis nusipirko fotoaparatą "Smena". Atėjo laikas, kai "Smena" galėjo patekti ir į mano rankas. Kadrų kiekis labai ribotas, bet malonumas neišmatuojamas. Fotografija vis nutoldavo iš pomėgių sąrašo ir vėl periodiškai grįždavo. Studijų metais nusprendžiau patobulinti fotografijos žinias. Nuo to laiko fotoaparatas, kaip pas kiekvieną moterį lūpdažis, mano rankinėje.

Kaip gimsta idėjos fotosesijoms? Dažniau įkvėpimas "pagauna" fotografuojant ar viską iš anksto kruopščiai susidėliojate?

Nėra taisyklių kaip "pagauti" idėjas. Kai kurios būna išmąstytos ir laukia tinkamo momento. Kitos idėjos - spontaniškos, gimstančios netikėtai, staiga, važiuojant automobiliu ar minant dviračiu. Galiausiai viską nulemia aplinka, fotografuojami žmonės, šviesa ir pasirinkti fotoaparato nustatymai. 

Sunkiau fotografuoti vaikus ar suaugusius? Kuo skiriasi fotografavimo specifikos?

Kuo daugiau patirties, tuo mažiau sunkumų. Suaugę yra kantriausi, o vaikai - impulsyviausi. Fotosesijos metu, nesvarbu kokio pobūdžio ji būtų (vestuvės, šeimos fotosesija ar asmeninė), stengiuosi, kad fotografuojami žmonės jaustųsi laisvai. Sukuriu tokią aplinką, kuri leidžia žmonėm jaustis saugiai, nestresuoti, atsipalaiduoti, būti savimi, mėgautis fotosesijos laiku. Mygtuką nuspaudžiu tik tada, kai matau natūralią emociją.

Sandra Senkė | vauvaufoto.lt nuotr.

Galbūt turite Jums įsimintiniausią fotosesiją?

Visos fotosesijos yra įsimintinos, visos kažką po savęs palieka. Kiekvieną kartą po darbo važiuodama namo su šypsena prisimenu vieną ar kitą epizodą. Vaikystėje, kuomet gavau "Smeną" 3 kadrams (trys paspaudimai man, 3 sesei), labai norėjau padaryti ir ketvirtą. Kai sustoju apmąstyti savo tikslus, visada prisimenu nufotografuotą skrendančią seserį link manęs. Tai pirmas geriausias mano kadras. Natūralus, nesuplanuotas ir pilnas energijos :)

Mėgstate surengti fotosesijas draugams, artimiesiems?

Periodiškai susitinkame su draugėmis prie kavos ir spontaniškai sugalvojame "crazy" idėją ir ja pasinaudojame. Fotosesijas su draugėmis planavome tada, kuomet ruošiausi pirmai savo fotografijos parodai "(ne)pažinti vardai". Norėčiau fotosesijas su draugėmės rengti dažniau.

Ar pačiai patinka atsidurti kitoje objektyvo pusėje?

Iki imantis profesionalios fotografijos - manęs buvo pilni albumai. Turiu labai daug nuotraukų, kuriose esu. Dabar aš dažniau už kadro.

"VAUVAU" pavadinimo kilmė?

Su vyru dirbame paslaugų sektoriuje. Jis renginių vedėjas, aš fotografė, tad norėjome tokio pavadinimo, kuris ne tik skambėtų gražiai, tačiau ir savyje turėtų emociją. Juk kai nustembame ar žavimės kažkuo - sakome VAU. Pavadinime specialiai panaudojom pakartojimą, kad emocinė išraiška būtų dvigubai stipresnė. Atiduodame visas jėgas, labai stengiamės dirbti taip, kad klientai suteikus paslaugas būtent tai ir ištartų, t.y. VAU VAU. 

 

 

Karšti pasiūlymai