Tarptautinis Klaipėdos violončelės festivalis ir konkursas sugrįžta į uostamiestį - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2019-05-02 17:20

Tarptautinis Klaipėdos violončelės festivalis ir konkursas sugrįžta į uostamiestį

Mažiau nei po savaitės Tarptautinis Klaipėdos violončelės festivalis ir konkursas vėl triumfuos uostamiestyje.  Gegužės 6–11 dienomis žymiausi  šalies stygininkai ir tarptautinio pripažinimo sulaukę violončelininkai iš viso pasaulio pristatys  išskirtines menines programas. 

Sodriai ir plačiai skambanti violončelė klausytojus įtrauks į įvairialypį jos muzikos pasaulį: nuo baroko iki šiuolaikinių kūrinių, nuo tradicinio skambesio iki eksperimentų, dalyvavimo šokio bei kino projektuose. Ištikimieji instrumentofanatikai ir vėl nuo ankstyvo ryto iki vėlyvo vakaro galės mėgautis užburiančiais violončelių garsais. Meno šakų įvairovė, glaudus kultūros įstaigų ir menininkų bendradarbiavimas, gausi renginių pasiūla įvairaus amžiaus ir muzikinio skonio publikai pavers Klaipėdą muzikuojančiu violončelės uostu. 

Klaipėdos koncertų salės pristatomas festivalis šiemet mus pasitiks gerokai išaugęs: apie 60 renginių, 25 renginių vietos, 4 meno šakos – muzika, šokis, kinas, dailė, 77 konkurso dalyviai iš 23 pasaulio šalių, daugiau nei 100 violončelininkų.

„Nors šis violončelės festivalis rengiamas tik antrą kartą, nuostabi ir įtikinama šio renginio pradžia įkvepia tikėjimui, kad esame gražios naujos tradicijos ir ilgus metus ateityje skaičiuosiančio renginio gimimo bei akivaizdaus brendimo liudininkai, o Klaipėda vėlgi visiškai pagrįstai ir pelnytai bus vadinama tikra violončelės sostine. Ir ne tik Lietuvos, bet ir visos Europos“, – artėjančiu festivaliu ir konkursu džiaugėsi Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Klaipėdiečiai ir miesto svečiai turės galimybę gyvai išvysti ir išgirsti keliaujančias violončeles netikėčiausiose Klaipėdos vietose. 

Violončelininkai ir instrumentais besidomintys smalsuoliai taip pat galės pabendrauti su pasaulinio garso violončelių meistrais specialiai atvykusiais pristatyti savo amato, tokiais kaip Joseph Hasten, Valdu Povilaičiu, Gerardu Rūku.

Greta festivalio vyks ir Tarptautinis Klaipėdos violončelės konkursas stipriausiems violončelės. Dalyviai varžysis stebint komisijai, violončelininkų elitui, sudarytai iš 14 kompetentingų profesorių iš įvairių pasaulio šalių.

„Vienintelis violončele atliekamos muzikos tarptautinis konkursas Lietuvoje liudija aukštą kultūrinę uostamiesčio vertę ne tik nacionaliniu, bet ir pasauliniu lygiu. Konkursas – tai galimybė augančiai jaunajai violončelės atlikėjų kartai ir jau pelniusiems pripažinimą atlikėjams įgyti naudingos tarptautinės patirties”, – konkurso reikšmę pabrėžė festivalio iniciatorius, Klaipėdos kamerinio orkestro meno vadovas Mindaugas Bačkus.

Konkurse dalyvauti pareiškė norą 77 violončelininkai iš 23 pasaulio šalių: Lietuvos, Lenkijos, Rusijos, Jungtinės Karalystės, Rumunijos, Latvijos, Vokietijos, Prancūzijos, Vengrijos, Šveicarijos, Ukrainos, Mongolijos, Kinijos, Japonijos, Pietų Korėjos, JAV, Italijos, Baltarusijos, Taivano, Čekijos, Portugalijos, Australijos, Armėnijos. 

Šiųmetis konkursas vyksKlaipėdos S. Šimkaus konservatorijoje, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakultete bei Klaipėdos koncertų salėje.

 

Mūsų visų laukia ypatinga savaitė, kupina vienas kitą vejančių įvykių, suteiksiančių neįtikėtinai daug įspūdžių. 

 

Ateik. Pamatyk. Išgirsk. Tai, ko nesitikėtum iš klasikos!
 

Renginių vietos:

Klaipėdos koncertų sale – Šaulių g. 36

Klaipėdos dramos teatras – Teatro g. 2

Klaipėdos apskrities viešoji  I. Simonaitytės biblioteka – Herkaus Manto 25

Klaipėdos m. savivaldybės I. Kanto viešoji biblioteka – Turgaus g. 8

Klaipėdos m. savivaldybės I. Kanto viešosios bibliotekos Pempininkų skyrius – Taikos pr. 81A

Klaipėdos  P. Domšaičio galerija –  Liepų g. 33

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro parodų rūmai – Didžioji Vandens g. 2

Klaipėdos kultūros fabrikas, kino klubas „8 ½“ –Bangų g. 5A

Klubas „Raketa” – Bangų g. 5A

Forum Cinemas Klaipėda – Taikos pr. 61

Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčia – Savanorių g. 4
Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakultetas – K. Donelaičio g. 4

Klaipėdos S. Šimkaus konservatorija – S. Šimkaus g. 15 

Kavinė „Kavos architektai“ – Herkaus Manto g. 9

Kavinė „10 tiltų“ – Turgaus g. 19

Restoranas „Meat Lovers“ – Danės g. 1 (Šiaurinis ragas – Senoji perkėla)

Muzikinis klubas „Jazzpilis“ – Pilies g. 6

„Friedricho pasažas“ – Tiltų g. 26A

Švyturys BHouse – Kūlių Vartų g. 7

Viešbutis „Radisson Blu“ – Šaulių g. 28

Viešbutis „Amberton Klaipėda“ – Naujojo Sodo g. 1C

Viešbutis „Euterpė“ – Daržų g. 9 / Aukštoji g. 15

Klaipėdos senasis turgus – Turgaus a. 5

Klaipėdos piliavietės rytinė kurtina – Priešpilio g. 2

Klaipėdos pilies muziejaus Friedricho poterna – Priešpilio g. 2

 

Karšti pasiūlymai