Vilniaus širdyje - mamų su nešyklėmis paradas: viską transliavo tiesogiai - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2018-05-11 10:00 Vaivos Girskienės nuotr.

Vilniaus širdyje - mamų su nešyklėmis paradas: viską transliavo tiesogiai

Netradicinis renginys vakar, ketvirtadienį vyko centrinėje Vilniaus vietoje - šalia Gedimino prospekto esančioje aikštėje. Ten pusšimtis gerai nusiteikusių mamyčių sušoko improvizuotą šokį, o vaizdo įrašu pasidalijo socialiniame tinkle.


Ši savaitė yra Europos vaikų nešiojimo (nešioklių) savaitė (gegužės 7-13 d.). Pasak nešioklėmis prekiaujančios įmonės atstovės Violetos Žekonienės, šių metų šūkis – nešiojimas jungia! 

Pirmą kartą iniciatyva apjungė tiek daug Lietuvos mamų, kurios augina mažylius ir juos nešioja. O kas gi užaugina vaiką jo nenešiojęs? Aktyviai facebooke (grupėje apie vaikų nešiojimą) bendravusios mamos iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių nusprendė susiburti ir nešiojimo idėją paskleisti savo miestuose. Šiandien ūžė Vilnius. Vidurdienį Lukiškių aikštėje  pradėjo rinktis mamos ir tėčiai su įvairaus amžiaus mažyliais nešioklėse. Atkeliavo tiek vos kelių savaičių naujagimiai, tiek bėgiojantys, bet mamos artumo vis dar pasiilgstantys vaikai.

Susirinkęs spalvingas, maždaug 40 skirtingų nešioklių seginčių, mamų būrys iškart patraukė praeivių žvilgsnius, vertė gerokai sulėtinti žingsnį ir iš širdies nusišypsoti – juk ne kasdieną miesto centre gali išvysti tokį smagų reginį.

Ergonominėmis nešioklėmis, vaikjuostėmis, slingais ir mei tai nešinos mamos ir tėčiai pajudėjo Gedimino prospektu, Katedros link. Nusitiesė išties įspūdinga eisena – čiauškančios mamytės, smalsiai pasaulį iš nešioklių stebintys arba giliai įmigę mažyliai bei  išdidūs, savo lobį nešantys tėčiai. Gedimino prospektu greitu žingsniu zuję biurų darbuotojai bei Vilnių lankantys turistai stojo, prašė fotografuotis, kalbino.

Nešioklių eisena - paradas pasiekė Katedros aikštę, kur dalyvius pasitiko muzika, o šokio su nešioklėmis mokytoja Rūta pakvietė „flash mob‘ui“. Ekspromtu mamos sustojo ratu ir įsijungė į įspūdingą ir nuoširdų šokį. 

Renginiu siekta parodyti, kad nešiojami vaikai – išties laimingi, nes jie gali visur ir visada dalyvauti šeimos gyvenime, nuolat jausti mamos artumą ir niekada neprarasti ryšio su ja. Mokslo įrodyta, kad nuolat nešioklėse nešiojami vaikai greičiau vystosi tiek fiziškai, tiek psichologiškai, nes jiems nereikia nerimauti dėl mamos artumo išlaikymo, nereikia ilgu verksmu prašyti valgyti ar pervystyti  – nešiojanti mama labai greitai pajunta mažylio poreikius ir į juos atsiliepia. 

Nešioti vaikus lengva, jei pasirenkama patogi ir saugi nešioklė – tą mamos tikrai žino. Jos daug mėnesių diskutuoja, renkasi geriausias nešiokles, ieško patirties užsienio forumuose – rasta informacija dalijasi, aptaria. Tad nenuostabu, kad net dvimetukas, nešamas nešioklėje, nekelia mamai diskomforto, neslegia pečių, o netgi atvirkščiai - kalbina ir juokina praeivius, jaukiai įsitaisęs nešioklėje jai ant nugaros – kur patogiausia nešti paaugusį mažylį. Naujagimiuko netgi nesimato nešynėje – jis apgaubtas minkšto audinio vaikjuoste lygiai tokioje pozoje, kokioje ką tik buvo mamos pilvelyje ir dabar ramiai snaudžia girdėdamas mamos širdies plakimą.

Po renginio mamos šypsojosi. "Kaip gera susitikti mieste, visoms kartu pasivaikščioti, apžiūrėti skirtingas nešiokles, gauti gerų patarimų, kaip nešioti, kaip saugoti nugarą, kaip užimti nešioklėje nenuoramą mažylį ar netgi - kaip žindyti kūdikį jo neišimant iš nešioklės", - gerų emocijų po šventės neslėpė dalyvės.