Mylimojo nužudymą išgyvenusi Vita Jakutienė: "Vaikai man buvo geriausi psichologai" - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
Išskirtinis interviu
2018-04-09 12:00 Asmeninio archyvo nuotr.

Mylimojo nužudymą išgyvenusi Vita Jakutienė: "Vaikai man buvo geriausi psichologai"

Dainininkė, buvusi grupės „Naujosios pupytės“ narė, butiko „Dolce Vita“ įkūrėja Vita Jakutienė (30) visai neseniai išgyveno itin sunkų laikotarpį. Mylimojo netekusi moteris iki šiol kovoja su slogiais prisiminimais, o didžiausią paguodą jai teikia naujas verslas ir šeima. Išskirtinis interviu su Vita – MIESTE.lt skaitytojams.

Papasakokite, kaip šiuo metu gyvenate, į kokią veiklą esate susitelkusi.

Žinoma, man svarbiausia vaikai, šeima, o toliau – verslas.

Kaip kilo idėja įkurti butiką „Dolce Vita“?

Viskas prasidėjo, kai socialiniuose tinkluose ėmiau publikuoti daugiau asmenukių ir kitokių nuotraukų. Sulaukdavau labai daug klausimų – merginos domėdavosi, kur galėtų įsigyti mano vilkimų drabužių. Iš tikrųjų dauguma butikų ir parduotuvių manęs prašydavo pareklamuoti jų asortimentą: aksesuarus, avalynę, sportinius ar laisvalaikio drabužius. Kai įkeldavau tas nuotraukas, matydavau, kad paklausa tikrai didelė. Taip ir kilo mintis, kad būtų visai smagu įkurti ką nors savo, kas patiktų pačiai.

Ar pradėdama verslą susidūrėte su kokiais nors sunkumais?

Žinoma. Pirmiausia kilo klausimų dėl mokesčių, verslo liudijimo, ataskaitų ir visų kitų reikalų. Šiuo metu turiu pagalbininkų, mūsų komanda sparčiai didėja, todėl jaučiuosi be galo laiminga (šypsosi).

Kuo ypatingas Jūsų butiko asortimentas?

Aš neprekiauju vienetiniais, dizainerių kurtais drabužiais. Labai sunku rasti išskirtinį daiktą. Ne paslaptis, kad vežuosi prekes iš viso pasaulio: Italijos, Turkijos, Kinijos, Lenkijos... Butikų yra daug, pasirinkimas taip pat didelis, gali būti, kad jie netgi siūlo tas pačias prekes. Man kartais pikta, kad kai kurie butikai, pamatę mano nuotraukas, naudoja jas savo reklamai. Ir taip būna tikrai dažnai. Su šituo dalyku nesusitaikiau ir manau, kad teks imtis teisinių priemonių. Pati vargstu, fotografuoju, derinu drabužius ir stengiuosi parodyti įvairių variantų merginoms. Nesu dizainerė ar stilistė ir nesiruošiu tokia būti, bet tai yra ir verslas, ir hobis. Džiaugiuosi, kad mergaitės tai įvertina, dalijasi atsiliepimais. Tai tikrai gražu (šypsosi).

Kodėl visą asortimentą pristatote pati? Juk galima samdyti modelius.

Lietuvoje esu atpažįstamas veidas. Aišku, žinomam žmogui ir parduoti yra lengviau. Tiesa, turiu nemažai klienčių ne Lietuvoje – netgi Japonijoje ir Australijoje. Tos merginos, užsisakiusios prekę, rašo man tiek rusiškai, tiek angliškai. O jos tikrai nežino, kas esu. Jos tiesiog mato siūlomą drabužį.

Prieš dvejus metus išgyvenote skaudų laikotarpį – netekote mylimojo. Kaip tai ištvėrėte, kas labiausiai padėjo atsitiesti?

Labiausiai padėjo šeima, vaikai. Vaikai buvo geriausi psichologai, todėl kitų psichologų pagalbos neprireikė. Aišku, dar ir dabar nėra lengva apie tai kalbėti, bet reikia gyventi toliau, reikia šypsotis. Nenoriu atrodyti blogai, jaustis sužlugdyta, nenoriu verkti į pagalvę. Verslo idėjos mane dar labiau pastūmėjo į priekį – noriu kurti, daryti. Bet jeigu ne vaikai... Nenoriu apie tai nė pagalvoti, bet jie tikrai padėjo atsitiesti.

Ar ketinate grįžti į sceną?

Turiu keletą projektų, prie jų dirbu. Aš ir Soliaris įrašėme dainą su Daliu Dallasu – reperiu, kuris surenka begales peržiūrų „YuoTube“ ir gyvena Londone. Su Soliariu apskritai esame įrašę ne vieną kūrinį, o viena daina turi daugiau negu pusę milijono peržiūrų – labai tuo džiaugiuosi. Vis dėlto šiuo metu daugiausia dėmesio skiriu vaikų auklėjimui, ugdymui ir savo verslui. Dainavimas – tarsi papildoma veikla. Kartais susimąstau, kad tikrai pasiilgstu scenos, savo merginų (anksčiau Vita buvo grupės „Naujosios pupytės“ narė – aut. past.), nes kartu patyrėme nuostabių dalykų. Intensyvūs darbai, kelionės, daug nuotykių... Niekada nesakau „niekada“, gal ir sugrįšiu! (Juokiasi.)

Šiuo metu aktyviai sportuojate. Kodėl tam ryžotės ir kas Jums padeda?

Sportas, sveika mityba, aktyvus gyvenimo būdas man niekada nebuvo svetimi. Tiesa, užsiimti tuo aktyviai pradėjau susilaukusi trečio vaikelio. Kadangi pamačiau, kad ne taip lengva atgauti formas, kreipiausi į geriausią Lietuvoje sporto trenerį Andrių Pauliukevičių. Galiu drąsiai taip sakyti, nes jis moka paaiškinti paprastai, tiksliai ir suprantamai. Kai dar laukiausi, perskaičiau jo knygas ir supratau, kad vėliau tikrai į jį kreipsiuosi. Labai daug trenerių aiškina tik iš sportinės pusės, o Andrius moka savo žinias perduoti ir paprastam, eiliniam žmogui. Jo sudaryta sporto ir mitybos programa man padėjo greitai atgauti formas.

Kokie Jūsų ateities planai?

Žinote, aš nieko nebeplanuoju, o šiaip visada einu savo tikslo link.