Populiariausias Latvijos atlikėjas vasaras leisdavo Klaipėdoje: interviu su Markus Riva - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2018-04-29 10:00 Asmeninio archyvo nuotr.

Populiariausias Latvijos atlikėjas vasaras leisdavo Klaipėdoje: interviu su Markus Riva

Lietuva turi Donatą Montvydą, o latviai turi savo žvaigždę – atlikėją ir TV laidų vedėją Markusą Rivą (31). Išskirtinį interviu žurnalui MIESTE.lt duodamas vyras papasakojo ir apie karjerą, ir apie asmeninį gyvenimą.

Markusai, esate vienas populiariausių Latvijos atlikėjų, taip pat vedate latvišką „X Faktorių“. Kada prasidėjo Jūsų karjera ir kas jai suteikė pagreitį?

Kai dar buvau mažas, trejų metų, ėmiau domėtis muzika. Mane tai labai domino, kaip ir kitos meno šakos. Tiesa, profesionaliai mokytis muzikos pradėjau būdamas 16-os. Labai stengiausi patekti į įvairius projektus, susikrauti žinių bagažą, įgyti patirties.

Jei kalbame apie didžiausią pagreitį karjeroje, tai nutiko prieš trejus metus, kai dalyvavau Rusijoje ir Ukrainoje populiariame TV šou. Tada ir prasidėjo tarptautinė karjera. Iki tol buvau žinomas tik Latvijoje.

Kaip ir minėjote, dirbate su rusakalbių muzikos rinka, esate populiarus Rusijoje, Ukrainoje, Baltarusijoje, Kazachstane. Kodėl į savo muzikinį žemėlapį neįtraukėte Lietuvos?

Įdomu tai, kad ilgą laiką netgi nešnekėjau rusiškai. Šimtu procentų esu latvis, bet ilgainiui išmokau rusų kalbą.

 

Dėl karjeros Lietuvoje – negalima sakyti, kad apie tai negalvoju, juolab kad jūsų šalyje turiu gerbėjų, matau tai iš socialinių tinklų. Aišku, gerbėjų būrį reikia gausinti. Šiaip labai noriu pristatyti savo muziką Lietuvoje ir jau kurį laiką apie tai galvoju. Tiesiog reikia rasti tinkamą žmonių ratą, gerus vadybininkus – tuomet viskas pavyks. Tikiuosi, kad netrukus apie mane plačiau išgirs ir lietuviai.

Papasakokite apie muziką, kurią atliekate. Ar turite mėgstamiausią muzikos stilių?

Pagrindinis stilius, kurio kūrinius atlieku, žinoma, yra popmuzika. Man ji patinka. Stengiuosi eksperimentuoti, tačiau neperžengdamas popmuzikos ribų. Manau, kad ir ką darytum, labai svarbu atrasti savo skambesį. Todėl stengiuosi į savo dainas sudėti kuo daugiau jausmų.

Ką galite pasakyti apie Latvijos pramogų pasaulį? Ar viskas jame patinka?

Yra dalykų, kuriuos norėčiau pakeisti. Pavyzdžiui, mūsų klausytojų galėtų būti gerokai daugiau. Iš Latvijos, kaip ir iš Lietuvos, daug žmonių emigruoja į kitas Europos Sąjungos šalis, todėl gyventojų skaičius nuolat mažėja.

O šiaip Latvijos pramogų pasaulis jaukus ir draugiškas, man jis patinka. Kita vertus, esu laimingas, kad, be savo šalies, galiu dirbti ir kitose.

Ar esate lankęsis Lietuvoje, o gal čia turite draugų?

Žinoma, kad esu viešėjęs Lietuvoje. Vaikystėje ypač dažnai vykdavau į Lietuvos pajūrį ir puikiai atsimenu šaunų laiką Klaipėdoje – delfinariume stebėjau delfinų pasirodymą.

Šįmet kelias dienas lankiausi Vilniuje. Norėčiau jūsų šalyje paviešėti savaitę – geriau susipažinčiau su Lietuvos pramogų pasauliu.

Be to, Lietuvoje turiu keletą draugų, todėl mielai su jais susitikčiau. Dar apsilankyčiau parduotuvėje IKEA (juokiasi). Trumpai tariant, nė neabejoju, kad Lietuvoje gerai praleisčiau laiką.

Esate „X Faktoriaus“ vedėjas. Jūsų šalyje šis šou populiarus? Ar turite talentų, kurie nepadarytų gėdos tarptautiniu mastu?

Pagaliau ir Latvija turi „X Faktorių“. Kiek žinau, Lietuvoje jau buvo 5 ar 6 sezonai, o mes tik dabar pradėjome. Šis šou Latvijoje labai populiarus, reitingai aukšti, žmonės stebi, analizuoja. Turime daug puikių talentų ir, manau, galime atrasti dainininkų, kurie taptų žinomi visame pasaulyje. Kita vertus, ne viskas priklauso nuo vokalo. Dar svarbu, kad būtų charizmatiška, įdomi asmenybė. Gerai dainuojančių yra daug, tačiau įdomių žmonių – vienetai.

Esate itin populiarus tinkle „Instagram“ – turite 150 tūkstančių sekėjų. Kokį turinį viešinate savo paskyroje? Ar yra dalykų, kurių niekada nepublikuotumėte?

Dievinu „Instagram“. Daugiausia savo paskyrą naudoju kaip darbo įrankį: viešinu informaciją apie savo muziką, perteikiu savo emocijas, publikuoju nuotraukas arba vaizdo medžiagą, susijusią su asmeniniu gyvenimu.

Man nėra tabu, nėra informacijos, kurios negalėčiau skelbti socialiniuose tinkluose, kita vertus, niekada negalėčiau žeminti žmonių, skatinti patyčių ar neigiamų emocijų. O, pavyzdžiui, pozityvi, seksuali vaizdinė ar tekstinė medžiaga man patinka – to tikrai galite rasti mano paskyroje.

Papasakokite apie asmeninį gyvenimą. Ar turite antrąją pusę, ar šiuo metu puoselėjate romantiškus santykius?

Ne, šiuo metu neturiu antrosios pusės, esu laisvas. Būtų sunku puoselėti santykius vien dėl mano gyvenimo būdo. Aš nuolat keliauju: savaitę praleidžiu Rygoje, savaitę – Maskvoje ar Kijeve. Vis dėlto esu tikras, kad vieną dieną galėsiu pasakyti: šiandien man laiminga diena, nes pagaliau radau gyvenimo meilę.

Jūsų kūnas atrodo puikiai – esate atletiškas. Dažnai sportuojate?

Dėkoju už komplimentus. Gyvenu aktyviai, o sportuoti man svarbu ne tik dėl gražaus kūno, bet ir dėl geros savijautos. Ir nesvarbu, ar bėgioju, ar užsiimu joga, tai man teikia džiugesį.

Stengiuosi išbandyti kuo daugiau sporto rūšių: kūno rengybą, svarmenų kilnojimą, boksą, netgi jogą. Žinoma, stengiuosi ir sveikai maitintis. Savo pavyzdžiu siekiu įkvėpti ir kitus. Kai buvau jaunesnis, turėjau bėdų dėl kūno, todėl žinau, kaip sunku siekti užsibrėžtų tikslų.