"Gezu" tapęs lietuvis Švedijoje sukūrė šokiruojančią dainą: iškopė į topų viršūnes (video) - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2018-03-01 09:22 VIDA PRESS nuotr.

"Gezu" tapęs lietuvis Švedijoje sukūrė šokiruojančią dainą: iškopė į topų viršūnes (video)

Apie šį užsienyje išgarsėjusį lietuvį žurnalas MIESTE.lt rašė dar prieš pusantrų metų. Benas Mitkus, kuriam 23-eji, per tą laiko tarpą spėjo pasivadinti Benislavu ir sukurti nerėgėto populiarumo susilaukusią dainą "Opa Bratan". Švedai taip pamėgo šį kūrinį, kad jis akimirksniu tapo bene populiariausiu šioje šalyje esančiame prestižiniame "Spotify" tope.

Daina yra atliekama rusų kalba ir joje atvaizduojamas sportinius drabužius mėgstančio Benislavo gyvenimas. Lietuvoje tokie paprastai vadinami "gezais" ar "forsais".

Įdomu tai, kad kūrinį išleido garsioji "Universal Music".

Hitu tapusį kūrinį galite išgirsti ir jo klipą pamatyti čia:

Kviečiame prisiminti ankstesnį interviu, kurį Benas davė prieš pusantrų metų žurnalui MIESTE.lt.

Benas Mitkus  – jaunas, perspektyvus ir nuoširdus. Vaikinas Švedijos „YouTube“ kanale turi tiek sekėjų, kad jų pavydėtų net Lietuvos interneto sensacija tituluojama Monika Šalčiūtė. Neseniai dainą „Kills Me“ („Mane žudo“), kuri Švedijoje tapo hitu, sukūręs Benas kilęs iš Mažeikių. Vaikinas anksti paliko gimtinę ir savo ateitį kūrė svetur.  Žurnalui MIESTE.lt pradėjus pokalbį su Benu angliškai, nustebome. Šis ėmė juoktis ir nukirto: „Su Jumis aš kalbėsiu lietuviškai.“

Benai, kaip nutiko, kad atsidūrei Švedijoje?

Kai man buvo ketveri, aš ir mama išvykome į Stokholmą. Ji buvo to meto žymios Lietuvos grupės „Vidurnaktis“ narė, bet nusprendė išvažiuoti. Iki dabar manau, kad norėjo geresnės ateities savo sūnui, t. y. man. Labai džiaugiuosi, kad taip nutiko, nes čia – puikios galimybės sieti karjerą su muzika.

Švedija dar vadinama popatlikėjų kalve. Ar reikia daug kovoti, kai tokia didelė konkurencija tarp muzikantų?

Jau prieš penkerius metus suvokiau, kad mano gyvenimas be muzikos –  tuščias. Nenorėjau mokytis, norėjau lipti ant scenos ir dainuoti. Ten aš jaučiuosi geriausiai. Dalyvavau keliuose muzikiniuose projektuose, kur manimi patikėjo prodiuseriai. Pradėjus su jais bendradarbiauti viskas pasikeitė į gera. Žinoma, konkurencija didelė, bet aš turiu be galo daug manimi tikinčių ir palaikančių gerbėjų.

Ar Švedijoje žmonių simpatijas pelnei per muzikinius projektus?

Ne. Pirmiausia kūriau trumpučius vaizdelius „YouTube“ kanale. Dalijausi kiekviena dienos akimirka. Filmuodavau, kaip einu į sporto salę, šukuojuosi, atsikeliu ryte, juokindavau žiūrovus. Įgijau neįtikėtiną armiją sekėjų, kurie man nelaimėjus projektų palaikė ir prašė toliau siekti muzikinės karjeros.  Mama šiek tiek prieštaravo, bet aš neklausiau ir pradėjau lankyti vokalo pamokas.

Vis kalbi apie mamą, o kur tėtis?

Tėtis gyvena Londone. Mažai su juo bendrauju. Tikriausiai čia galioja tas kvailas gyvenimo paradoksas. Kai tu niekas – niekam ir nerūpi, o kai pradeda sektis – visi subruzda, bando vėl grįžti į tavo gyvenimą ir klausia, kaip sekasi. Jis su manimi kalbėdamas teiraujasi apie karjerą ir muziką, daugiau nieko. Nežinau, sunkoka taip.

Ar dažnai lankaisi Lietuvoje?

Kaip aš sakau – ten važiuoju pavalgyti cepelinų. Šiaip grįžtame vos keletui dienų. Lankome mamos drauges. Viena jų yra Asta Pilypaitė. Mano tėvai susiję su muzika, tad ir draugų ratas dar iš tų laikų, kai visi vieni kitus pažinojo, drauge lipo į sceną.

Tu puikiai kalbi švediškai, atrodai kaip švedas. Ar vis dar sakai kitiems, kad esi lietuvis?

Anksčiau man buvo gėda sakyti, kad nesu švedas, bet paaugęs supratau, kad tai yra jėga. Save laikau lietuviu. Mano tėvai lietuviai, šaknys lietuviškos. Labai malonu čia sutikti kraštiečius. Dažnai jie man negaili palaikymo žodžių. Esu populiarus, tad dauguma mane atpažįsta ir sako: „Šaunuolis, tavo dėka mano vaikas nesigėdija ir su pasididžiavimu sako, kad yra iš Lietuvos.“ Jaunimas mane mėgsta.

Ar išpopuliarėjęs susiduri su kritika ir neigiama žmonių reakcija?

Esu pozityvus. Per gyvenimą nesulaukiau nė vieno blogo atsiliepimo. Stengiuosi su visais sutarti, būti geras. Manęs neužgaulioja ir nekritikuoja.

Benai, o kaip su merginomis? Ar Tavo širdis jau užimta?

Na... Merginos šiuo metu neturiu. Gerbėjų dėmesio netrūksta, bet aš ir pats susidomėjimą rodau. Pavyzdžiui, atsiunčia man panelė gražią apyrankę – parašau jai, padėkoju. Į gerbėjų laiškus su prašymais pasirašyti visuomet atsakau, man nesunku. Norint, kad pasisektų, reikia būti nuoširdžiam ir negailėti savęs. Aš nejaučiu scenos baimės, manęs neerzina prašymai nusifotografuoti gatvėje.

Ar galėtum uždainuoti lietuvių kalba?

Galėčiau, tačiau orientuojuosi į užsienio rinką. Aš net švediškai nedainuoju. Noriu išpopuliarėti visoje Europoje ir Amerikoje, todėl kūrinius atlieku anglų kalba. Manau, ši kalba yra pati populiariausia. Be to, man kitaip neišeina kurti. Visi tekstai, o kartu ir mintys dėliojasi angliškai. Manau, reikės savo kanalą ir anglų kalba susikurti, nes kol kas ten vaizdo medžiagą pateikdavau švedų kalba.

Tavo naujausias kūrinys tapo hitu. Ar pats kūrei žodžius?

Visuomet prisidedu prie muzikos ir žodžių. Man tai svarbu. Dirbame daug ir visi. Po muzikinio konkurso sukūrus šią dainą visi man sakė, kad sėkmė garantuota. Švedai garsėja gebėjimu kurti gerą muziką, tad man jau anksčiau pranašavo, kad ši daina bus populiari.

Milžiniško populiarumo sulaukiančius Beno kuriamus klipus galite pamatyti jo kanale YOUTUBE.