Po žurnalo viršelio - K.Murausko sėkmės istorija tęsiasi - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2017-11-13 09:39 Asmeninio archyvo nuotr.

Po žurnalo viršelio - K.Murausko sėkmės istorija tęsiasi

Savaitgalis buvo kaip niekada įtemptas žurnalo MIESTE.lt herojui, žvaigždžių stilistui Karoliui Murauskui. Žinomas kaunietis apsilankė grožio parodoje, tapo reklaminiu veidu ir sulaukė padėkos rašto.

Laikinojoje sostinėje savaitgalį vyko grožio paroda "Moters pasaulis". Joje buvo pristatomos grožio naujienos, buvo galima įsigyti daug prekių.

Be to, parodos metu arenos amfiteatre profesionalų bei jauniųjų grožio specialistų komandos pademonstravo teatralizuotus kolekcijų pristatymus tema „Art Revolution“. Renginį organizavo Kirpėjų ir grožio specialistų asociacija.

Parodoje apsilankė ir vienas garsiausių plaukų stilistų Lietuvoje K.Murauskas. Neseniai žurnalo MIESTE.lt viršelį papuošęs ir savo sėkmės istoriją papasakojęs Karolis mėgaujasi šlovės spinduliais.

"Tapau reklaminiu veidu "Sveikatinės" stende", - šyptelėjo Karolis. Be to, vyras buvo renginio rėmėjas, už tai sulaukė padėkos.

Primename, kad neseniai K.Murauskas papuošė žurnalo MIESTE.lt viršelį. Jos sėkmės istorija gali įkvėpti ir kitus. Kviečiame prisiminti interviu.

Kaunietis plaukų stilistas Karolis Murauskas (33) gali save vadinti laimės kūdikiu. Jis verčiasi veikla, kurios darbo valandų net neskaičiuoja. Be to, kad kerpa daug Lietuvos garsenybių, Karolis gali pasidžiaugti, jog yra pirmasis lietuvis, kuris turi savo vardo plaukų liniją. Savo sėkmės istoriją K.Murauskas papasakojo žurnalo MIESTE.lt skaitytojams.

Karoli, nuo ko prasidėjo Jūsų kelias grožio pasaulyje?
Mano kelias grožio srityje prasidėjo spontaniškai. Vaikystėje pagalvodavau, ką norėčiau dirbti, bet žinojau, kad tikrai grožio srityje.

Nuo 7 klasės pradėjau šukuoti klasės drauges, jos vis prašydavo, kai eidavome į mokyklos diskotekas. Sutvarkiau vienai plaukus, paskui panoro dauguma, o man irgi patikdavo. Susinešdavo visos, ką pas mamas rasdavo: laką, žnyples, plaukų džiovintuvus, visokių segtukų. O tada prasidėdavo darbai (šypteli).

Kaip tėvai, artimieji reagavo, kai pranešėte, jog būsite plaukų stilistas?

Pranešiau namiškiams labai paprastai: grįžau namo ir pasakiau, kad nuo rytdienos einu mokytis kirpėjo specialybės. Smagu, kad mane iš karto priėmė.

Tėvai, artimieji reagavo labai gerai, visi kažkaip ir tikėjosi, kad pasirinksiu kirpėjo-stilisto specialybę.

Mano mama Gražina Murauskienė yra kirpėja, krikšto mama Daiva Blažienė – taip pat. Tiesą pasakius, jos ir buvo pačios laimingiausios, kad aš tapau kirpėju. Jos davė be galo daug pamokų, pastabų, neišvengdavome ir pykčių. Dar iki dabar nesutariame, kaip reikia kirpti, kaip sruogą laikyti.

Jos prieš 30 metų baigė savo mokslus, aš – prieš 13. Yra didelis skirtumas. Be abejo, jos yra profesionalės.

Esate itin mėgstamas plaukų specialistas, turite daug žinomų klienčių ir klientų. Kaip pavyko tai pasiekti ir įgyti žinomų žmonių pasitikėjimą?

Taip, esu labai mėgstamas plaukų stilistas nuo paprastų klientų iki ryškių žvaigždžių. Jų pasitikėjimą pelniau darbu, bendravimu, nuoširdumu. Visada stengiuosi pagelbėti klientams, jei jiems ko nors reikia.

Mes su žinomais žmonėmis esame be galo artimi, labai geri draugai. Jie patiki man visas paslaptis, aš jiems patikiu savąsias. Būna, kad skambina labai vėlai vakare ar labai anksti ryte ir prašo pagelbėti. Aš, žinoma, visuomet sutinku padėti.

Jūs kone pirmasis lietuvis, kuris turi savo vardo plaukų liniją. Tai didžiulis pasiekimas. Kaip tai pavyko?

Taip, esu pirmas Lietuvoje, turiu vardinę plaukų priežiūros priemonių liniją, į kurią įeina plaukų šampūnas pažeistiems plaukams su juodaisiais ikrais, be parabenų, be sulfatų, dažiklių silikonų. Jis natūralus, padarytas pagal specialią technologiją, kad putotų, nes natūralus beveik niekur neputoja.

Dar įeina pažeistų plaukų ledo kaukė, energijos suteikianti ledo kaukė su vėsinamuoju efektu, su makadamijų aliejumi. Taip pat pažeistų plaukų serumas, papildytas arganų aliejumi, kurie gaivina plaukus ir suteikia spindėjimo efektą.

Šis mano pasiekimas buvo be galo ilgai brandintas, buvo svajonė išleisti savo vardinę liniją būtent 33-ajam gimtadieniui. Galiausiai viskas, kaip ir planuota, pavyko: pirmosios priemonės mane pasiekė gimtadienio išvakarėse.  Šokinėjau iš džiaugsmo kaip mažas vaikas.

Jūsų vardo priemones gamina ispanų įmonė. Kaip su partneriais susipažinote?

Su ispanais susibendravome atsitiktinai vienoje parodoje Bolonijoje. Tada ir pradėjome bendrauti, susirašinėti laiškais. Vėliau laiškai jau nepadėjo ir iš jų sulaukiau kvietimo apsilankyti maždaug 70 kilometrų nuo Madrido esančiame Toledo mieste, kuriame įsikūrusi „Valquer“ laboratorija ir gamybos įmonė.

Sakoma, kad plaukų stilistai neturi o aiškaus darbo grafiko: kartais tenka pasirūpinti klientais ir paryčiais, ir naktimis, ir savaitgaliais, švenčių dienomis. Ar tai Jūsų neerzina? Kaip susidarote darbo grafiką?

Neturiu nustatyto savo darbo grafiko. Kai darbas patinka, gali dirbti dieną naktį. Aš taip ir darau. Darbo savaitė prasideda nuo pirmadienio ir baigiasi šeštadienio vakarą. Darbą dažniausiai pradedu 7 valandą ryto ir baigiu vėlai vakare. O jeigu renginiai, pristatymai, pobūviai, kuriuose turiu pasirodyti kaip svečias, tada darbą baigiu anksčiau. Atvirai pasakius, klientais rūpinuosi visą parą.

Koks buvo anksčiausias laikas, kai pradėjote darbą?
Turėjau vieną darbo dieną, kuri prasidėjo 4 valandą ryto, o baigėsi vidurnaktį. Turėjau suruošti daug klientų į naktines šėliones.

Savo klientus, jei jie ruošiasi svarbioms progoms, priimu ir sekmadieniais, ir švenčių dienomis. Toks darbo grafikas man patinka ir dar ilgai patiks.

Dirbate ir gyvenate Kaune. Ar čia esate ir gimęs, ar atvykote iš kito miesto?

Gimiau Kaune, augau Kaune ir dirbu Kaune. Būna, kad darbas nuskraidina ir į kitas šalis, bet pagrindinė vieta yra laikinoji sostinė.

Kodėl nepersikeliate į Vilnių? Galbūt sostinėje būtų dar daugiau galimybių siekti karjeros? O galbūt apskritai norėtumėte dirbti užsienyje?

Apie sostinę ar kitas šalis buvo daug minčių. Labai daug turėjau pasiūlymų dirbti užsienyje, labai kvietė į Ameriką. Dar iki dabar kalbina ir sostinės salonai, bet man gerai ir Kaune. Čia visi savi, namai, draugai, tai kam čia bėgioti? O iš kitų miestų – Vilniaus, Marijampolės, Klaipėdos – ir miestelių klientės atvažiuoja pas mane į Kauną. Sako, atstumas nėra svarbus (šypteli).

Kaip tobulinate įgūdžius? Ar tai svarbu kiekvienam grožio specialistui?

Įgūdžius tobulinti būtina, ir kitiems specialistams taip patariu. Kuo daugiau žinių, tuo geriau.

Mane stebina tie, kuri mano, jog jau viską moka. Manau, tokie krinta į apačią, o ne kyla. Esu įsitikinęs, kad visko niekada neišmoksi, reikia daug tobulintis.

Bent kelis kartus per metus tobulinuosi ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Turiu daug klienčių ir svetur, todėl kartais pas jas nuskrendu, pagražinu, o tada dar ir pailsiu. Taip pavyksta suderinti darbą su poilsiu.

Papasakokite kurioziškiausią istoriją iš darbo praktikos. Ar daug tokių buvo?

Istorijų yra buvę visokių. Bene labiausiai įsiminė įvykis, kai sumaišiau žirkles. Tada, užuot išretinęs plaukus, nukirpau visą sruogą. Laimė, pagal kirpimą ją vėliau ir reikėjo kirpti, todėl viskas laimingai baigėsi (juokiasi).

Ar apskritai Jums Jūsų darbas atrodo sunkus?

Atvirai pasakius, mūsų, plaukų stilistų, darbas yra nelengvas. Daug valandų turi stovėti ant kojų, bendrauti su klientais, būti jų patarėju, psichologu, nes atėję jie atsiveria kaip knyga. Ir taip nuo ryto iki vakaro. Darbo pabaigoje būni išspaustas kaip citrina. Grįžus namo net nesinori su kuo nors kalbėtis.

Dažnai dirbate su žinomais TV projektais, žiniasklaidos priemonėmis, puošiate žinomus žmones. Ar tai padeda Jūsų darbe?

Beveik visi žinomi žmonės yra mano draugai, geri bičiuliai. Per ilgą laiką susidraugavome. Bendraujame šeimomis, kartu vyksta šeimos šventės. Taip, jų žinomumas man padeda, nes jie yra mano reklamos veidas. Daug žmonių atsižvelgia, kas tai garsenybei tvarko plaukus, ir atsineša nuotraukų. Sako, kad norinti atrodyti kaip viena ar kita žvaigždė.

Ne kartą klientai atsinešė žurnalų su įžymybių nuotraukomis ir pageidavo atrodyti kaip jos. O sužinoję, kad aš taip nukirpau ar nudažiau plaukus, maloniai nustebo. Taip ir gavau garsenybių stilisto etiketę (juokiasi). Ja esu patenkintas.