Svaigų karjeros šuolį padaręs J.Sakalauskas: šokas - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2018-04-08 10:00 FOTOGENIJAI nuotr.

Svaigų karjeros šuolį padaręs J.Sakalauskas: šokas

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras (LNOBT) turi naują vadovą. Konkursą laimėjo vos 35-erių operos solistas, kompozitorius, buvęs Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovas ir grupės „el Fuego“ narys Jonas Sakalauskas. MIESTE.lt dalijasi išskirtiniu interviu su šiuo kultūros pasaulio atstovu. 

Kokios emocijos užplūdo sužinojus, kad tapote LNOBT vadovu? Ar tikėjotės nugalėti?

Gerąja prasme – šokas. Širdyje labai to norėjau, bet netikėjau ir nesitikėjau. Žinojau, kad yra dalykų, kuriuos galėčiau šiai įstaigai duoti, ir tikėjau, jog galiu. Iš tiesų šiame pasaulyje yra daug labiau to nusipelniusių žmonių. Net nepažįstu visų savo konkurentų, tik kelis. Ir tie keli turi daug patirties. Buvo tikrai didelė konkurencija (šypsosi).

Tai labai rimtos ir atsakingos pareigos. Nors ir sunku save vertinti, ar esate tam pasirengęs?

Vadovavimas Klaipėdos valstybiniam muzikiniam teatrui parodė, kaip ir kas vyksta tame pasaulyje. Kad ir kaip kurioziškai skambėtų, kaupiau patirtį labai panašaus pobūdžio terpėje. Pasiekti rezultatai, padarytos klaidos, pamatytas tam tikras kampas yra artimi šiai įstaigai.

LNOBT yra daug didesnė įstaiga, tačiau procesai labai panašūs.

O kaip įsivaizduojate savo būsimą veiklą?

Mano bagažas nėra mažas, tik dabar bus labai didelė atsakomybė. Stengsiuosi neprarasti komisijos, kuri manimi pasitikėjo avansu, palaikymo. Stengsiuosi nenuvilti ir kolektyvo, visos Lietuvos kultūros bendruomenės. Žinoma, visada yra trūkumų. Šimtu procentų pateisinti lūkesčių turbūt nepavyks, nes tam tikri veiksmai vieniems būna naudingi, o kitiems – atvirkščiai. Kai kas tikisi daugiau ir ne visada pavyksta padaryti daugiau, tad ir atsiranda nusivylimų. Jeigu su mano atėjimu bent dalis kultūros bendruomenės matys teigiamų pokyčių, labai džiaugsiuosi. Jaučiu didelę atsakomybę tiems žmonėms, kurie nepaisydami mano amžiaus pasitikėjo ir man patikėjo tokias pareigas.

Apskritai mano amžius nėra toks ir mažas, bet tokioje įstaigoje – mažokas. Sakyčiau, tai drąsus komisijos sprendimas (šypsosi).

Kaip kilo mintis siekti tokių pareigų?

Viskas išėjo netikėtai. Buvęs vadovas turėjo savo vietą perleisti kam nors kitam. Aš jaučiau, kad dabar mano laikas. Šiuo metu esu aktyvus ir supratau labai daug dalykų, kuriuos galėčiau pritaikyti iš vienos ar kitos pusės. LNOBT specifiką išmanau gana gerai, nes teko šiek tiek pamatyti tos virtuvės ir prie jos prisidėti.

Beje, šios įstaigos veiklą stebiu daug metų. Pažįstu darbuotojus, mačiau kulisus, spektaklius. Šis teatras man tikrai rūpi. Priėmiau drąsų ir rizikingą sprendimą, bet, matyt, esu tokio charakterio (šypsosi).

Eiti į Klaipėdos valstybinį muzikinį teatrą irgi buvo rizikinga. Daug kas netikėjo, kad galėsiu ką nors padaryti, o ir man pačiam buvo didelė rizika. Vis dėlto nuėjau ir, mano akimis, kai kuriose srityse pasiekėme akivaizdžius rezultatus. Esu linkęs manyti, kad jei neatsiras tam tikrų povandeninių srovių, kurių nesugebėsiu suvaldyti, ir jei bent su dalimi žmonių susibendrausiu, yra šansų, jog pasieksime labai gražų rezultatą. Nepriklausomai nuo mano amžiaus (šypsosi).