Artėja ZERO III: Kas sieja J.Statkevičių, E.Dragūną, M.Papinigį ir E.Jakilaitį? - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2017-01-10 14:22 Filmo platintojų nuotr.

Artėja ZERO III: Kas sieja J.Statkevičių, E.Dragūną, M.Papinigį ir E.Jakilaitį?

Sausio 27 dieną režisieriaus Emilio Vėlyvio naujausio filmo „Zero III” premjera kine. Prie jau matytų ir šio režisieriaus mėgiamų aktorių, kaip Mindaugo Papinigio, Rimantės Valiukaitės, Ramūno Rudoko ir kitų prisijungė kinui netikėti veidai – dizaineris Juozas Statkevičius, atlikėjas Egidijus Dragūnas, žurnalistas Edmundas Jakilaitis.

Prieš kurį laiką neatsitiktinai prie Seimo pristatytas filmo anonsas leidžia įsitikinti, kad E. Vėlyvis lieka ištikimas savo stiliui: susišaudymai, dūžtantys automobiliai, per langus krentantys šaldytuvai, pinigų vokeliai ir daug aštrių žodžių.

„Zero III” surinko būrį Lietuvos kino žvaigždžių ir šalies elito – politikos, žiniasklaidos ir verslo – santykių temą. Paties režisieriaus teigimu, filmu jis nieko keisti neketina, tik parodo Lietuvos realybę, kurią panorėję galės keisti patys tautiečiai.

Pasak E. Vėlyvio, pastaraisiais metais Lietuvoje vykę politiniai įvykiai ir skandalai subrandino idėją filmui apie Lietuvą valdantį elitą. „Kiekvienas toks skandalas kapsėjo į bendrą taurę, kol galiausiai šiemet supratau, kad man, kaip ir kurioms partijoms, irgi svarbiausia žmogus, todėl savo kūryba nusprendžiau paliesti tai, kas man pačiam iki šiol buvo tabu – politikos temą. Taip gimė idėja sukurti trečiąjį „Zero”, – teigia filmo režisierius.

J. Statkevičius: tai bus atsvara „Duokim garo” laidoms

„Man po visų šitų lietuviškų literatūrinių filmų, po visų šitų serialų, kur net senukams jau viskas aišku tris serijas į priekį, tai „Zero III“ – labai fantastiška alternatyva, kaip atsvara tam mūsų laisvės laikotarpiui, per kurį, pažiūrint kai kurias televizijas ir „Duokim garo“ laidas, atrodo, kad niekas taip ir nepasikeitė“, - teigia J. Statkevičius.

Kas sieja J. Statkevičių ir E. Vėlyvį?

„Jeigu jis mane pakvietė, vadinasi, yra kažkokia bendra dūšia. Man patinka tikri dalykai, teisybė yra žiauri. Situacija Lietuvoje yra tokia, kokia yra, ir filmas yra savotiškas to atspindys. O „Zero III“ kūrėjai - tai žmonės, kurie tvirtai stovi ant žemės ir mato, kas yra iš tikrųjų, ir galbūt kovoja su tuo, kas yra negerai“, - sako kūrėjas.

Anot dizainerio, jam netrukdo ir E. Vėlyvio filmuose dažnai pasitaikanti aštresni personažų dialogai. „Keiksmažodžiai davatkoms pjauna ausį, bet manęs tai neerzina – visi žmonės turi teisę nusikeikti“, - svarsto J. Statkevičius.                                                           

M. Papinigis: E. Vėlyvis be konfliktų negali

Nuolatinis E. Vėlyvio filmų palydovas – aktorius Mindaugas Papinigis – išklojo visą tiesą, ką reiškia filmuotis šio režisieriaus filmuose. „Tu iškart žinai, kad įvyks kažkoks konfliktas. Tada tau reikės ant ko nors smarkiai rėkti, o vėliau tas kažkas ant tavęs rėks atgal (ir greičiausiai apspjaudys dar). Ir tada finale reikės mirti”, - pasakojo aktorius.

„Tiesa, dar per vidurį bus šaudymų, gaudymų, narkotikų ir, aišku, apnuogintų krūtinių. Maestro visiškai pateisino savo reputaciją ir šįkart nė vienas elementas nebuvo iškritęs iš lygties. Tik per šiuos 10 metų kūrybos susiformavo savotiškas Emilio klubas, komanda tokių žmonių, kuriuos pamatyti vienoje krūvoje yra didžiausia šventė”, - sakė M. Papinigis.

Pasak jo, filmavimai daugiausiai vyko naktį, ir ne visiems tai patiko. „Aišku, buvo ir besiveržiančių emocijų, bet tai tik mažybiniai malonybiniai žodeliai, kai esi šios komandos narys. Visiems taip patiko, kad net SEL’as vaidinti išmoko”, - apibendrino aktorius.

R. Valiukaitė: tikiuosi, kad realybė tokia žurnalistika neegzistuoja

Filme žiniasklaidos atstovės vaidmenį sukūrusi aktorė R. Valiukaitė teigia seniai laukusi tokio ironiško ir teisingo filmo politikos, žiniasklaidos ir verslo santykių tema. Tačiau pati aktorė netiki, kad Lietuvos žiniasklaidoje egzistuoja korupcijos problemos: „Aš įsivaizduoju, kad gyvenime žurnalistai taip nedaro kaip filme – žmogus juk negali meluoti, rašyti netiesos.”

„Vaidinau tai, kas numatyta scenarijuje – aš suprantu, kad tai sugalvota, kūrybiškai pažiūrėta, bet tikiuosi ir manau, kad realybėje to nėra. Žurnalistų juk labai sunkus darbas – atsisėsti ir parašyti straipsnį, pavyzdžiui, apie krūtų didinimą ar seksualumo bombas. O vadovauti tokiems žurnalistams, kaip buvo numatyta mano vaidmenyje, yra labai sudėtinga ir atsakinga”, - filmo siužeto detales atskleidžia aktorė.

„Mano nuomone, „Zero III” reikalingas Lietuvai. Aš seniai laukiau ir norėjau, kad būtų sukurtas toks ironiškas ir teisingas filmas šia tema, nes iki šiol nelabai kas drįso apie tai kalbėti drąsiai ir atvirai. Sakyčiau, filmas pasirodys tinkamu metu, nes gyvename tokiu laiku, kai sunku suvokti, kas vyksta apie mus, kai atrodo, kad taip negali būti, bet tai vyksta. „Zero III” labai reikalingas ir labai laiku”, - savo nuomone dalinosi aktorė.

Naujausias E. Vėlyvio filmas „Zero III“ palies politikos, žiniasklaidos ir verslo ryšių temą – korupcija, cinizmas, pinigai ir aistra bus tik kelios nuodėmės, iš kurių suplakta ši juodoji komedija. Naujoje „Zero“ dalyje pamatysime pamėgtus aktorius – Ingą Jankauskaitę, Ramūną Cicėną, Rimantę Valiukaitę, Gytį Ivanauską, Mindaugą Papinigį, Kęstutį Jakštą, Ramūną Rudoką, Andrių Bialobžeskį ir kitus.

„Zero III“ kuria prodiuserių kompanijos „Kino Kultas“ ir „NeverEver“. Tai ketvirtasis Lietuvoje kuriamas pilnametražis režisieriaus E. Vėlyvio filmas, pirmieji – „Zero“, „Zero II“ ir „Redirected / Už Lietuvą!“ – Lietuvoje susilaukė milžiniško žiūrovų dėmesio. Visa informacija apie naująjį E. Vėlyvio filmą: www.zero3.lt. Filmo premjera – 2017 m. sausio 27 d.