Donatas Šimkus pristato Valstybės atkūrimo 100-mečiui skirtą dainą: lietuviams bet ko neįkiši - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2018-02-12 10:36 Vitos Tamoliūnės nuotr.

Donatas Šimkus pristato Valstybės atkūrimo 100-mečiui skirtą dainą: lietuviams bet ko neįkiši

Dainininkas, muzikinių TV projektų dalyvis, renginių vedėjas Donatas Šimkus-Dūmas pristato Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui skirtą dainą „100”. Atlikėjo įsitikinimu, svarbios akimirkos atmintyje išlieka ilgiau tuomet, kai jos siejasi su tam tikra melodija. D. Šimkus viliasi, kad naujoji jo daina „100” daugeliui įsimins ilgam būtent dėl to, kad jos pristatymas sutampa su itin svarbia data.

„Patebėjau, kad svarbias akimirkas labiau prisimename, kai jos siejasi su tam tikra melodija. Savo melodijas turi Sąjūdis, Baltijos kelias, tam tikros melodijos mus iš karto sugrąžina į „Žalgirio“  pergalę Eurolygoje, Krepšinio čempionatą Lietuvoje ar kitas svarbiausias progas. Pagalvojau, kodėl nesukūrus dainos, kuri ateityje galbūt mus sugražins į Lietuvos atkūrimo 100-mečio šventę? Tuo labiau, kad seniai beturėjome tautą vienijančią dainą“, - pasakojo D. Šimkus-Dūmas.

Paklaustas, ką jam asmeniškai reiškia Valstybės atkūrimo šimtmetis, Donatas patikino visada mylėjęs savo šalį ir ja didžiavęsis, nors anksčiau istorinių temų savo kūriniuose ir nelietė.

„Vis dėlto skaičius 100 priverčia stabtelėti ir susimąstyti. Juk ir paprastam žmogui 30-metis ar 50-metis – svarbios progos, priverčiančios mąstyti ne tik apie save, bet ir apie aplinkinius, nešti atsakomybę ne vien už save. Manau, turint galvoje istorinį kontekstą, mūsų nedidelei šaliai tokios datos yra itin reikšmingos, nes parodo jau nueitą kelią, leidžia įvertinti, kokie visuomenės sprendimai buvo teisingi“, - kalbėjo atlikėjas.

D. Šimkus-Dūmas tikisi, kad naujoji daina „100” ne vienam klausytojui sukels sentimentų, nes ji yra ne tik apie Lietuvos 100-metį, bet ir apie mūsų visų skaičius, kurie dainos tekste rimuojami: 100 kilometrų, 100 taškų, 100 vasaros dienų.

„Ji apie viską, iš ko žmogui susideda Lietuva ir jo gyvenimas: truputis pergalių, truputis vasaros, pirmasis automobilis, pirmoji meilė. Viliuosi, kad patiks kūrinys, o jei atsiras žmonių, kuriems nepatiks, tuomet noriu pasakyti, kad labai neliūdėtų, nes greitai planuoju išleisti ir dar vieną naują dainą. Tačiau dabar gyvename tokiais laikais, kai informacijos labai daug. Taigi, įtikti klausytojui tampa vis sunkiau. Visi pradeda vertinti kokybę, profesionalumą, todėl lietuviems bet ko neįkiši“, - šypsodamasis kalbėjo D. Šimkus-Dūmas.

Dainininkas ir renginių vedėjas pasakojo, kad ilgiausiai užtruko dainos teksto kūrimas, mat ne visi teksto variantai jam iš karto patiko. Būtent dainos tekstas, anot D. Šimkaus, yra svarbiausias.

„Todėl teko ilgokai pasukti galvą, kol sukūrėme tinkamiausią tekstą šiai muzikai“, - kalbėjo Dūmas.

Kūrinį „100” D. Šimkus pristato po pertraukos, mat pastaruoju metu, kaip pats pasakojo, buvo labiau susitelkęs į darbą vestuvėse ir įvairiuose renginiuose.

„Pirmiausiai turiu sugalvoti idėją, kad galėčiau parašyti kūrinį. Jei jos nėra, tuomet stringa ir darbai. Tačiau iki pavasario naujienų dar tikrai turėsiu“, - atskleidė jis, o paprašytas papasakoti apie savo ateities planus, Donatas patikino jų turįs nemažai.

„Manau, kartais kyla problemų, nes per daug viską apgalvoju, analizuoju. Todėl viskas vyksta labai lėtai. Ateityje noriu pabandyti ir įrašyti ir išleisti dainą savarankiškai, pabūti bent vienos savo dainos prodiuseriu“, - kalbėjo pašnekovas ir pridūrė, kad šiandien jam svarbiausia, kaip gerbėjai įvertins naująją dainą „100”.

„100” muzikos autorius - Arvydas Martinėnas-Vudis, tekstas - Rūtos Vyžintaitės.

Dūmas - „100”: