Sukurti TIK SUAUGUSIEMS skirti ledai: ingredientai gali šokiruoti (video) - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2018-02-07 15:00 VIDA PRESS nuotr.

Sukurti TIK SUAUGUSIEMS skirti ledai: ingredientai gali šokiruoti (video)

Vienoje Škotijos kavinėje prekiaujama turbūt kone keisčiausiais ledais pasaulyje. Jie karšti savo sudėtimi, kadangi pagrindinis ingredientas yra itin aštrus čili pipiras. Ledai vadinasi „Velnio kvapas“, kurių galite įsigyti „Aldwych“ kavinukėje Glazgove. Tačiau yra vienas bet...Ledai parduodami tik nuo 18 metų.

Daug kam iškiltų klausimas, kodėl ledai, su čili pipirais yra parduodami tik vyresniems, negu 18 metų žmonėms? O taip yra dėl to, kad ne visi žmonės gali valgyti ypač aštrius patiekalus, o kavinė už pasėkmes atsakyti nenori.

Ledai yra tokie stiprūs, kad darbuotojai naudoja apsaugines priemones.  Taip pat jų stiprumas matuojamas (SHU) - tai matavimas, naudojamas vertinant paprikos aštrumui.  Įprastas jalapeno pipiras yra apie 1000 SHU, o standartinis tabasco padažas yra 2500-5000 SHU. Todėl šis karštis tikrai pragariškas.

„Tai prasidėjo Italijoje, - sakė Lee Bandoni, kurio šeima valdo „Aldwych" kavinę. - Ten buvo vieta, vadinama Velnio tiltu ir kartą per metus Italijos ledų šeimos susirinkdavo aptarimui, kokie tie metai jiems buvo“.

„Ankščiau vyrai, kurie norėdavo parodyti savo drąsą, suvalgydavo šį ledą. Taigi, dėl Velnio tilto istorijos, ledai pavadinti „Velnio kvapu“, - rašoma užsienio žiniasklaidoje.

Tokio pobūdžio ledai yra pirmieji Škotijoje. „Mes turėjome paaiškinti maisto standartų vertintojams, ką planuojame ir, kad tai, ką tieksime, yra branduolinis sprogimas burnoje“, - sakė Lee.

Nors šeima ir susidūrė su papildomais rūpesčiais, tačiau kainos yra prieinamos visiems. Jų kaina: £2 (2.25 eur) už šaukštą indelyje ir £1.90 (2.14 eur) už šaukštą vafliniame kūgyje.

Siūlome išmėginti šaukštą šių ledų, kurie gali pakelti nuotaiką, tačiau yra viena sąlyga...Jeigu Jūsų ar Jūsų partnerio liežuviai yra tam pasiruošę. 

 

Žymės: