Po "Kelias į žvaigždes" - kitoks gyvenimas Airijoje (atviras interviu) - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2018-06-12 10:08 Asmeninio archyvo nuotr.

Po "Kelias į žvaigždes" - kitoks gyvenimas Airijoje (atviras interviu)

„Kelyje į žvaigždes“ išgarsėjusi Alicija Barščevska, prieš daug metų išvykusi iš gimtosios šalies, pavydėtiną gyvenimą susikūrė Airijoje. Nors TV ekranuose jos nematome, pasirodo, savo pašaukimo dainuoti neapleido. Kokia dabar yra ta nuolat besišypsodavusi garbanė?

Išgarsėjote muzikiniame realybės šou „Kelias į žvaigždes“. Ką veikiate šiuo metu?

Gyvenu Airijos sostinėje Dubline, dirbu IT kompanijoje „Veritas Technologies LLC“ , auginu metukų mažylę, o laisvalaikiu muzikuoju, keliauju, pramogauju su jėgos aitvarais. Be to, mokausi groti būgnais.

 

Ar vis dar dainuojate? O gal pasukote visai kita linkme?

Dabar mano repertuarą daugiausia sudaro lopšinės (šypsosi). Kita vertus, muzika neatsiejama nuo mano gyvenimo. Laisvalaikiu dainuoju ir dabar po pertraukos grįžtu prie mėgstamų užsiėmimų.

 

Ką Jums davė dalyvavimas realybės šou? Ar dalyvautumėte dar kartą?

Kai prisimenu prieš dešimtmetį vykusį šou, nenoromis nusišypsau. Buvo nuostabus laikas. Ir tai davė tikrai nemažai pasitikėjimo savimi, supratimo, kas esu kitokiomis aplinkybėmis. Tai suteikė galimybę siekti svajonių ir įgyvendinti tikslus. Tai dvidešimtmetei buvo labai daug! Tik svarbu, kad nuo blizgesio ir dėmesio nesusisuktų galvelė. Vertinu tą patirtį ir tikrai dalyvaučiau dar kartą.

 

Džiaugiuosi, kad po realybės šou buvau pastebėta ir pradėjau solistės karjerą. Taip pat džiaugiuosi, kad išvykusi iš Lietuvos nepabūgau visko pradėti iš pradžių. Dabar esu labai laiminga, nes šalia – talentingi ir kūrybingi žmonės, mylimas vyras ir, žinoma, mūsų mažylė.

 

Ar lengvai priimate gyvenimo pokyčius?

Taip! Kartais susimąstau: jei rytoj gaučiau pasiūlymą persikelti gyventi kitur, tikrai nedvejočiau. Ne dėl to, kad Airijoje man nepatiktų, net labai patinka. Tiesiog nebijau pokyčių. Žinau, kad ir kas nutiktų, mano partner ir crime (partneris nusikalstamoje veikloje – angl.) Deividas būtų šalia. O kai turi gerą komandą, niekas nebaisu (šypsosi).

Pokyčiai reiškia išbandymus, nes turi išstumti save iš komforto zonos ir būti drąsesnis nei įprastomis aplinkybėmis. To tikrai nebijau, o kai gyventi pasidaro per lengva, būtinai išsikeliu naują tikslą ir jo siekiu.

 

Gyvenate užsienyje, tad aišku, kyla klausimas, ar planuojate grįžti į

Lietuvą.

Dubline gyvenu jau 9 metus. Tai greičiausiai pralėkęs laikas mano gyvenime, per jį daug įvyko. Šiuo metu planų grįžti į Lietuvą ilgam tikrai neturiu. Lankau šeimą ir pasisvečiuoju nuolat, tačiau pastebėjau, kad mano miestas keičiasi, gyvena, kvėpuoja be manęs, o ir aš jau sieju savo namus su Dublinu – jis toks gyvybingas ir muzikalus. Turiu pripažinti, kad dabar jaučiuosi esanti

Dublino dalis.

 

Lietuvoje pagrindinė problema – politinė padėtis. Ji savaime nepasikeis, nes kad šalis klestėtų ir būtų stipri užuovėja gyventojams, reikia stiprios politinės asmenybės. Tokių  dabartinėje politikoje aš nematau. Priešingai, dauguma politikų savanaudžiai ar marionetės, žaidžiančios kažkieno kito žaidimą... Tam tikrais Airijos politikais atvirai žaviuosi! Todėl nebijau šios šalies laikyti pavyzdžiu – dydžiu ji nežymiai lenkia Lietuvą. Britų priespaudą Airija kentė daug ilgiau nei mes Sovietų Sąjungos, tačiau politiniai lyderiai priima visai kitokius sprendimus – naudingus šaliai ir jos gyventojams. Kol Lietuva lankstysis korumpuotų neišmanėlių bandai, savo ateities joje neįsivaizduoju...

 

Dabar mano gyvenimas kupinas malonių vargų – rūpinuosi įrengiamais namais ir mažyle. Viskas labai įdomu, nauja ir miela, kasdienybė pilna drugelių ir šypsenų. Šito į nieką nekeisčiau. O ir namai juk ten, kur juos susikuri.

 

Su mylimuoju kartu esate jau ne vienus metus. Kaip pavyksta išsaugoti tvirtus santykius?

Tik dabar supratau, kad tikrai – 10 metų kartu! Su Deividu perėjome ugnį ir vandenį. Dabar mes užgrūdinti (vienas kito ir patirties), tad niekas nebaisu. Manau, esame puiki komanda. Rimtai (juokiasi). Kartais atrodo, kad imamės projekto ir kartu, pasiskirstę pareigomis, jį įgyvendiname. Jis – mano geriausias draugas, šeima, meilė ir užnugaris.

 

Abu esame gimę po Svarstyklių ženklu, tad neneigsiu: kartais stringame svarstydami, ką užsisakyti vakarienei ar kokiu keliu nuvažiuoti iš taško A į tašką B. Ir vis tiek dažniausiai puikiai sugyvename.

 

Nėra jokios tvirtų santykių formulės, kaip ir dviejų vienodų žmonių. Tiesiog gyvenant kartu kasdien tas kumštis stiprėja, sieja vis daugiau dalykų, o keisčiausia, kad jausmas toks pat, kaip pirmą kartą susitikus. Tikiu, kad praeitame gyvenime irgi buvome kartu, – pirmąkart susitikus atrodė, kad jį pažįstu jau labai seniai. Užduodi klausimą ir jau žinai, ką atsakys... Tik nesupraskite manęs klaidingai – riejamės kaip reikiant, bet ir mylime karštai.

 

O šiaip idealių santykių nebūna. Ir manieji tokie nėra, bet manau, kad man pasisekė rasti žmogų, su kuriuo susišneku (juokiasi)!

 

Kokioje srityje save įsivaizduojate ateityje? Ir toliau muzikuosite?

Muzika visada bus šalia, kad ir kuriuo keliu pasuksiu. Supratau tai išvažiavusi iš Lietuvos ir palikusi visą gyvenimą. Meilė muzikai slypi viduje – tai yra mano dalis. Dabar turiu tikslą siekti karjeros teisės srityje, gilinuosi į intelektinę nuosavybę.

 

Į kurį gyvenimo etapą norėtumėte grįžti labiausiai, o kurį geriau pamirštumėte?

Yra nemažai dalykų, kurių gailiuosi, todėl pasvarstau, kad mielai atsukčiau laiką ir elgčiausi kitaip. Kita vertus, kiekvienas jų davė patirties. Sunkios, bet svarbios patirties. Tai mane pavertė tuo, kas esu dabar, ir rezultatu nesiskundžiu (šypsosi). Buvau labai laiminga po šou dirbdama su Andriumi Borisevičiumi – jaučiu, kad palikau nebaigtų muzikinių darbų, projektų, todėl mielai grįžčiau laiku ir jais užsiimčiau.

 

Per tuos metus kardinaliai nepakeitėte išvaizdos: nenusirėžėte garbanų, nepersidažėte plaukų kita spalva… O juk daugelis moterų mėgsta stiprius pokyčius. Ką apie tai manote?

Na, nusirėžus garbanas neliktų Alicijos! (Juokiasi.) Manau, dažnai išvaizdos pokyčių imamės norėdami ką nors iš esmės pakeisti gyvenime. Tik persidažiusi plaukus neišspręsiu savo bėdų, todėl stengiuosi visada pradėti nuo to. Jei gyvenimas tampa nuobodus, randu būdų, kaip jį praskaidrinti, galbūt net pasimokyti. 

 

Ar visada buvote patenkinta savo išvaizda?

Taip, bet jos nesureikšminau. Mėgstu savo netobulumus, nes jie mane verčia stengtis sunkiai dirbti, mokytis, o ne būti tiesiog gražia lėle. Dažnai žmogus griebiasi tobulinti savo išorę, kai kažkas sopa viduje, kai nori užglaistyti skaudulius, nepasitikėjimą savimi. Plastinė chirurgija tapo lengvai prieinama, todėl reklamos ir ypač socialinės žiniasklaidos paveiktos moterys vis dažniau to griebiasi, siekdamos pašalinti savo „netobulumus“. Gamta mus visus sukūrė skirtingus, todėl nesuprantu, kodėl norima susivienodinti. Kartais nežinau, ar moters, stovinčios eilėje už manęs, veidą esu mačiusi, ar jos pripūstos ančiuko lūpos, ištatuiruoti antakiai, priklijuotos blakstienos tiesiog primena šimtą jau matytų veidų.

 

Jei kas ir pakeis pasaulį, tai tik stipri asmenybė, nuoširdi šypsena ir užsispyrimas siekti nepasiekiamo. Tikrai ne botulinas... Puoselėkime vidinį grožį (kad ir kaip banaliai tai skambėtų), skaitykime, mylėkime save ir kitus. O plaukų spalva pasiekus tam tikrą amžių pati pasikeis (šypsosi).

 

Kokia Jūsų grožio paslaptis?

Šypsena!