Talentingoji 4 dukrų mama Irena pildo savo muzikinę svajonę (interviu + video) - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2018-11-08 10:24 Daivos Gečienės nuotr.

Talentingoji 4 dukrų mama Irena pildo savo muzikinę svajonę (interviu + video)

Niekada nevėlu siekti savo svajonių ir neįgyvendintų tikslų. Visada meilę muzikai jautusi Irena Jokšienė geriausiai gali tai paliudyti. 4 dukrų mama, įsimylėjusi gyvenimą, dabar ėmėsi įgyvendinti tai, ko visada norėjo, - siekti muzikinių aukštumų. Scenoje jai padeda dukra Frėja. Neseniai žemaites TV žiūrovai galėjo matyti LRT projekte "Du balsai. Viena širdis", o portalas MIESTE.lt siūlo artimiau susipažinti su talentinga mama ir atlikėja I.Jokšiene.

Irena, kada susidomėjote dainavimu ir muzikos kūrimu. Ką jums tai reiškia?

Buvau tas vaikas, kuris dainuodavo visur ir visada. Ant kėdės su šepečiu rankoje, ar su kilimų mušekliu vietoje gitaros. Pirma daina buvo anuomet populiari "Sparnuotosios supynės", tik rusų kalba, nes gimiau ir 3 metus augau Kaliningrado srityje. Tėvai abu ten tarnavo.

Grįžusi į Lietuvą, dainavau darželyje, po to sekė mokykla, muzikos mokykla, kur grojau pianinu ir mokiausi chorinio dirigavimo specialybės. Tuo ir baigėsi muzikiniai mokslai, Lietuvoje vyko perversmas, talonus keitė litai... Anksti ištekėjau ir ne muzika buvo galvoje. Bet atsigavus Lietuvai ir ūgtelėjus dukrelėms, grįžau į mokslus ir prie muzikos. 

Dainavau sakralinės muzikos chore, po to liaudiškos muzikos kapeloje ”Subatvakaris’’,kuriam iki šiol vadovauja gerb.Antanas Erlickis. Muzika man reiškia labai daug. Tai kažkas, ko nelabai galiu paaiškint. Man gera nuo to, ką aš darau. Tikriausiai tai yra svajonės išsipildymas.

Neseniai dalyvavote LRT projekte "Du balsai. Viena širdis". Kokia tai patirtis ir ką davė šis šou?

Tiesą pasakius nustebau, kad patekome. Neabejojau dėl dukrelės, bet aš iš tų, kurie netiki sėkme, tik likimu. Vadinasi, buvo lemta.  Nedvejodamos sutikome, nors net nenutuokėm, kur kaip kas vyks. Norėjau parodyt dukros talentą, todėl labai džiaugiamėsi šia patirtimi. Jos tikrai gavom nemažai, sutikome nuostabių žmonių. Dukra Frėja sunkokai suprato žaidimo taisykles ir kodėl iškritome duetų kovose, 2 ture,bet paaiškinus,viską suprato ir nebepyksta. Džiaugiamės publikos palaikymu, esame dėkingos LRT už glimybę pasirodyt ir praplėsti savo gerbėjų ratą.

Scenoje pasirodėte su dukra Frėja. Dažniau kūrinius atliekate sykiu ar atskirai?

Pirmą kartą savo miestely Sedoje pristatydama dainų programą "Laimės taku" nutariau leisti pasirodyti ir savo dukrai. Mačiau sužavėtus žmonių žvilgsnius, plojimus. Gerai dukrą įvertino ir pasveikinti atvykęs scenos grandas Kęstutis Jablonskis.
Džiaugiuosi, kad Frėjos balsą ir artistiškumą pastebėjo ir dabartinis jos dainavimo mokytojas Antanas Dargis, legendinęs grupės "Sekmadienis" vadovas. Tikiuosi, šio profesionalo dėka mano dukros talentas sustiprės. Noriu Frėją paruošt kaip solistę, bet duetu taip pat dainuojame ir dainuosime ateityje.

Esate net 4 dukrų mama, taip pat jau ir močiutė. Kaip šeima vertina jūsų muzikinius siekius? Kas didžiausi jūsų gerbėjai?

Esu labai laiminga moteris,man likimas padovanojo 4 dukras. Labai didžiuojuosi visomis. 3 jau suaugusios, viena iš jų su vyru praėjusiais metais padovanojo anūkėlį Dovyduką. Tad pagaliau šeimoje auga vyrukas. Esu be proto dėkinga, kad visi šeimos nariai palaiko savo mamuką. Jei ne jie, manęs, kaip kūrėjos ir atlikėjos, nebūtų.

Kai manęs klausia apie gerbėjus,nežinau ką atsakyti. Koncertuose klauso, matau kas ašarą braukia, kas nori ir šokt, po koncerto gerą žodį pasako. Gerbėjų yra įvairaus  amžiaus. Vis dėlto manau, kad mano gerbėjai daugiau brandesnio amžiaus, ragavę gyvenimo druskos, jautresnės sielos žmonės.
Mano dainos daugiau skirtos koncertinėms salėms,o ne vakarėlių šėlsmui. Bet kokiu atveju žemai lenkiuosi kiekvienam,visada.

Jūs ne tik muzikos atlikėja, bet ir kūrėja. Kur semiatės įkvėpimo ir apie ką yra jūsų dainos?

Pirmoji daina "Laimės taku" gimė po didžiulio sukrėtimo. Po visiškai naujo lapo atvertimo gyvenime rašau naują istoriją. Visi mano kūriniai yra iš širdies,kas sugula į lapą,į mintis. Na, o geras žmogus, prodiuseris, dabar ir jau geras šeimos draugas Raimundas Žilius padeda paversti dainomis.
Esu religinga,linksma,užkietėjus žemaitė, įsimylėjus gyvenimą optimistė. Tai mano įkvėpimas ir ‘’Laimės takas’’. Visiems linkiu jį surast ir drąsiai juo žengti.

 

 


Kitų metų pradžioje Irena pradės savo koncertinę kelionę po Lietuvą, sekite informacija atlikėjos feisbuko paskyroje.
 

 

Karšti pasiūlymai