Garsiojo "Superstar" atlikėja Beatrich: "Tėvai tikėjosi, jog ji taps medike" - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2017-11-05 10:00 Asmeninio archyvo nuotr.

Garsiojo "Superstar" atlikėja Beatrich: "Tėvai tikėjosi, jog ji taps medike"

Radijo stotys itin dažnai groja hitą „Superstar“. Turbūt daugelis angliškai įrašytą kūrinį laiko užsienio produkcija, nors jį atlieka puiki lietuvių vokalistė, charizmatiškoji atlikėja Beatričė Pundziūtė (19), kilusi iš Šilutės. Ir nors mergina myli tėvynę, didžiosios karjeros palengva siekia užsienyje.

Beatriče, apie Tave bent jau Lietuvoje kol kas nėra daug informacijos, nors dainas itin dažnai leidžia Lietuvos ir tarptautinės radijo stotys. Specialiai riboji žinias apie save?

Negaliu sakyti, kad riboju. Tiesiau labiau esu susitelkusi į muziką, o ne į pastangas išpopuliarėti. Darau tai, ką labiausiai mėgstu, – dainuoju. O vėliau viskas ateis savaime. Tikrai nesu linkusi to sureikšminti. Džiaugiuosi, kad mano muzika skamba dažniau nei mano vardas ar gandai apie mane.

Prisistatyk tiems, kurie pirmą kartą apie Tave skaitys.

Labas, aš esu Beatrich (šypteli). Man yra 19 metų, esu iš Šilutės. Profesionaliai dainavimo niekada niekur nesimokiau, tačiau dievinu muziką nuo darželio laikų. Man visada labai patiko dainuoti, todėl maždaug prieš 3 metus savarankiškai išmokusi groti gitara pradėjau kelti savo dainų perdirbinius į „Instagram“ paskyrą. Netrukus mane pastebėjo prodiuseris Benas Ivanovas, pasikvietė į įrašų studiją ir pasiūlė įrašyti savo kurtą dainą. Nuo to viskas ir prasidėjo.

Dainuoji angliškai. Tai populiaru, bet rizikinga – juk lietuviai labiau mėgsta lietuviškai atliekamas dainas. Gal tai reiškia, kad orientuojiesi į užsienio rinką?

Nežinau kodėl, tačiau lietuviškai niekada nenorėjau dainuoti. Jau seniau kurdavau dainas anglų kalba, todėl per pirmą susitikimą su prodiuseriu nutarėme, kad į Lietuvos rinką nesiveršime. Žinojome, kad bus sunkiau, nes lietuviai, kaip ir sakote, labiau mėgsta nacionaline kalba atliekamas dainas, jei jas atlieka  tautiečiai. Tikrai sunkiau prasimušti, nes didžiosios Lietuvos radijo stotys atsisako groti lietuvių, dainuojančių angliškai, kūrinius.

Ar pati kuri muziką, ar atlieki kitų sukurtas dainas?

Tekstą ir muziką kuriame kartu su B. Ivanovu. Nenorėčiau dainuoti kito žmogaus kurtų dainų ir pristatyti jų kaip savo. Man patinka, kad galiu dainose atsiskleisti, papasakoti savo išgyvenimus, jausmus. Tai ir teikia didžiausią džiaugsmą.

Kaip atsirado hitas „Superstar“? Kokia jo pagrindinė mintis ir kokią žinutę ja perduodi klausytojams?

Labai smagu, kad dainą „Superstar“ daug kur groja. Net draugai kartais juokauja, kad seku juos visur. Daina atsirado pernai žiemą, kai šaltais vakarais labai norėjosi pozityvumo. Kurdama šią dainą norėjau, kad kiekvienas galėtų pasijusti „superstar“ (superžvaigžde), žmogumi, kurio rankose visas pasaulis. Noriu motyvuoti visus jaustis gerai savo kailyje ir tikėti savimi.

Įrašei vokalinę partiją „Radistų“ dainai „Good Things“. Ką Tau davė pažintis su dueto nariais Jonu Nainiu ir Rolandu Mackevičiumi?

„Good Things“ nėra pirma daina, kurią padarėme kartu. Pernai įrašiau tris dainas „Radistų“ albumui „On Road“: „We Are“, „Coming Home“ ir „Alright“. Pirmiausia pažintis su Rolandu ir Jonu man davė daug patirties. Tai ir pirmasis albumas, kuriame skamba mano balsas, ir didžiosios scenos  – pasirodymas „Žalgirio“ arenoje“, „Radistų“ festivalyje Obuolių saloje. Visa tai pastūmėjo dar daugiau dirbti, labiau save atiduoti veiklai, kuria užsiimu.

Ilgai vyravo nuomonė, kad lietuvių muzikantams sunku rasti kelią į užsienio rinką. Pastaruoju metu situacija lyg keičiasi. Kokios Tavo ambicijos? Tavo nuomone, kiek realu tapti populiariai Europoje ar Amerikoje?

Manau, viskas įmanoma. Reikia tiesiog daug dirbti ir labai norėti. Aš niekada nieko per daug nesitikiu – tiesiog darau ir žiūriu, kaip išeina.

Daugelis atlikėjų populiarėja perdainuodami kitų dainininkų kūrinius ir tuos perdirbinius skelbdami socialiniuose tinkluose. Ką manai apie tokį būdą? Ar pati atlieki perdirbinius?

Prieš 3 metus, dar prieš pradėdama rimtai dirbti su muzika, pati keldavau koverius į „Instagram“ paskyrą, bet ne dėl to, kad padidėtų sekėjų skaičius. Man tai tiesiog teikė džiaugsmą. Dar ir dabar smagu kokią patinkančią dainą perdainuoti ir paviešinti socialiniuose tinkluose. Juk jeigu patinka ir sekasi daryti, kodėl gi to nepaviešinti?

Kodėl Beatrich (ne)dalyvautų tokiuose šou kaip „Balsas“ ar „X faktorius“?

Būdama 12 metų tikrai norėjau išbandyti jėgas tokiuose šou – atrodė, kad tai lengvas kelias į visas svajones. O laikui bėgant supratau, kad tai tikrai ne man. Nenoriu lįsti į muzikinius šou, kad tik sparčiau pasiekčiau populiarumą. Noriu pati viską padaryti. Tiesiog džiaugiuosi galėdama daryti tai, ką noriu.

Vis dar gyveni Šilutėje ar persikraustei į didesnį miestą?

Kadangi tik šįmet baigiau mokyklą, iki šiol gyvenau Šilutėje. Po paskutinio egzamino iškart persikėliau į Kauną. Čia mano darbas, studija, o ir šiaip mieste geresnis susisiekimas. Anksčiau beveik kiekvieną savaitgalį stengdavausi atvažiuoti į Kauną ir dirbti.

Dabar viskas apsivertė – stengiuosi aplankyti Šilutėje gyvenančius tėvus.

O ką apie Tavo karjerą mano tėvai, draugai?

Pasaulyje turbūt nėra nieko svarbiau už palaikymą. Esu labai dėkinga artimiesiems ir draugams už paramą. Šiek tiek keista nutraukti šeimos profesinę tradiciją, nes ne viena karta – gydytojai. Tėvai tikėjosi, kad aš taip pat tapsiu medike, bet priima tokią, kokia esu. Sakė: jei laiminga tu, laimingi ir mes.

Žinau, kad jie vis dar turi slaptą viltį, tačiau supranta mane ir gerbia mano pasirinkimą. Labai džiaugiuosi, kad mane supa tokie žmonės.