Gytis Paškevičius: „Su muzika augau aš, o kartu ir mano publika“ - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2017-06-07 15:57 ANDRIAUS ZIGMANTO nuotr.

Gytis Paškevičius: „Su muzika augau aš, o kartu ir mano publika“

Scenos veteranas Gytis Paškevičius (55) turi puikią žinią savo gerbėjams - koncertinis turas prasidės jau šį rudenį. Apie atlikėjo karjeros pradžią bei muzikos industriją - tik MIESTE.lt.

Kokia buvo Jūsų muzikinio kelio pradžia?

Labai gerai prisimenu pirmąją gitarą – ją nukniaukdavau iš brolio ir brazdindavau. Jis buvo gavęs gitarą dovanų ir labai ją saugojo, niekada neleisdavo man ja groti, bet, kai brolis išeidavo į mokyklą, aš nusikabindavau gitarą, suderindavau ir bandydavau improvizuoti. Gitarą visada padėdavau atgal išderintą (juokiasi) – kad brolis Algis nesuprastų, jog ją čiupinėjau. Tai vienas ryškiausių prisiminimų, susijusių su muzika, kitas – suaugusiųjų šokiai... Būdamas vienuolikmetis berniokas pradėjau groti grupėje – žmonės specialiai ėjo į šokius, kad mane pamatytų, nes buvau labai mažas, o gitara realiai buvo didesnė už mane (juokiasi).

Tai ar būtų galima sakyti, kad muzikinė karjera – Jūsų išsipildžiusi vaikystės svajonė?

Muzika yra mano gyvenimas. Priežastis nuolat tobulėti ir siekti geriausio rezultato karjeroje. Tačiau negalėčiau pasakyti, kad muzikantu būti svajojau nuo vaikystės – tiesiog kiekvienas priimtas sprendimas, palankios aplinkybės ir nuoširdus darbas atvedė mane iki šiandienos.

Asmeninio archyvo nuotr.

Ar pradėjus muzikinę karjerą turėjote kažkokį autoritetą muzikos industrijoje?

Galbūt tai buvo Vytautas Kernagis, o gal Statys Povilaitis arba... Tiesą sakant, negaliu išskirti vienintelio atlikėjo, nes muzikos autoritetas, mano nuomone, yra muzikantas, kuris man padeda tobulėti tam tikru laikotarpiu. O jų yra tiek Lietuvoje, tiek užsienyje ir vis atsiranda naujų (šypsosi).

Ar Jūsų karjeroje buvo toks momentas, kuomet jautėte didžiausią iki tol buvusį publikos dėmesį?

Per daugiau nei 30 metų scenoje nepajaučiau išskirtinio gerbėjų dėmesio padidėjimo – viskas klostėsi palaipsniui. Su muzika augau aš, o kartu ir mano publika.

Kuris koncertas įsimintiniausias?

Kiekvienas (šypsosi). Per kiekvieną koncertą susitinki su skirtinga publika, pats jautiesi kitaip. Gali būti vienoda programa, bet tie koncertai niekada nebus identiškai atliekami. Visi koncertai turi savų kabliukų ir yra palikę prisiminimus apie tam tikrus įvykius ar nuotykius scenoje.

Kuris Jūsų kūrinys Jums pats artimiausias?

Į kiekvieną dainą įdėjau vienodą kiekį meilės, dėmesio ir darbo, tačiau publika dainas pamilsta nevienodai. Kaip vyksta šis „atrankos“ procesas, aš negaliu pasakyti. Tačiau aš pats savo dainų neskirstau į mėgstamas ar nemėgstamas, artimas arba tolimas – jos visos yra mano kūrybos vaisius. Galiu pridurti tik tai, kad kiekviena daina, kiekvienas albumas – tai pakilimas mano gyvenime, tobulėjimas ir ėjimas pirmyn.

ANDRIAUS ZIGMANTO nuotr.

Ką šiuo metu veikiate?

Intensyviai ruošiuosi naujo albumo įrašymui – dedame paskutinius štrichus dainų tekstams bei aranžuotėms ir tada oficialiai išsikraustysiu gyventi į studiją (juokiasi). Tiesa, publikos laukia staigmena – viena daina bus sukurta būtent mano gerbėjų, t. y., kiekvienas man gali atsiųsti savo sukurtą dainą ir ji bus atlikta koncertiniame ture.

Kada artimiausiu metu išvysime Jus ant scenos?

Šį rudenį vyks mano koncertinis turas „Akimirka. Gyvenimas. Istorija“. Kiekvienas žmogus turi savo gyvenime labai svarbių akimirkų, kurios yra neatsiejamos nuo mūsų gyvenimo ir tampa istorija. Dainose kalbėsimės apie greitai bėgantį laiką, žmonių santykius, draugystę ir meilę. Programa bus sudaryta iš naujų ir visiems puikiai žinomų dainų, grosiu kartu su tikrų tikriausiais scenos asais – Dainiumi Pulausku, Tomu Varnagriu, Valerijumu Ramoška ir kitais.

Kokį, kaip scenos veterano, patarimą galėtumėte duoti kylančioms žvaigždutėms?

Būti savimi – kokia prasmė gyvenime daryti tai, kas tu nesi. Jeigu nori kurti muziką, tai daryk iš visos širdies. Kitas patarimas būtų nesivaikyti pigaus populiarumo – žinomu gali tapti per vieną naktį, tačiau per kitą būsi ir pamirštas. Todėl tik nuoseklus darbas ir atsidavimas gali pakloti pagrindą tvirtai muzikinei karjerai.