I.Puzaraitė su seserimi įgyvendino naują mamyčių projektą - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2017-12-27 08:00 CHARIZMA Photography nuotr.

I.Puzaraitė su seserimi įgyvendino naują mamyčių projektą

Buvusi grupių „Mokinukės“ ir „Studentės“ narė, pramogų pasaulio atstovė, dviejų vaikučių mama, o dabar ir verslininkė Ineta Puzaraitė-Žvagulienė (26) su seserimi Irūna Puzaraite-Čepononiene (27) pristatė naują projektą pavadinimu „Terlius“. Graži idėja kviečia jaunas mamytes ne tik papuošti mažąsias atžalas, bet ir įsigyjant prekę paremti Ankstukų paramos fondą.

Ineta, visai neseniai su seserimi sukūrėte projektą „Terlius“. Gal galite papasakoti, kaip kilo ši idėja?

Idėja kilo, kai pagimdžiau pirmą vaiką – dukrą Barborą. Kai jos susilaukiau, turėjau daug laisvo laiko ir vaikščiodavau po įvairias parduotuves. Pirkdavau drabužėlių dukrai, taip pat vyrui. Augant vaikui pradėjau suprasti, kad yra tam tikrų apdarų, kurie nereikalingi. Be to, man pačiai visada patiko kurti drabužius, tik niekada per daug rimtai į tai nežiūrėjau. Esu pasiuvusi tik kelis modelius, o šiaip juos siūdavo siuvėja (ji siuva iki šiol). Na, tie modeliukai pradėjo po truputį kauptis, o visa tai išaugo į gražų projektą pavadinimu „Terlius“ (šypsosi).

Ypatingą dėmesį skiriate pončams. Kodėl būtent jiems?

Su vaikučiais yra daug problemų, ypač kai jie 1–3 metukų. Tuo metu jiems viskas krinta ant drabužių, o juos perrengti – tikra kančia (juokiasi). Todėl pradėjau siųsti apykakles-seilinukus, kuriuos pavadinau pončais. Iš pradžių siunčiau tik draugams ir artimiesiems, o vėliau vyras paskatino tai daryti visiems žmonėms. Be to, prisidėjo tai, kad visada norėjau padaryti žmonėms ką nors gero. Mano sūnus Bernardas gimė anksčiau, negu turėjo, todėl labai norėjau paremti Ankstukų paramos fondą. Jiems tikrai reikalinga ypatinga finansinė parama dėl įrangos, netgi dėl tų pačių drabužių. Tai yra sunkus kelias, kurį turi  nueiti tiek tėvai, tiek mažylis. Todėl perkant „Terliaus“ rūbelius dalis pinigų skiriama mano minėtam fondui. Tai nėra tik verslas, nes aš turiu normalų darbą ir nesiekiu užsidirbti. Šis projektas yra mano laisvalaikis, tuo užsiimu tik turėdama laiko.

Kaip prie šio projekto prisideda sesuo Irūna?

Beveik visi drabužiai siuvami mamų. Mano pagrindinė siuvėja – irgi mama, aš raginu visas prisidėti prie „Terliaus“. Vienos mezga, kitos pina daiktadėžes, krepšius, dar kitos neria pledukus. Yra begalės talentingų mamyčių, kurios nemoka to parodyti, išskyrus turgeliuose. Todėl visas talentingąsias kviečiu prisidėti prie mūsų platformos, kad mamos pirktų drabužėlius iš mamų. Juk tik jos žino, kas vaikui tinka labiausiai... O sesė prisidėjo tuo, kad kai man prireikė pončų, besilaukdama vaikelio pradėjo nerti. Jai pačiai tai labai patiko, tad iki šiol turėdama laiko juos neria.

Ar įgyvendinant šį projektą kilo problemų?

Didžiausia problema – Lietuvos mokesčių sistema (juokiasi). Stengiuosi padaryti kuo mažesnę kainą, kad visi galėtų įsigyti mūsų prekių. Tik visai pigiai padaryti neįmanoma... Mano manymu, mūsų šalies mokesčiai yra tikrai didelė problema, nes jei nori viską daryti legaliai, iškart susiduri su sunkumais. Tikrai ieškau būdų, kaip sumažinti kainą, kad prekės būtų lengvai įperkamos. O daugiau problemų kaip ir neiškilo.

Ar siuvate drabužius pagal individualius užsakymus?

Taip. Dauguma modelių sukelti į mūsų tinklalapį. Pastaruoju metu prie mūsų prisidėjo nemažai mamų, kurios ne tik drabužius siuva, bet ir kuria įvairius daiktus vaikučiams. Turime mamyčių, kurios siuva būtent apdarus, mezgėjų, kurios neria pončus, yra mamų, kurios kuria įvairiausius daiktus.

Kuo Jūsų prekės ypatingos?

Pončų anksčiau niekas nesiūlė. Seilinukus turi visi vaikai, o mūsiškiai – labai gražūs, jie tinka ne tik valgant, bet ir laisvalaikiu. Šitaip papuoštas vaikas gali būti visur: ir kieme, ir restorane, ir darželyje...  Ir jeigu mažasis išsiterlioja, pončą galima pakeisti kitu. Galų gale mūsų siūlomi komplektai neužima vietos rankinėje. O ir patiems vaikams nepatinka persirengti, todėl labai patogu ir taupomas laikas!

Kaip dažniausiai atrodo Jūsų užsakymai?

Dažniausiai perkamas drabužėlis ir prie jo pridedami trys pončai. Yra ir rudeninių komplektų – prie jų pridedamas tik vienas pončas, nes jis atlieka šaliko funkciją. Aišku, jei yra pageidavimas, galima pirkti apdarą ir be pončų.

Iki kelerių metų vaikams skirtos Jūsų prekės?

Nuo pačių mažiausių iki 4–5 metukų, kadangi vyresniems vaikams pončų nelabai reikia. Jie jau išaugę  terliaus amžių (juokiasi).