Neįtikėtinai pasikeitęs realybės šou "Baras" laimėtojas Laimis: "Manau, antra kartą nedalyvaučiau" - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2018-04-14 10:00 ACTIVE TRAINING ir asmeninio archyvo nuotr.

Neįtikėtinai pasikeitęs realybės šou "Baras" laimėtojas Laimis: "Manau, antra kartą nedalyvaučiau"

Realybės šou „Baras“ aistros kunkuliavo prieš daugiau nei dešimtmetį, tačiau žmonės kai kuriuos jo dalyvius pamena iki šiol. Vienas tokių – begalę simpatijų pelnęs Laimis Bartasūnas (37). Išgirdus šį vardą ir pavardę iškart kyla klausimas: ką jis veikia? Pristatome išskirtinį interviu su šia ypač motyvuota ir pozityvia asmenybe.

Išgarsėjote realybės šou „Baras“. O kuo užsiimate dabar?

Esu fizinio rengimo treneris. Vedu grupines ir individualias treniruotes, antrą sezoną treniruoju rankininkų komandą. Be to, vedu seminarus, lektoriauju, bendradarbiauju su „Active Training“. Seminarai skirti treneriams ir besidomintiems sveikata. Ten dėstau seminarų ciklą, skirtą atletų fiziniam parengimui, kaip juos reikėtų paruošti, kokius pratimus duoti, o kokių vengti ir į ką labiausiai derėtų atkreipti dėmesį. Mes turime tobulinti judesius, o ne pavienius raumenis.

Kad tai suprastumėte, atsakykite sau į kelis klausimus. Kiek olimpinių sporto šakų yra sėdimos pozicijos? Atsakymas – dvi: irklavimas ir dviračio mynimas.

Kiek sportinių veiksmų atliekama izoliavus tik vieną sąnarį? Atsakymas – nė vieno. Kurioms sporto šakoms naudojamos abi atraminės galūnės atliekant judesį? Atsakymas – sunkiajai atletikai ir irklavimui.

Jei atsakėte į šiuos klausimus, tuomet turiu dar vieną, tiesa, retorinį. Ar logiška žmonėms primesti įvairius treniruoklius, jei veiksmas daugelyje sporto šakų vyksta ne su treniruokliais, naudojant ne vieną sąnarį ir tuo labiau ne sėdint? Ir tai tik keli pavyzdžiai to, ko žmonės nežino...

Žinoma, ir pats tobulėju, dalyvauju įvairiuose seminaruose (net ir nuotoliniu būdu), o įgytas žinias stengiuosi perduoti kitiems. Noriu parodyti, kaip sportuoti taisyklingai. Dabar, XXI amžiuje, didžiausias sveikatos peilis yra sėdimasis darbas – dėl jo atsiranda įvairių sveikatos sutrikimų, į kuriuos daug kas nekreipia dėmesio.

Sunku nepastebėti Jūsų išvaizdos pokyčių – kas pastūmėjo keisti stilių?

Manau, atsakymas vienareikšmiškas – smalsumas. O dėl barzdos – visada žavėjausi gražiomis, vešliomis barzdomis tiek socialinėje erdvėje, tiek stiliaus žurnaluose. Kai kilo mintis pačiam išbandyti, daug kartų mėginau auginti barzdą, bet vis nusiskusdavau. Galiausiai nusprendžiau, kad turiu paauginti kiek ilgiau negu porą mėnesių. Rezultatą matote patys (šypsosi).

Per tuos metus po realybės šou stipriai pasikeitėte. Ar pasikeitė ir požiūris į gyvenimą?

Žinoma, pasikeitė. Laikui bėgant sutinkame vis naujų žmonių, sužinome įvairiausių dalykų ir taip plečiame akiratį, išmokstame atsirinkti svarbiausius dalykus. Visiems svarbu turėti mylimą žmogų ir visiems reikia žmogaus, kuris mylėtų. Nesame sukurti būti vieniši, nes palaikymas, artimieji – tai mūsų varikliukas. Šių laikų problema ta, kad stengiamės uždirbti visus pasaulio pinigus, pamiršdami žmones, esančius šalia. Žinoma, visada ateina laikas, kai susivokiame, tačiau dažniausiai būna per vėlu. Paprastas dalykas – vertinti tai, ką turime.

Iš esmės pasikeitė net mano požiūris į sveikatą. Nors ir norime daug uždirbti, sveikatos nenusipirksime už jokius pinigus. Reikia mokėti atsipalaiduoti ir skirti laiko tik sau, pabūti su savimi, ypač jei dirbate sunkų, streso kupiną darbą.

Studijavote vaizdo režisūrą. Kas paskatino rinktis tokius mokslus?

Man padarė įtaką dalyvavimas realybės šou. Atrodė, kad kažkas padaryta tarsi ne iki galo, ne taip: tu pasakai vieną dalyką, o paskui iškreipiama, parodoma kiek kitaip. Šitas dalykas labai mane paveikė.

Pamažu pradėjau tuo domėtis ir taip pasirinkau vaizdo režisūros studijas. Tuo metu buvau emigravęs ir studijavau Airijoje. Ten turėjau papildomos individualios veiklos, susijusios su filmavimu ir montavimu interneto projektams. Iš tiesų man neblogai sekėsi. Na, o grįžęs į Lietuvą, deja, dirbau kitką – buvau vaizdo montažo režisierius. Teko prisidėti ir ne prie vieno televizijos projekto. Nors daug kam atrodo, kad toks darbas įdomus ir smagus, laikui bėgant pradedi atsirinkti, ar tai tau tinka, ar ne.


ACTIVE TRAINING nuotr.

Jei galėtumėte atsukti laiką, ką pakeistumėte?

Kad ir kaip keistai skambėtų, manau, nedalyvaučiau realybės šou. Mano gyvenime buvo kitų tikslų, o dalyvavimas „Bare“ juos labai stipriai pakoregavo, nebegalėjau jų siekti. Į tokius projektus žiūrėjau gana skeptiškai, bet taip susiklostė, kad pats dalyvavau. Niekada nesiekiau žinomumo, todėl greičiausiai antrą kartą nedalyvaučiau.

Ką dabar pasakytumėte sau, tam jaunesniam Laimiui?

Norėčiau pasakyti: „Klausyk, žmogau, tavęs niekas čia nelaiko. Važiuok į bet kurią pasaulio šalį ir studijuok tai, kas įdomu, kuo stipriai domiesi.“

Jauniems žmonėms užsienyje labai gera platforma. Taip kalbu, nes pats studijavau tiek Lietuvoje, tiek Airijoje. Tai du skirtingi dalykai – kaip diena ir naktis. Lietuvoje mes gauname 99 procentus teorijos ir galbūt procentą praktikos. Airijoje situacija kitokia – 30 procentų teorijos ir 70 procentų praktikos. Kitaip tariant, norėdamas įgyti žinių esi suinteresuotas ieškotis praktikos ir darbo. Akivaizdu, kad Lietuvoje reikia keisti studijų modelį. Manau, jau šis tas būtų 50 procentų teorijos ir tiek pat praktikos. Svarbiausia nebijoti tobulėti ir stengtis semtis kuo daugiau žinių. Vienas protingas žmogus yra pasakęs: „O kas, jeigu viskas, ką mes darėme iki tol, buvo neteisinga?“ Tad svarbiausia nebijoti priimti naujų iššūkių.