Skandalistas Tomas Bagdovaničius grįžo į Lietuvą ir atvėrė širdį - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2018-09-03 13:57 Mark Bulavko nuotr.

Skandalistas Tomas Bagdovaničius grįžo į Lietuvą ir atvėrė širdį

Kai paukščiai pradeda savo skrydžius į šiltesnius kraštus, vis dažniau išgirstame kalbant apie didėjantį lietuvių, kažkada išvykusių į svečias šalis, grįžimą į savo tėvynę. Ne išimtis ir atlikėjas Tomas Bagdonavičius, kuris po 11-os metų emigracijos grįžo į Lietuvą. Atviras interviu su atlikėju apie praeitį ir ateitį, apie asmeninį gyvenimą bei profesinę veiklą. 

-Papasakok, kur esi gimęs ir augęs? 

- Aš esu gimęs Jonavoje ir ten keletą metų augęs. Vėliau persikėlėme į Mažeikių rajoną, o dar vėliau ir į pačius Mažeikius, kur gyvenau iki vidurines mokyklos baigimo. Tada studijavau Šiauliuose, kur ir gyvenau.

-Kokius baigei mokslus, kur teko mokytis? 

-Iki 9-os klasės mokiausi Židikuose, vėliau Mažeikių vidurinėje. Baigus mokslus vidurinėjė mokykloje, įstojau į Šiaulių muzikos konservatoriją. Emigracijoje, Londone, mokiausi anglų kalbos, taipogi teko įgyti vadybos žinių.

-Kas pastūmėjo pasirinkti būtent dainininko karjerą? 

-Mano muzikinė karjera prasidejo dar vaikystėje, muzikos mokykloje. Vėliau Šiaulių muzikos konservatorijoje. Baigus studijas teko dainuoti restoranuose, vestuvėse, gegužinėse. Dirbau kultūros namuose meno vadovo pareigose. Teko ragauti ir renginių organizatoriaus duonos. 26-ių emigravau į Londoną. Keletą metų buvau apleidęs muzikinę veiklą, tačiau ilgesys muzikai nugalėjo. Taip pradėjau dainuoti Londono lietuvių restoranuose. Tuomet ir kilo mintis pradėti solinę karjerą.

-Dainavimas tau hobis ar darbas bei gyvenimo būdas? 

-Jei sudėti eiliškumą, tuomet visų pirma tai gyvenimo būdas, hobis ir darbas. Muziką reikia mylėti pačiam, jei nori, kad ją myletų kiti. Kiekviena daina yra iš mano asmeninio gyvenimo periodo, tai tarsi mano gyvenimo istorija. Muzika visada su manimi, ar tai namai, ar tai darbas, ar tai nebylios mintys. 

-Kas paskatino palikti Lietuvą ilgiems metams ir kas paskatino vėl į ją sugrįžti? 

-Išvykti paskatino geresnio gyvenimo paieškos. Ne paslaptis jog ten sutikau savo žmoną Monicą. Tačiau gyvenimas mėgsta pateikti staigmenų. Nenusisekusių santykių fone, tėvynės ilgesyje ir siekant didesnių tikslų priėmiau sprendimą žengti šį žingsnį ir grįžti į Lietuvą. Noriu siekti aukštesnių profesinių tikslų. 

-Esi pagarsėjęs kaip vyrukas labai mylintis moterišką dėmesį. Vis dėlto turėjai sukūręs šeimą, kuri iširo. Kokios to priežastys? 

-Priežastis labai paprasta ir nuspėjama. Mano gyvenime atsirado kita mergina, kuriai pajutau labai stiprius jausmus. Taip mūsų santuoka ir iširo. Išsiskyrėme taikiai. Kito kelio neliko, kai dviejų žmonių niekas nesieja. O kaip bus toliau, nežinau. Norisi ramybės ir jaukumo, kad gyvenimas pagaliau nušvistų kitomis spalvomis. 

-Kas paskatino iš vakarėlių bei švenčių dainininko siekti kitų, solinio atlikėjo aukštumų?

-Ateina toks metas, kada supranti, jog kitų atlikėjų dainų dainavimas tavęs niekaip netobulina. O juk turėti kažką savo jau yra iššūkis. Esu labai ambicinga asmenybė, todėl nutariau surizikuoti ir žengti į kūrybinį pasaulį. Jis gan sudėtingas, tačiau tai terpė, kurioje nėra jokių ribų tobulėti.

-Tave dauguma žino kaip romantiškų dainų atlikėją, savo repertuare turi nemažai radijo stotyse leidžiamų bei žmonių dainuojamų dainų, tačiau šią vasarą visus sudrebinai netikėtu savo amplua bei nauja daina “Seksas pajūry”. Kodėl įvyko šie pokyčiai?

-Kaip esu minėjęs ankščiau, esu ambicingas ir iššūkius mėgstantis žmogus. Mano kūryba buvo labiau orientuota į vyresnės kartos klausytoją. Atėjo metas save parodyti ir jaunesniai kartai. Ar pavyko, ar ne, spręskite patys, tačiau apie tai kalbėjo visi. O jei kalba, vadinasi žino. Jau greitai dienos šviesą išvys dar viena daina skirta jaunimui, tačiau galiu garantuoti, kad vyresnioji karta nebus pamiršta. 

-Kaip pasakei taip ir padarei, grįžai į Lietuvą. O kas toliau? Kokie tavo planai, tikslai ir viltys? 

-Pagrindis tikslas – praplėsti savo klausytojų ratą. Būdamas Lietuvoje galėsiu surengti daugiau koncertų, aplankyti daugiau miestų ir miestelių, susitikti su savo klausytojais. Viltys? Gal sudalyvauti kokiame TV projekte, tobulinti save, kad klausytojui pateikti kuo daugiau spalvų.

-Ar turi svajonę, kuriai išsipildžius pasakytum, jog daugiau šioje žemėje tau nieko nebereikia? 

-Tai veikiau ne viena svajonė, tačiau visuma. Sukurti stabilią šeimą, įsigyti savo namus, įtvirtinti savo muzikinę karjerą bei užsitikrinti gerovę ateičiai. 

-Kam ir už ką šią minutę norėtum padėkoti, kad esi ten kur esi? O gal kaip tik, priešingai, tarti griežtesnį žodį? 

-Pirmiausiai norečiau padėkoti savo pirmųjų tekstų autorei Nejolei Laukavičienei už mano pirmuosius žingsnius karjeros pradžioje. Taipogi prodiuseriui Pauliui Jasiūnui, kuris niekada nestinga idėjų bei naujovių. Povilas Ščerbavičius yra ne tik mano vadybininkas, bet ir naujasis tekstų autorius. Pažintis su juo taipogi lėmė nemažai teigiamų pokyčių mano karjeroje, bei naujų planų ir tikslų kūrimo. Dėkoju video klipo autoriui Andriui Jovarauskui už profisionalų darbą ir beabejo ateities projektus. Savo šeimai už tai, kad neapleido, kada buvo sunkūs laikai, draugams, kurie nenusisuko. Kiekvienam klausytojui už ivertinimą, palaikymą bei supratimą. Be jūsų visų nebūčiau ten, kur esu dabar.  

 

-Ir pabaigai, ką nori palinkėti savo klausytojams, žmonėms kurie tave myli ir tiems kurie gal nekenčia? 

 

-Savo klaystojams noriu palinkėti neprarasti vilties. Linkiu mano muzikoje atrasti paguodos, laimės spindulių. Pažadu Jūsų nenuvilti ir kurti tik dėl Jūsų. O tiem kas manęs nekenčia galiu pasakyti, kad tai kas manęs nenužudo padaro tik stipresniu. Nesmerkiu nei vieno kuris jaučia man pyktį ar nepasitenkinimą. Mes visi esame žmonės, vaikštome tomis pačiomis gatvėmis, žiūrime į tą patį dangų, manau pasaulis pakankamai didelis, kad galėtume jame visi tilpti ir gyventi taikiai

 

Karšti pasiūlymai