Pamatykite: auksiniai Donaldo Trumpo namai - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2017-06-04 14:00 VIDA PRESS nuotr.

Pamatykite: auksiniai Donaldo Trumpo namai

Nors puošnioje JAV prezidento rezidencijoje netrūksta krištolo sietynų ir marmuro kolonų, vis dėlto D.Trumpo auksas čia spindi gausiau. Pasižvalgykime, kaip atrodo namai, kuriuose prezidentas audė planus, kaip laimėti rinkimus, ir kuriuose iki mokslo metų pabaigos pareiškė liksianti su žmona Melania su sūnumi Barronu. 

Karalių rūmus primenantis JAV prezidento būstas ištapytomis lubomis ir gausiai dekoruotas auksu yra įrengtas jo vardo dangoraižyje pačiame Niujorko centre. Jei ketinate užsukti, „Trump Tower“ („Trumpo bokštas“) įsikūręs Penktojoje aveniu 725. Na, į pačius Trumpų namus jūsų greičiausiai niekas neįleis, bet galėsite laisvai pasivaikščioti po visiems prieinamas patalpas, dekoruotas veidrodžiais, žalvariu, rausvai gelsvu marmuru bei auksu. Iškėlę galvą pabandykite aprėpti žvilgsniu per penkis aukštus besitęsiantį atriumą, įkiškite nosį į čia pat įsikūrusias parduotuvėles ar išgerkite kavos atsisėdę šalia trykštančio krioklio.

Į Trumpų penthauzą 58-ajame aukšte patenkama auksu dekoruotu liftu, o iš čia atsiveria ne tik viso Niujorko, bet ir Naujojo Džersio vaizdai. D.Trumpui tebepriklausančius namus šiame dangoraižyje 1980 m. dekoravo legendinis dizaineris Angelo Donghia. Jo klientų sąraše netrūksta tokių įtakingų asmenų kaip Liza Minnelli, Ralphas Laurenas, Mary Tyler Moore, Diana Ross ir kitų. Šis kūrėjas mirė 1985 m., spėjęs sukurti karalystę primenančius namus D.Trumpui. A.Donghią įkvėpė karalius saulė – Prancūzijos valdovas Liudvikas XIV, nes baldai, kilimai, audiniai ir kiti dekoro elementai parinkti iš šio laikotarpio. Reikia tikėtis, kad D.Trumpą žavėjo tik šio karaliaus stilius, o ne asmenybė, nes Liudvikas XIV garsėjo kaip įsivėlęs į nemažai karų.

VIDA PRESS nuotr.

Dizaineris A.Donghia dekoravo apartamentus neutraliais, šiltais atspalviais: aukso, rusvai gelsvais, rožiniais. Interjere galima įžvelgti ir rokoko, kurį XVIII a. buvo itin pamėgę prancūzai, elementų: jam būdingos įmantrios detalės, lenktų formų baldai ir aukso gausa. Aukso atspalvių paletę namuose paryškina dideli atogrąžų augalai.

Vaiko žaislai taip pat demonstruoja D.Trumpo polinkį į prabangą: sūnaus Barono žaislinis lėktuvėlis sukurtas ne pagal keleivinio, o pagal privataus lėktuvo modelį, žaislinės mašinėlės – taip pat vien išskirtiniai modeliai.

VIDA PRESS nuotr.

Akyliau pasižvalgius po Trumpų namus, galima pastebėti interjero akcentus, kurie pabrėžtinai demonstruoja šeimos vertybes – visi namai gausiai dekoruoti šeimos fotografijomis. Nustebsite, bet portretinės nuotraukos įtvirtintos ne auksiniuose ar platinos rėmuose, bet paprasčiausiuose, kokius galite nusipirkti ir jūs.

VIDA PRESS nuotr.

Konsolė marmuro paviršiumi nukrauta ypatingų progų atminimais: poros nuotraukomis iš 2005 m. įvykusių vestuvių ceremonijos Palm Byče. Tiesa, įsižiūrėję atidžiau tarp šeimos fotografijų rasite ir vyresnių D.Trumpo vaikų veidus: Donaldo jaunesniojo, Ivankos, Erico bei Tiffany. Viename iš šeimos kambarių ant žemo stalelio įrėminta Fredo Trumpo – Donaldo tėvo – nuotrauka primena jam, iš kur atėjo visas dinastijos valdomas turtas.

D.Trumpo apartamentuose vis dėlto galima rasti mielo komforto ir paprasto gyvenimo bruožų. Staleliai puošiami ne tik auksiniais kandeliabrais, bet ir knygomis, kurias galima paskaityti. Tiesa, taip ir neaišku, ar milijardierius iš tiesų skaito Williamo Makepeace’o Thackeray „Tuštybės mugę“, ar ją pasidėjo tik žurnalistams paerzinti.