Su jaunesniu vyru Rūta Lukoševičiūtė nusipirko namą ir išsikraustė į kaimą - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2017-08-11 08:52 Asmeninio archyvo nuotr.

Su jaunesniu vyru Rūta Lukoševičiūtė nusipirko namą ir išsikraustė į kaimą

Beveik prieš metus susituokusi Rūta Lukoševičiūtė-Daudienė kartu su vyru Mariumi Dauda bei dukrele ką tik persikėlė gyventi iš sostinės į užmiestį. Moteris MIESTE.lt žurnalistams papasakojo ne tik persikraustymo priežastis bei skirtingą nuo miesto gyvenimo būdą, bet atskleidė ir keletą kuriozinių situacijų iš jų kaimelio gyvenimo.

Neseniai persikraustėte į užmiestį, į Širvintų rajoną. Kodėl nutarėte pakeisti gyvenamąją vietą?

Nusprendėme dėl to, kad tame plote, kuriame gyvenome, jis buvo per mažas. Ieškojome didesnio būsto. Rinkomes visus metus. Galvojome: ar butas, ar namukas bus geriau. Ir kažkaip abiem su vyru į akį krito būtent šita sodyba. Taip susiklostė reikalai, kad nusipirkome.

 Jūs persikraustėte į Širvintų raj. Kodėl būtent ten?

Specialiai kažkokios vietos neieškojome, kad būtinai Širvintose. Jei būtų namukas kitur, ko gero, irgi būtume įsigiję, bet čia yra mums strategiškai patogi vieta, kadangi mano tėveliai gyvena Panevėžyje, tai gaunasi vos ne pusiaukelė važiuoti iki jų ir ne taip toli yra Vilnius, nes vistiek Vilnius plečiasi ir po trputį artėja link Širvintų. (juokiasi). Ir šiaip yra labai gražus, jaukus kaimelis.

Kuo skiriasi gyvenimas mieste ir užmiestyje?

Iš tikrųjų tai mes gyvename čia dar tik kokį mėnesį. Smarkiaiskiriasi, dar nepripratom, bet pratinamės ir labai smagu kiekvieną dieną vis kažką atrasti, suprasti žmones, kurie ne taip skuba kaip Vilniuje, kurie kalbasi, turi tam laiko, padeda, jeigu nežinai kažko. Paslaugūs visi, šypsosi, čia yra lėtas gražus gyvenimas, be įtampos.

Ar nieko netrūksta ten gyvenant? Pavyzdžiui, laisvalaikio praleidimo vietų?

Laisvalaikio praleidimo vietų tai čia pats gali susikurti (juokiasi). Kitko kaip ir nėra, bet betkada nuvažiuoji, susitinki su draugais ir smagiai praleidi laisvalaikį, o kitą vertus jie mielai pas mus atvažiuoja. Tai irgi kaip laisvalaikio praleidimas, buvimas gamtoje, šašlykų kepimas, maudymasis tvenkinyje arba ežere. Tikrai labai daug pliusų yra. Ir miesto žmonės tuo labai džiaugiasi, galėdami pabūti pas mus ir pajusti tokią ramybę.

 Ar neatsirado kažkokių sunkumų persikrausčius į užmiestį?  Pavyzdžiui, anksti keltis norint nuvažiuoti į miestą?

Na kaip, tokia čia ir problema iš tikrųjų (juokiasi). Tiesiog čia yra kasdienybė.  Kiti žmonės daug anksčiau keliasi ir tame nemato jokios problemos. Aišku tiesiog reikia anksčiau nueiti miegoti, bet mums, kūrybos žmonėms, sudėtinga šiek tiek yra, bet pripranti ir viskas, tiesiog kitoks gyvenimo būdas. Žodžiu, nėra kažkokių labai didelių problemų.

Gal yra kažkokių miestui neįprastų dalykų?

Pirmadieniais čia beveik visur išeiginės, to niekaip negaliu suprasti. Gaunasi taip, kad sekmadienis ir pirmadienis yra nedarbo diena. Pavyzdžiui, paštas, pas mus kaimelyje dirba nuo 8.00 val. iki 10.15 val. Tik tik dvi valandas (juokiasi). Irgi niekaip negali suvokti, o tai kaip čia... Na, bet taip yra, pripranti ir viskas.

Gal yra dar kažkokių kurioziškų dalykų?

Mūsų maisto prekių parduotuvė, kuri yra kaimelyje dirba su pietų pertrauka. Kažkada nuėjau po 12 val. ir durys buvo užrakintos, o aš visai pamiršau, kad ten pietų pertrauka... (juokiasi). Yra daugybė dalykų, kurie yra labai keisti, bet smagūs.

Be persikėlimo į naujus namus jūs taip pat pasikeitėte ir plaukų spalvą. Kas turėjo įtakos jūsų pokyčiams?

Kažkaip sumąsčiau, kad visai norėčiau paimti ir persidažyti plaukus šviesiai ir, manau, visai pavyko. Ir aš likau patenkinta rezultatu, ir vyras (juokiasi).

Jau praėjo beveik metai nuo jūsų vestuvių, kaip jums sekasi?

Viskas sekasi puikiai, esame labai laimingi, mes vis dar esame tokie jausmo kosmonautai. Mylime vienas kitą, vis atrandame kažkokių smagių, gražių savybių vienas kitame. Pavyzdžiui, supratau, kad mano vyras yra labai ūkiškas ir rūpestingas, jam labai smagu dirbti lauke, jis labai gražiai viską daro. Super iš tikrųjų. Labai džiaugiuosi, esu nepaprastai laiminga dėl to.