„Lords of the Sound“ orkestras pradėjo turą Lietuvoje: pirmuosiuose šou žmonės plojo atsistoję rekordiškai ilgai - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2018-04-20 13:24 Organizatorių nuotr.

„Lords of the Sound“ orkestras pradėjo turą Lietuvoje: pirmuosiuose šou žmonės plojo atsistoję rekordiškai ilgai

Pirmą kartą Lietuvoje vieši simfoninis orkestras „Lords of the Sound“. Muzikantai pradėjo savo turą mūsų šalyje pasirodymais Panevėžyje Šiauliuose. Čia scenos žvaigždės sulaukė net 7 minutes trukusių ovacijų – žmonės svečius po pirmųjų koncerto išleido plodami atsistoję. Lietuvoje dar vyks 5 šou: Klaipėdoje, Kaune, Vilniuje, Alytuje ir Marijampolėje.

„Mes žinojome, kad Lietuvos publika labai išsilavinusi ir muzikaliai išprususi. Bet susirinkusiųjų atsidavimas atliekamai muzikai mus maloniai nustebino. Visi grandiozinio orkestro nariai po pirmųjų šou Lietuvoje yra nusiteikę puikiai ir laukia likusių 5 šou“, - sakė orkestro atstovai.

Nors atlikėjų grafikas viešnagės metu Lietuvoje labai įtemptas, nes iš viso čia organizuojami 7 šou, tačiau muzikantai rado laiko aplankyti žymias mūsų šalies vietas. Orkestrantai lankėsi žymiajame Kryžių kalne. Daugeliui jis paliko neišdildomą įspūdį. Svečiai iš Ukrainos sakė, kad tai unikali vieta, kurios nepamatysi niekur kitur pasaulyje.

„Lords of the Sound“ nariai taip pat paragavo ir lietuviškų gėrybių bei maisto. Pasak šou organizatorių, atlikėjams patiko mūsų alus bei suktinis, taip pat lietuviškas maistas.

Pasak renginio organizatorių, publika Panevėžyje ir Šiauliuose pirmuosiuose orkestro pasirodymuose šiltai priėmė ne tik atliekamą specialią programą „Oscar Music Awards“, kurioje šiuolaikiškai atliekama „Oskarams“ nominuotų ir daugeliui gerai žinomų filmų muzika, bet ir pačius atlikėjus. Primename, kad „Lords of the Sound“ sudaro vienu geriausių laikomas ukrainiečių simfoninis orkestras, taip pat Ukrainos muzikinių TV projektų „X Faktorius“ ir „Balsas“ finalininkai Jaroslavas Radionenko bei Margartia Meleško.

Minėti vokalistai itin sužavėjo Lietuvos publiką. Tiek J.Radionenko, tiek M.Meleško turi itin plataus diapazono balsus. Jie itin gerai atsiskleidžia per tam tikrus kūrinius, atliekamus šou metu.

Jaroslavo „arkliukas“ – arija iš kino filmo „Penktasis elementas“. Jame kūrinį atlieka operos solistė, o dalis atlikimo patobulinta kompiuterine technika. Tačiau „Lords of the Sound“ vokalistas šou demonstruoja fantastiškus duomenis ir išdainuoja ariją tiek žemame, tiek aukštame registre, parodydamas žavintį savo falsetą.

Žiūrovus keri ir M.Meleško. Moteris savo repertuare turi itin sudėtingų kūrinių, o jos unikaliomis balso galimybėmis ir technika gali įsitikinti ir koncertų Lietuvoje klausytojai.

Simfoninis orkestras „Lords of the Sound“ iš Kijevo, diriguojamas vieno garsiausių Ukrainos dirigentų Vitalijaus Saražinskij, susibūrė prieš daugiau nei trejus metus. Per šį laiką 30 profesionalių muzikantų sparčiai išpopuliarėjo ir jau yra sulaukę pripažinimo.

Projektas vienija talentingus muzikantus, atliekančius šiuolaikinių kompozitorių muziką.

Tokiam pavadinimui kūrėjus įkvėpė kino trilogija „The Lord of the Rings“ („Žiedų valdovas“).

Muzikantų teigimu, kolektyvo pavadinimas – tai nuoroda į jų atliekamą repertuarą ir savotiškas iššūkis jiems patiems.

„Lords of the Sound“ išsiskiria tuo, kad jų pasirodymai – ne vien muzika, bet visas šou, kuriame kiekvienam kūriniui parinktos unikalios vizualizacijos, šviesos efektai ir gyvas vokalas.

Beveik neįmanoma du kartus patekti į tą patį orkestro pasirodymą, mat muzikantai nuolat plečia savo repertuarą, papildo šou elementais, teatro pastatymais ir specialiaisiais efektais.

Skiriamuoju „Lords of the Sound“ bruožu tapo teminiai koncertai. Muzikantai pasirodymų metu žiūrovus stebina demonstruodami gebėjimus atlikti įvairių stilių muziką, tačiau jų vizitine kortele tapo garsiausių Holivudo filmų muzika. Šou „Oscar Music Awards“ skambės muzika iš Oskarams nominuotų ir apdovanotų filmų, o renginio stilius primins apdovanojimų teikimo ceremoniją.

Orkestras Lietuvoje atlieka tokių garsių filmų kaip „Mulen Ružas“, „Žvaigždžių karai“, „Matrica“, „Titanikas“, „Šerlokas Holmsas“, „Karibų piratai“, „Penktasis elementas“ ir daugelio kitų filmų garso takelius.

Tiesa, praėjusių metų rudenį nacionaliniame Ukrainos operos teatre Kijeve dėl itin didelio susidomėjimo per vieną dieną surengti net du minėto orkestro pasirodymai „Oscar Music Awards“.

Kruopščiai atrinkti kūriniai, profesionalūs muzikantai ir atlikėjai, užburiantys ypatinga energija, – visa tai muzikantus ir atlikėjus pavertė itin laukiamais svečiais Europos koncertų salėse.

„Lords of the Sound“ prodiuserio Andrejaus Novatorovo teigimu,  „Oscar Music Awards“ yra ne vien simfoninio orkestro atliekama klasikinė muzika.

„Ši programa labiau primena šou, mat scenoje pasirodo ne tik orkestras, gebantis puikiai atlikti klasikinę muziką. Norėčiau patikslinti, kad kūriniai iš garsiausių filmų atliekami šiuolaikiškai. Todėl šis renginys sudomina ne vien klasikinės muzikos gerbėjus. Scenoje žiūrovai taip pat išvys Ukrainos muzikinių TV projektų finalininkus, kurie yra neatsiejama šios programos dalis“, - prieš renginius Lietuvoje pasakojo A.Novatorovas.

Tuo metu renginio Lietuvoje organizatoriai pasakoja, kad „Oscar Music Awards“ jau turėjo galimybę išvysti ir Čekijos publika. Prieš atvykdami į Lietuvą „Lords of the Sound“ ir dar kartą apsilankys Prahoje, Brno ir Zlyne, mat čia yra labai laukiami.

Su DAILY CARD galioja 5% nuolaida bilietams.

Dar neturi daugiausia nuolaidų Lietuvoje turinčios kortelės DAILY CARD? Įsigyk jau dabar!