Besiskiriančios poros: anksčiau viskas buvo kitaip - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2016-11-18 15:12 ASMENINIO ARCHYVO/FOTODIENA nuotr.

Besiskiriančios poros: anksčiau viskas buvo kitaip

Statistikos duomenimis, Lietuvoje išsiskiria 60 procentų susituokusių porų. Dažniausiai, iširus santuokai, vaikai lieka gyventi su mama. Tokie skaičiai labai neramina visuomenės veikėją Joaną Bartaškienę: “Nenoriu pasirodyti senamadiška, bet mūsų laikais buvo kitaip – merginos tekėdavo svajodamos apie amžiną meilę ir gyvenimą kartu iki grabo lentos, o ir vyrai suvokdavo, kad santuoka – tai rimtas įsipareigojimas”.

J. Bartaškienė pripažįsta, kad ir anksčiau ne visos santuokos išlikdavo tvirtos, tačiau skyrybų skaičius vis tiek būdavo žymiai mažesnis. “Dabar kartais išvis nesuprantu, kokie būna santykiai porose - tarsi gyvena kartu, bet turi laisvę daryti ką nori ir su kuo nori. Aš esu už tradicinį šeimos modelį, kuomet vyras ir moteris supranta, kad įsipareigojimai yra šventas dalykas ir lakstymą į kairę ar į dešinę reikia pamiršti ir gerbti vienas kitą”, - piktinosi ji.

Garsią aerobikos pradininkę Lietuvoje piktina ir tai, kad žmonės tapo tokiais egoistais, jog negalvoja net apie savo vaikus. “Dabar nutraukti santuoką tapo taip paprasta, tarsi išgerti puodelį kavos. Ir tikrai retas kuris pagalvoja, kaip tai atsiliepia vaikams. Pažiūrėkit, kokie yra šiuolaikiniai vyrai – švelnučiai, išlepinti, nesugebantys būti tikrais vyrais. O kas dėl to kaltas? Būtent vienišos mamos, kurios sūnus augino  šiltnamio sąlygomis”, - rėžė Joana.

Todėl LRT nuomonių žaidimas “Paklauskim Lietuvos” klausia: kas geriau po skyrybų pasirūpintu vaiku – bedarbė mama ar turtingas tėtis? Šešios moterys tiesioginiame eteryje bandys atspėti labiausiai lietuviams priimtiną atsakymo variantą. Trys tituluotos gražuolės – Vaida Grikšaitė-Česnauskienė, Agnė Kavaliauskaitė ir Elita Citovičiūtė rungsis su trimis garsiomis senjoromis iš Lietuvos moterų sporto asociacijos – niekuomet nepailstančia kauniete Joana Bartaškiene bei dviem jos draugėmis.

“Sudėtingas klausimas ir labai sunku nuspėti tautos pasirinkimą... Tačiau aš manau, kad pinigai čia neturi reikšmės. Vaikui reikia ne eurų, o abiejų tėvų meilės, net jei jie ir išsiskyrę ”, - sako “Mis Publika 2013” Elita Citovičiūtė.

Prieš dvejus metus gražiausia Lietuvos mergina pripažinta Agnė Kavaliauskaitė įsitikinusi, kad tiek mama, tiek tėtis sugebėtų tinkamai pasirūpinti savo vaiku. “Mūsų moterys yra tokios šaunios, kad jos iš paskutiniųjų, net ir neturėdamos darbo, dažniausiai sugeba suteikti vaikui tai, kas reikalingiausia. O dabar jau ir tėčiai vis dažniau įrodo, kad gali tinkamai pasirūpinti savo vaikais. Tačiau mama visada liks mama...”, - sakė ji.