Vegetariško maisto restoranas atkirto mėsą dievinančiam lankytojui - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2017-04-29 14:00

Vegetariško maisto restoranas atkirto mėsą dievinančiam lankytojui

Veganiško maisto restoranas puikiai atsako į lankytojo skundą dėl mėsos patiekalų nebuvimo. Kuomet esi vegetaras ar veganas, ėjimas į restoraną gali tapti lyg žygiu į karo zoną. Kartais, nusišypsojus laimei, pavyksta įžengti į restoraną, turintį didelį vegetariškų ar veganiškų patiekalų pasirinkimą, tačiau daugeliu atvejų restoranai siūlo vieną pasirinkimą, arba, aišku, jokio. Taigi, nenuostabu, kad džiaugsmas užtvindo širdį, kuomet apsilankai vegetariškame ar veganiškame restorane. Vietose, kur nebereikia tardyti padavėjų ir meniu ieškoti tinkamo valgyti patiekalo.

Deja, vienam mėsos mylėtojui vegetariškas restoranas labai užliuvo. Nepaisant to, kad jis gali valgyti visus veganiškus patiekalus (ko, deja, negali veganai ar vegetarai mėsos restoranuose), restorano lankytojas buvo ypač nusivylęs veganiško restorano “V Rev Diner”, esančio Mančesteryje, Jungtinėje Karalystėje, meniu. Ten jis nerado jokių mėsos patiekalų. Jis rašė: “Restorane neradau jokių patiekalų ne veganams. Deja, tai pastebėjau tik restorane.”

Šio lankytojo skundas gana keistas, ypač turint omenyje faktą, kad visas restoranas reklamuojasi esantis būtent veganiškas. Taigi, skųstis dėl veganiško maisto veganiškame restorane yra lyg nueiti į vyno barą ir klausti kodėl ten nėra tekilos. Taip pat, juk lankytojas galėjo valgyti veganišką maistą ir tai jam nebūtų buvę blogai.

Restorano administracija puikiai ir sarkastiškai atsakė į lankytojo komentarą: “Oho, taip… turbūt išties sunku nueiti į restoraną, kur negali valgyti visko, ką siūlo meniu.” Argi ne teisingas jų atsakymas? Jeigu išties taip nori mėsos, argi nebūtų protingiau eiti į kitos rūšies restoraną?

Misija įmanoma: nė gabalėlio mėsos!

Daugelis lietuvių savo pusryčių, pietų ir vakarienės neįsivaizduoja be gabalėlio kumpio, kepsnio ir kitų mėsiškų patiekalų. Tačiau ar tikrai valgyti mėsą – būtina? O gal tie, kurie jos visiškai atsisako, yra laimingesni ir stipresni? Tad, kas yra vegetarizmas ir veganizmas?

Vegetarizmas – tai mėsos produktų nevalgymas

Žmonės, laikantys save vegetarais, nevalgo mėsos, žuvies ir pieno produktų. Taip yra dėl religinių įsitikinimų, pasaulėžiūros ar gyvūnų gailesčio. Dėl vegetarizmo naudos ir žalos daugelis nesutaria. Vieni medikai teigia, kad tokios mitybos pasirinkimas yra teigiamas ir naudingas sveikatai, nes vegetarai propaguoja sveiką gyvenimo būdą – nerūko, nevartoja alkoholio. Augalinės kilmės produktai tinka visiems, kurie nori sulieknėti ir jaustis žvaliai. Vegetarizmas yra griežtai draudžiamas besilaukiančioms ir maitinančioms mamoms, vaikams, paaugliams ir pagyvenusiems žmonėms. 

Veganizmas – tik augalinių produktų valgymas

Daugelis mano, kad veganais būti sudėtinga, nes iš raciono išbraukiami visi mėsos ir pieno produktai, medus, žuvis. Veganizmas apima ne tik mitybą, bet ir gyvenimo būdą. Veganai nedėvi odinių, kailinių, pūkinių ir šilkinių drabužių. Jie griežtai pasisako prieš eksperimentus su gyvūnais. Patys šios mitybos šalininkai sako, kad veganizmas – puikus pasirinkimas, nes su natūraliais augaliniais produktais yra gaunamos pačios reikalingiausios medžiagos ir vitaminai. 

Žymiausi LIETUVOS vegetarai ir veganai:

Živilė Vaškytė-Lubienė, Edgaras Lubys, Violeta Mackevičiūtė-Sati, Gintarė Gurevičiūtė, Linas Karalius-Ezopas, Genutė Žalienė, Liepa Rimkevičienė, Andrius Mamontovas, Neringa Nekrašiūtė, Erika ir Jurgis Didžiuliai.

Žymiausi UŽSIENIO vegetarai ir veganai:

Winstonas Churchillis, Vincentas Van Goghas, Richardas Gere`as, Paulas McCartney, Albertas Einsteinas, Immanuelis Kantas, Markas Twainas, Stevenas Spielbergas, Jeanas-Jacques Roussea, Pamela Anderson, Natalie Portman.