Rojus gomuriui: Vilniuje - gurmaniško itališko maisto fiesta - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2018-06-15 12:20 Organizatorių nuotr.

Rojus gomuriui: Vilniuje - gurmaniško itališko maisto fiesta

Š.m. birželio 14 ir 15 dienomis trečios, specializuotos itališko skonio parduotuvės atidarymo proga ITALIŠKO SKONIO GURMANAI pakveitė savo pirkėjus susipažinti su 2 prestižinių Italijos ūkių atstovais.

"Gioiella Latticini" generalinis direktorius Andrea Brandonisio, atvykęs iį Gioia del Colle, Apulijos pristatinėjo aukščiausios kokybės šviežius sūrius: burrata, burratina, straciatella, ricotta, mozzarella, supažindino  svečius su šio sezono naujienomis! Susirinkusiems svečiams pasakojo 100 metų gyvuojančio ūkio istoriją. Buvo galima sužinoti, kaip gimsta burnoje tirpstantys sūriai, taip pat atskleistos sūrių gamybos proceso subtilybės ir informacija apie aukščiausius standartus.

Kompanijos "Zuarina" komercijos direktorius Giovanni Gozzi, atvykęs iš Parmos, atstovaujantis vienai prestižiškiausių ir seniausių, nuo 1860 metų gyvuojančiam Parmos kumpių gamintojui, pasakojo kaip gaminamas pasaulyje pripažintas Parmos kumpis, mokė atpažinti kokybę ir kvietė degustuoti kumpių, saliamių bei kitų tikrų vytintos mėsos gaminių.

ITALIŠKO SKONIO GURMANAI gyvuoja jau šešerius metus, šiuo metu valdo 3 specializuotas itališko skonio parduotuves, puoselėja valgymo kultūrą, edukuoja vartotojus. Įmonė dirba net su 80 Italijos ūkių.


Organizatorių nuotr.

VU Teisės magistro diplomą turinti Itališko skonio gurmanų įkūrėja Liana Davletšina į gurmaniško maisto pasaulį pateko kiek netikėtai, pradžioje išmoko italų kalbą, vėliau daug keliavo, domėjosi Viduržemio jūros kultūra, gyvenimo būdu ir ilgainiui nusprendė atvežti dalelę šios kultūros ir į Lietuvą. Šiai dienai Liana, kuriai 33 metai, yra vienintelė sertifikuota alyvuogių aliejaus degustuotoja Rytų Europoje, vienintelė Lietuvoje alyvuogių aliejaus someljė, mokslus apie alyvuogių aliejų krimtusi daugiau nei ketverius metus. Moteris prieš trejus metus įkūrė pirmąją Lietuvoje alyvuogių aliejaus mokyklą.

"UAB Itališko skonio gurmanai" už indėlį į alyvuogių aliejaus kultūros plėtojimą, edukaciją ir prekybą kokybiškais alyvuogių aliejais prieš 2,5 metų pripažinta Geriausiu pasaulyje alyvuogių aliejaus importuotoju.