Kaip nepasiklysti vestuvių planavimo džiunglėse ir sutaupyti organizuojant vestuves - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2017-02-02 09:23 "Goodlife Photography"nuotr.

Kaip nepasiklysti vestuvių planavimo džiunglėse ir sutaupyti organizuojant vestuves

"Yra parašyta daug straipsnių ir išdalinta daug patarimų internete, kaip sutaupyti vestuvėse patiems gaminant maistą, atsisakant profesionalių fotografų ar perkant ne savo svajonių vestuvių suknelę. Šį kartą ne apie tai. Noriu pasidalinti patarimais, kaip susikurti nepaprastą šventę sau ir sutaupyti", - sako Milda Kubilienė, diplomuota dizainerė, vestuvių planavimo studijos “Svajonių fabrikas” įkūrėja ir dalijasi patarimais.

Nesvarbu vestuvės kuklios ar ištaigingos, jos turi būti jauniesiems ir apie juos. Ir jose turi būti tik tai, kas jiems yra priimtina, skanu, gražu.  Dažna pora šiais laikais forumuose ar kituose šaltiniuose prisiskaito apie įvairius mitus ir nežinia kam jais vadovaujasi. Dažna pora, paklausta, kodėl jie nori akcento vidurnaktį, net nesupranta. Juk tai nėra nei gimtadienis, nei Nauji metai, juk 00:00 vestuvėse nieko nesimbolizuoja. Mes švenčiame santuoką, ir meilė tarp dviejų žmonių tęsis visą gyvenimą, ji nesibaigia lygiai 00:00 ir neprasideda. Bet gi tarsi visi užsako fejerverkus, ugnies šou ar kitas pramogas, nepaisydami savo biudžeto ar norų, tiesiog tarsi taip visi daro ir tai yra privaloma. Tikrai ne. Beveik visose lietuviškose vestuvėse vidurnaktį yra keliama putojančio vyno taurė. Kalbant apie putojantį vyną, jį visada siūlome tik pirmoje vestuvių dalyje, jei yra pageidaujama pakelti taures. Nes tai yra aperityvinis gėrimas. Vėlai vakare visi svečiai jau yra perėję prie stipriųjų gėrimų, tad taurę už jaunuosius tarkim vyrai kelia tikrai tik iš pagarbos ir mandagumo. Atsisakykite to, vietoj jo prie torto pasiūlykite pasimėgauti kava ar arbata. Taip ne tik sutaupysite, bet ir neprisidėsite prie svečių galvos skausmo dieną po šventės.

Žinoma visai kitaip kalba pasisuktų, jei kažkoks išskirtinis akcentas, kaip gintaro dulkių ceremonija ar tie patys fejerverkai yra jaunųjų svajonė.  Mano nuomone, pats didžiausias akcentas šventės gali būti net ne 24:00 valandą. Neišlaidaujant galima labai iškilmingai įnešti tortą ir jį iškilmingai  pjauti, taip pat jaunųjų šokis gali būti ne tik šokių aikštelės atidarymo simbolis, bet ir viso vakaro kulminacija. Pratęsiant temą apie mitus, kuriais nereiktų vadovautis norėčiau paminėti ir jaunųjų šokį. Nei viena detalė ar suplanuotas akcentas neturi atimti puikios savijautos iš jaunųjų. Man visada sunku žiūrėti į šlapia nugara sėdinčius jaunuosius, kurie jau visus metus mokinosi „Yuotube“ pamatytą šou ir jaunikis iki pat išėjimo į sceną jaudinosi labiau nei prieš santuokos ceremoniją. Jei jūs nesate šokėjai, jei šokiai apskritai yra ne jūsų stichija, nepamirškite, kad jaunųjų šokis gali būti pats paprasčiausias palingavimas apsikabinus pagal jūsų meilės dainą. Taip laimėsite ne tik ramybę iki vestuvių, bet ir per jas.

 Fotografai. Aš visada tik už patikrintus profesionalus. Jau geriau nepersistengti su fotografo darbo valandom, neužfiksuoti torto pjovimo ir t.t.. bet kad jis būtų profesionalas ir išmanantis savo darbą. Atminkite, kad niekas neatsuks laiko atgal ir nesugražins jums akimirkų, o nuotraukos lieka visam gyvenimui. Kalbant apie fotografus siūlyčiau nepersistengti ir su vestuvine foto-sesija. Vestuvėse turite būti laimingi ir atsipalaidavę, tai nėra foto – sesija ir jūs neturite „atidirbinėti. Jei foto-sesijos metu pavargote ar suirzote, drąsiai nueikite užkąsti ledų ar tiesiog atsisėskite ant žolės atsigaivinti. Fiksavimas momentų ir reportažinio tipo foto-sesija tikrai leis daug geriau jaustis kiekvieną porą.

Toliau kalbant apie būdus sutaupyti, norėčiau paminėti netradicinės šventei dienos pasirinkimą. Surenkite vestuves viduryje savaitės. Taip ne tik būsite užtikrinti, kad gausite Jums tinkamą vietą ar norimą paslaugų tiekėją, bet tikrai dauguma paslaugų kainuos gerokai pigiau.  Arba rinkitės vestuves pavasarį, rudenį ar žiemą. Brangiausios kainos už paslaugas yra vasaros metu, o nuolaidos tiekėjų taikomos ir galima rasti pigesnių pasiūlymų spalio- balandžio mėnesiais.  Taip pat darykite vienos dienos vestuves, tokiu atveju jums nereikės rūpintis nakvyne ar kitos dienos užimtumu, kas irgi padėtų sutaupyti.

Dar viena iš puikių galimybių sutaupyti yra bažnyčios dekoras bei pasivaišinimas po bažnyčios. Kiekviena bažnyčia yra savita, iškilminga, su savu stiliumi, aura bei puošybos elementais. Pasirinkite jums priimtiną ir tikrai galite atsisakyti dekoro elementų. Nepamirškite, kad tai pirma akimirka, kai jus visi pamatys ir visų žvilgsniai per ceremoniją bus nukreipti tik į Jus. Žinoma nieko nėra nuostabiau ar romantiškiau už gausą žvakių ar gyvų gėlių bažnyčioje, tačiau norint sutaupyti tikrai verta to atsisakyti. Pasivaišinimas po ceremonijos turėtų būti kokybiškas, estetiškas, bet negausus. Pasirūpinkite tvarkingu staliuku su staltiese, stiklinėmis taurėmis, vandeniu bei putojančiu vynu ir saulėje negendančiais, minimaliais, derančiaisi prie siūlomo gėrimo užkandžiais. Visada puikus pasirinkimas yra besėklės vynuogės ar saldainiai. Tikrai visi atvyksta čia ne pavalgyti, o pasidžiaugti ir simboliškai pakelti taurę į jaunųjų sveikatą.

Dovanėlės svečiams visai nėra būtinos. Nors dažnai jos gali būti nuostabus dekoro akcentas, jei biudžetas ribotas ir neturite kažkokios specialios idėjos – nedarykite  jų. Dažnose vestuvėse tai tik papildomos nereikalingos išlaidos

Turbūt vienas didžiausių galvosūkių kiek ir kokių alkoholinių gėrimų turėtų būti vestuvėse. Norint sumažinti savo vestuvių biudžetą, reikia mažinti alkoholio  pasirinkimą vestuvėse.

Vestuvių dekorui  bei nuotakos puokštei rinkitės sezonines gėles. Taip pat jau kvietimuose nurodykite pageidaujamų gėlių spalvą, tad po ceremonijos atvežtos į šventimo vietą jos papildys dekorą ir jas bus galima panaudoti šventimo salėje, o ne paslėpti jaunųjų kambaryje.

Nenuomokite automobilio vestuvėms. Tai tik papildomos išlaidos, kurių tikrai galima išvengti. Automobilis turi būti tiesiog tvarkingas, derantis prie šventės stilistikos ir toks, kuriame jausitės gerai. Taip pat norėčiau paminėti, kad visada rekomenduoju minimaliai papuošti jaunųjų automobilius, tai tam, kad gatvėje būtų jiems rodoma derama pagarba.

Nesvarbu, kokios vestuvės organizuojamos, netgi jei jose pora šimtų svečių, tačiau reikia visuomet atsakyti sau į klausimą – ar tai vestuvės sau ar svečiams. Atsakymas visuomet vienareikšmis – vestuvės turi būti didžiausia šventė sau, tad bet kokį pasirinkimą priimdami visų pirma turite aptarti ar tai jums reikalinga ir ar tai jums svarbu.  Rinkdamiesi šventimo vietą, įvertinkite ten siūlomas kėdes, stalus, užvalkalus, staltieses. Gali būti, kad jos nebus jums priimtinos ar tinkamos, o nuomotis kitas kainuos papildomai.

Dažnai sulaukiu klausimo, kodėl mane patraukė vestuvių planavimo rinka, juk jau daugelį metų sukausi kūrybinėje terpėje. Taip, dirbdama statybos rinkoje ir projektuodama esu taip pat apsupta atsakingų sprendimų sprendimų, dizaino elementų bei skendėjau kūryboje. Interjero dizaino neesu pamiršusi ir dabar. Abi profesiojos turi sezoniškumą, tad yra suderinamos.  Man labai patika kurti grožį ir planuoti. Interjero dizainas  ir visa statybų rinka yra labai vyriška terpė. Romantikos ten nedaug.  Tad visa tai kompensuoja vestuvių planavimas. Man labai patinka padėti žmonėms ir matyti jų džiaugsmą atėjus rezultatams.  Būtent tokių vestuvių bei statybų visiems ir noriu palinkėti: būti gražiems ir laimingiems, gražiems, nes atsipalaidavusiems, o rūpesčius palikite profesionalams,  Ir neleiskite jokiai smulkmenai ar netikėtumui tą dieną atimti iš Jūsų akių spindesio ar džiaugsmo.

 

Karšti pasiūlymai