Dizainerės Indrės Koženiauskienės kolekcijos pristatyme – netikėtas sutapimas - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2016-12-06 10:36 Karolinos Funkienės nuotr.

Dizainerės Indrės Koženiauskienės kolekcijos pristatyme – netikėtas sutapimas

Po ilgos pertraukos naują savo darbų kolekciją pristatanti dizainerė Indrė Koženiauskienė šypsosi – tokio sutapimo, koks nutiko jai, nesitikėjo niekas.

„Kai kūriau kolekciją, apie tai, kas ją pristatys, tikrai negalvojau. Ji jau buvo baigta ir pavadinimas parinktas tuo metu, kai susipažinau su Golda“, - patikino autorė, įvykį vadinanti netikėtu tiek jai, tiek iš Varėnos kilusiai gražuolei.

Įdomi detalė – vienu iš šventinės drabužių kolekcijos „Gold“ fotosesijos veidu tapo profesionalus modelis Golda Filipavičiūtė.

 „Auksiniais“ savo darbus I. Koženiauskienė pavadino dėl gausybės šios spalvos detalių, puošiančių drabužius. Nemažai dėmesio kolekcijos įkvėpėja skiria ir sidabro akcentams. Suknelės, marškiniai, kelnės, paltai, švarkai – visus šiuos „Idesigner“ įkūrėjos „kūdikius“ sieja bendri bruožai – kokybė, patogumas ir rankomis prie kiekvieno gaminio pritaikytos pačios autorės sukurtos dekoracijos.

I.Koženiauskienė tvirtina pastebėjusi, jog šįmet itin populiari auksinės spalvos dirbtinė oda. Ją renkasi tie, kurie vis daugiau dėmesio skiria gyvūnų bei gamtos apsaugai.

Didžioji dalis dizainerės klienčių, kurioms ji kuria individualius gaminius, tiek vasarą, tiek žiemą pageidauja puoštis suknelėmis. 2011 – aisiais pirmąją kolekciją pristačiusi kūrėja sakė, kad tuo metu madinga buvo plonas trikotažas ir kostiumo medžiaga bei tiesaus kirpimo, neišsiskiriančios suknelės. Tuo tarpu pastaraisiais metais populiarumo viršūnėje karaliauja neoprenas, storesnis trikotažas ir saulės kliošo drabužiai.

„O 2017 – ųjų vasara kaitins gėlėtais audiniais. Ypač daug dėmesio sulauks individualiai kurti raštai“, - patikino I. Koženiauskienė.

Dažnai sceninę ir podiumui skirtą aprangą kurianti autorė su šypsena prisimena neįprasčiausią išpildytą užsakymą – užsakovas pageidavo kostiumo, dekoruoto LED lemputėmis.

Anot jo, pasitaiko klientų, tiksliai žinančių, ko nori. Tačiau nemaža dalis užsukančių į „Idesigner“ saloną pasikliauja pačia autore.

Iki kol pristatė savo darbus viešai, I. Koženiauskienė baigė siuvimo bei dizaino studijas.

„Šiuo metu man norisi daryti ne taip, kaip visi, todėl „Gold“ fotosesijoje dalyvavo niekam nežinomi modeliai. Stengiausi koncentruotis ne į tai, kad dėmesį į save patrauktų rūbą pristatantis žmogus, bet būtų pamėgtas pats drabužis“, - sakė pašnekovė.