7 patarimai, kad plaukai būtų gražūs - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2017-07-01 10:00 Asociatyvinė nuotr. (SHUTTERSTOCK)

7 patarimai, kad plaukai būtų gražūs

Kartais perkame brangias plaukų priežiūros priemones, išleidžiame joms nemažai pinigų, tačiau norimų rezultatų nesulaukiame. Verta paklausyti patarimų, kurie padės išlaikyti plaukus gražius ir sveikus.

Tinkamai maitinkitės

Jūsų plaukų grožis priklauso nuo to, ką valgote. Plaukas sudarytas daugiausia iš baltymų molekulių, todėl stenkitės kasdien su maistu gauti pakankamai baltymų. Į racioną įtraukite žuvį, vištieną, kepenėles, kiaušinius, migdolus, pupeles, varškę, lapines daržoves.

Plaukus plaukite rečiau

Kai kurios moterys įsitikinusios, kad vienintelis būdas turėti gražius plaukus – kasdien juos plauti. Bet tai kenksminga pačiai galvos odai ir plaukams, kadangi jie nuolat pažeidžiami cheminių priemonių, esančių šampūne. Veikiant jam, plaukai išsausėja, tampa neatsparūs išoriniam poveikiui, o galvos oda ima gaminti dar daugiau riebalų. Specialistai pataria plaukus plauti ne dažniau kaip 3–4 kartus per savaitę, o dar geriau – kartą per savaitę. Rinkitės švelnius, odą ir plaukus tausojančius šampūnus iš natūralių augalinių medžiagų, kurių sudėtyje nėra agresyvių putoklių.

Plaukams kenkia ir per karštas vanduo. Nuo jo plaukai sausėja ir greičiau lūžta. Todėl plaukite plaukus drungnu vandeniu, o skalaukite minkštu vandeniu. Tam tinka lietaus vanduo ar ištirpdytas sniegas. Vandenį minkštinti galima ir sodos šaukšteliu, actu ar citrinos sultimis.

Nešukuokite nuolat

Jei norite gražių plaukų, nešukuokite jų itin dažnai. Plaukams šukuoti per dieną skirkite ne daugiau kaip 5–10 minučių. Nors tai naudinga galvos odai ir plaukams, tačiau nuolatinis stimuliavimas skatina per didelį riebalų išsiskyrimą. Šukuojant plaukus, aktyvinamos plaukų šaknys, kuriose yra riebalų liaukos. Jos išskiria riebalų plaukams apsaugoti, šie pasiskirsto per visą plaukų ilgį. Ypač kenkia šukuoti šlapius plaukus, taip netenkama daugiau plaukų.

Stresas kenkia plaukams

Kartais plaukų priežiūrai skiriate daug dėmesio ir pastangų, tačiau rezultatų nepasiekiate. Priežastis gali būti patiriamas stresas. Manoma, kad jis turi įtakos plaukų stiprumui ir grožiui. Kuo daugiau streso patiriame, tuo plaukai silpnesni, lėčiau auga ir stipriau slenka. Išbandykite įvairias streso valdymo technikas, pavyzdžiui, meditaciją ar jogą.

Šilko patalynė ir galvos apdangalai

Gražiems plaukams gali būti svarbios tokios smulkmenos kaip patalynė ar galvos apdangalai. Kuo švelnesnis patalynės paviršius, tuo mažiau plaukai trinami ir veliasi. Vietoje įprastų pagalvių užvalkalų išbandykite šilkinius. Dar viena svarbi plaukų grožio sąlyga – galvos apdangalai. Jie apsaugo plaukus nuo aplinkos poveikio: karščio, dulkių, vėjo, šalčio, įvairių nešvarumų. Todėl kuo dažniau pridenkite, jei norite gražių plaukų.

Nevyniokite plaukų į rankšluostį

Vos ištrinktus plaukus sukame į sausą rankšluostį, tačiau tai nėra gerai. Drėgni plaukai yra labiau pažeidžiami, todėl greičiau lūžta ar slenka. Išsiplovę galvą, rankšluosčiu nusausinkite plaukus, bet nevyniokite. Norėdami suformuoti plaukų kryptį, švelniai braukite per juos rankomis ar šukomis ir leiskite natūraliai džiūti.

Kokybiški plaukų dažai

Didžiosios dalies plaukų dažų sudėtyje yra amoniako, kuris išbalina natūralią plaukų spalvą. Ši cheminė medžiaga džiovina plaukus, jie tampa lyg negyvi. Dažnai naudojamos priemonės su amoniaku gali lemti plaukų slinkimą, susilpnėjimą, todėl išbandykite natūralius plaukų dažus, kuriose nėra amoniako.

 

 

Karšti pasiūlymai