Lietuvos žvaigždžių vizažistė Irma Baltrušaitienė iš pasaulio čempionato parsivežė auksą - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2018-09-13 17:38 Asmeninio archyvo nuotr.

Lietuvos žvaigždžių vizažistė Irma Baltrušaitienė iš pasaulio čempionato parsivežė auksą

Garsenybių vizažiste Lietuvoje tituluojama Irma Baltrušaitienė iš Paryžiuje vykusio pasaulio čempionato “OMC hair world cup 2018 Paris” grįžo ne tuščiomis. Nuotakos makiažo kategorijoje lietuvės darbas buvo pripažintas geriausiu pasaulyje: I.Baltrušaitienė nugalėjo net keturiasdešimt konkurentų.

Trečią kartą tokio pobūdžio konkursuose dalyvaujanti meistrė aukso medalį iškovojo jau antrą kartą. “Visus tuos metus mano trenerė buvo Birutė Pajedienė. Be jos pagalbos ir žinių nebūčiau apsėjusi nei vienam konkurse”, - sakė Irma Baltrušaitienė. 

Pasak vizažo meistrės, dalyvavimas konkursuose - tarsi pramoga ir būdas pagilinti žinias, pamatyti, kaip kitos šalys supranta grožį. “Asmeniškai man yra  įdomiausia kurti įvaizdžius. Konkurse, kuriame ką tik dalyvavau, vertinamas ne tik makiažas, bet pilnas įvaizdis – rūbai, šukuosena, papuošalai, pats modelis. Kai matai aplink tiek daug profesionalų, kuriančių grožį, adrenalinas sukyla ne mažiau nei stebint krepšinio varžybas”, - įspūdžiais dalinosi Irma Baltrušaitienė. 

Meistrė atvira - čempionate kurtais nuotakų įvaidžiais svarbiausią savo gyvenimo dieną išdrįstų pasipuošti mažai tikrų nuotakų. “Kuriant konkursinį įvaizdį svarbu atsižvelgti į tendencijas, naujienas. O kadangi kiekviena šalis turi savitą supratimą apie grožį ir stilių, modeliai būna labai įvairūs. Todėl mūsų darbai šiemet ypatingai skyrėsi nuo kitų, jų buvo neįmanoma nepastebėti”, - pasakojo I. Baltrušaitienė. 

Sukurti auksu įvertintą nuotakos įvaizdį profesionaliai vizažistei padėjo dizainerė Lina Narbutienė, šukuosenų meistrė Julija Gutmanienė, papuošalų kūrėja Aušra Puidokaitė, blizgu.lt. “Didžiausio susidomėjimo sulaukė perlais „pūsti“ modelio pečiai. Aš susapnavau, kad turi būtent taip, o Aušra mano sapną sugebėjo paversti realybe”, - džiaugėsi vizažo meistrė. 

I.Baltrušaitienė negailėjo gražių žodžių ir savo modeliui Akvilei Žirgulytei. “Įvaizdžio sėkmė labai priklauso nuo modelio ir kaip ji sugebės tavo kūrinį pateikti scenoje. Aš visada Akvilės klausiau, ar ji jaučiasi graži. Nes jei modelis netiki tavo darbu, žengiant podiumu tai bus matoma plika akimi. O Akvilė jautėsi labai gerai, pasitikėjo savimi, sugebėjo patikti aplinkiniams ir teisingai “ištransliuoti” sukurtą įvaizdį”, - sakė meistrė. 

Apie dalyvavimą tokiuose konkursuose nuolat sklando įvairiausių nuomonių. Tačiau Irmai Baltrušaitienei tai  -  būdas tobulėti. “Aš nenoriu būti tokia vizažiste, kuri tik padažo klientę. Dabar yra daug specialisčių, kurios žinomai moteriai padaro makiažą, pasiskelbia apie tai socialiniuose tinkluose ir jau prisistato kaip aukščiausio lygio vizažo meistrės. Aš noriu būti nusipelniusi meistro vardo ir neišdrįsčiau savęs taip vadinti, jei mano mokslai vizažo srityje būtų paremti tik  internetiniais filmukais arba kursų sertifikatais. Savo darbą aš vertinu rimtai ir  turiu ambicijų būti geriausia”, - sakė I. Baltrušaitienė. 

Į čempionatą lietuvaičių komandą lydėjusi Kirpėjų ir grožio specialistų asociacijos prezidentė Jolanta Mačiulienė džiaugėsi Irmos Baltrušaitienės sėkme, tačiau negailėjo kritikos teisėjų darbui. “Šiais metais prie dviejų patirtį turinčių akredituotų ir sertifikuotų teisėjų buvo prijungti dar septyni teisėjai-naujokai iš įvairių šalių, neturintys teisėjavimo patirties. Tai pakišo koją mūsų meistrėms. Iškilo klausimas, ar visi teisėjai yra patys dalyvavę tokiuose čempionatuose? Ar jie supranta vertinimo specifiką”, - svarstė Jolanta Mačiulienė.

Vertindama tautiečių darbus, Kirpėjų ir grožio specialistų asociacijos prezidentė džiaugėsi, kad jie labai išsiskyrė bendrame kontekste. “Mūsų komandos įvaizdžiai ir darbai buvo tarsi iš ateities – stilingi, madingi, inovatyvūs. Rezultatas – naujas požiūris į seniai nusistovėjusias, tradicines tų rungčių madas. Kreatyvinis nuotakos stilius pirmą kartą buvo atskirtas nuo komercinio ir pateiktas kaip atskira rungtis, kas, mano nuomone, padėjo dalyviams labiau atsiskleisti”, - sakė Jolanta Mačiulienė. 

 

Karšti pasiūlymai