"Lietuvos balso" atlikėjai pasakė, kas iš tiesų vyko už kadro - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2016-01-17 15:41 PAULIAUS PELECKIO (FOTODIENA) nuotr.

"Lietuvos balso" atlikėjai pasakė, kas iš tiesų vyko už kadro

Sekmadienį "Lietuvos balso" finale kovoja keturi talentingi dainininkai: Kotryna, Dainius, Vytenis ir Rugilė. Kiekvienas iš jų atidavė savo laiką, sielą ir kūną, kad gautų tai, ko trokšta, - pergalę. Prieš pat tiesioginę transliaciją MIESTE.lt pakalbino jaunuolius. Jūsų dėmesiui - išskirtinis interviu apie muziką, balsą ir pergalę su "Lietuvos balso" finalą pasiekusiais dalyviais, kurie prabilo apie projekto užkulisius.

Elementarus, tačiau visus dominantis klausimas, jei ne už save, už kurį konkurentą balsuotumėte?

Dainius: Sunku pasakyti. Visus dalyvius vertinu tiesiog puikiai: Vytenis - charizmatiškas, Rugilė - švelniabalsė, Kotryna - puikiai valdo balsą. Žinote, tikriausiai balsuočiau už Kotryną. Jei reikėtų rinktis - Kotryna.

Rugilė: Mes visi esame nugalėtojai, bet savo balsą atiduočiau Kotrynai. Esame draugės, žaviuosi jos asmenybe ir dainavimu. Manau, kad mergina turi pavydėtinai stiprų vokalą.

Vytenis: Visus dalyvius stipriai palaiko žiūrovai, na, o žiūrovai tikriausiai žino, kas yra verčiausias. Aš šiuo metu negalėčiau pasakyti, kas yra mano favoritas. Rugilės puikus tembras, o Kotrynos - balso valdymo technika. Mes visi turime žavesio. 

Kotryna: Savo balsą atiduočiau tam dalyviui, kuris šiandien pasirodytų geriausiai. Yra dvi medalio pusės. Viena yra matyti savo varžovus repeticijų metu ir jau visai kas kita - pasirodymų. Man sunku išlikti nešališka, nes kiekvieną dalyvį pažįstu asmeniškai. 

KOTRYNA, P. PELECKIO nuotr.

Kaip manote, ką darysite, jei laimėsite?

Dainius: Kursiu muziką ir rašysiu dainas. Anksčiau teko viešėti Londone, ten įrašiau dainą su korėjiečiu. Užsienyje yra didesnės galimybės, tačiau pirmuosius žingsnius noriu žengti čia, Lietuvoje. Manau, kad projektui pasibaigus atsiras daugiau galimybių. Daug dirbsiu ir stengsiuosi džiuginti žmones, kurie manęs klausosi.

Rugilė: Kadangi esu vienuoliktokė, po projekto pasistengsiu baigti mokyklą. Nepatikėsite, bet galvoje sukasi mintys studijuoti mediciną (juokiasi). Muzikos tikrai neapleisiu. Jei laimėsiu bus daugiau galimybių, koncertuosiu ir džiuginsiu aplinkinius savo muzika.

Vytenis: Rašau dainoms muziką ir žodžius. Mano tikslas - įrašyti dainą, albumą. Noriu dalintis savo muzika, štai, ką aš planuoju daryti.

Kotryna: Jei laimėsiu - vyksiu į Italiją paatostogauti. Vėliau, žinoma, kad koncertuosiu, susitiksiu su gerbėjais ir daug dirbsiu. Per projektą šiek tiek nukentėjo mokslai, tad viskam pasibaigus bus puiki proga atsigriebti.

VYTENIS, P. PELECKIO (FOTODIENA) nuotr.

Į kokią publiką orientuositės po projekto, kokiems žmonėms skirsite savo dainas?

Dainius: Mano muzikos gali klausytis visi, kam ji patinka, tačiau, manau, kad daugiausiai orientuosiuosi į studentus, jaunesnius žmones, kadangi mėgstu minimalizmą, linkstu prie tokių muzikos stilių kaip house, rokas ar poprokas.

Rugilė: Išbandysiu visas auditorijas, manau, kad mano muzikos galės klausytis skirtingų amžiaus grupių žmonės. Jei klausiate apie muzikos stilių - širdis linksta prie džiazo, tačiau kaip ir projekte dainavau, taip ir po jo žadu atlikti įvairaus tipo dainas.

Vytenis: Ateinant į projektą norėjau paliesti visus, neskirstau savo auditorijos į senesnius ir jaunesnius. Lygiai taip pat planuoju daryti ir po projekto. Prieš tai kūriau indie stiliaus muziką, tačiau dabar manau, kad koncertuodamas atliksiu dainas, kurių galės klausytis visi.

Kotryna: Nežinau. Keistas klausimas. Manau, kad mano muzikos gali klausytis visi. Groju džiazo, popmuzikos stiliaus dainas. Esu įsimylėjusi muziką, savo meilę stengiuosi atiduoti žiūrovui ir klausytojui, taip pat bus ir projekto. Mano auditorija - įvairiaspalvė, aš žmonių neskirstau.

Ką galėtumėte pasakyti apie žmones, kuriuos sutikote? Kam labiausiai dėkojate?

Dainius: R. Čivilytė - reikliausias žmogus projekte. Puiki, nuostabi moteris. Be jos nebūčiau tiek pasiekęs. Visi mokytojai - šaunūs, jiems dėkoju už patirtį ir pagalbą.

Rugilė: Nežinau. Tikriausiai, kad mylimiausiu projekte tapo mano mokytojas Aleksandras, kuris manimi be galo rūpinosi. Rosita ir jos dukra Agneta taip pat labai gelbėjo, jų pamokos neįkainojamos. Mane žavėjo šių moterų atsidavimas.

Vytenis: Didžiausias ačiū keliauja Rūtai, kuri manimi tikėjo. Nuo tos akimirkos, kai aklųjų pertraukų metu ji mane pasirinko- svajonės ėmė pildytis. D. Montvydas labai padėjo savo mintimis, kai norėdavau realizuoti vieną ar kitą idėją. Rosita Čivilytė - aukščiausios klasės specialistė. Be šios moters neįsivaizduoju projekto.

Kotryna: Labiausiai dėkoju savo mokytojui D. Montvydui. Visi žmonės, kuriuos sutikau - nuostabūs. Šį vakarą su Donatu dainuosime duetu - aš išnyksiu, nebus nieko, nieko tik meilė muzikai. Šį pasirodymą skiriu visiems, kurie mane palaikė ir vedė į priekį.

DAINIUS, P. PELECKIO (FOTODIENA) nuotr.

Tokie projektai dažnai kritikuojami, neva, menininkui - atlikėjui lieka mažiau saviraiškos teisės, su Jumis daroma tai, ko nori projekto organizatoriai. Tiesa?

Dainius: Priklauso nuo žmogaus ir to, kaip jis žiūri į tokius projektus. Aš manau, kad niekas mano savitumo nesigviešia. "Lietuvos balsas" - bendras darbas, bendri interesai ir kiekvienam atlikėjui tik į naudą išeinanti profesionalų pagalba.

Rugilė: Mes pasirašėme sutartis, tad turime laikytis tam tikrų sąlygų, bet jokiu būdu tai nereiškia, kad organizatoriai mus sukuria. Ne. Išliekame savimi, tiesiog gauname reikalingą pagalbą. Į mūsų idėjas atzsižvelgiama. 

Vytenis: Į mano idėjas "Lietuvos balse" buvo įsklausoma. Gavau man reikalingą informaciją ir pagalbą. Aš save atradinėju, tad projektas leido labiau pažvelgti į tai, ko noriu, įsiklausyti į savo vidinį balsą. Niekas iš manęs nebuvo atimta, priešingai - gavau daugiau nei tikėjausi. Prieš tai teko dainuoti gatvėje, o dabar tenka dainuoti tūkstančiams. Ar gali būti geriau?

Kotryna: Mus visus vienija meilė muzikai. Manau, kad projektas gimė iš bendros idėjos. Visi jame dalyvaujantys yra orginalūs ir išlieka savimi, tiesiog jiems padeda profesionalai. Niekas mūsų kaip kareivėlių nerikiuoja ir savitumo nesiglemžia. 

RUGILĖ, P. PELECKIO (FOTODIENA) nuotr.

Apklausa: Kas verčiausias "Lietuvos balso" laimėtojo titulo?