Nuotykių kupina kelionė į Druskininkus (sužinok, ką verta pamatyti) - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2014-07-26 00:00 "Shutterstock" nuotr.

Nuotykių kupina kelionė į Druskininkus (sužinok, ką verta pamatyti)

Kelionių po Lietuvą projektas tęsiasi! Šį kartą kviečiame visus užsukti į Druskininkus, į žaliąjį Lietuvos kurortą. Užburianti gamta, žaliuojantys parkai ir juose esančios ekspozicijos, sveikatingumo procedūros, ekstremalios pramogos ir sniegas vasarą!

Iš sostinės vykstant į Druskininkus pasitinka kelio ženklas su nuoroda „Grūto parkas“. Negalime jo pravažiuoti. Tai parkas, kuriame po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo buvo atgabenta daugybė 1989–1991 metais demontuotų sovietmečio paminklų. Parko teritorijoje tvyro sovietmečio aura, kurios daugelis jaunosios kartos atstovų jau nebepamena.

Tiesa, čia galima ne tik pasižvalgyti po įspūdingą ekspoziciją, bet ir paragauti sovietmečio patiekalų. Parko teritorijoje įsikūrusi kavinė siūlo ir kotletų, ir barščių...  Visai kaip pas močiutę kaime!

Pasivaikščioję po parką tęsiame kelionę. Pagaliau pasiekėme Druskininkus. Atvykus į šį gydomojo purvo ir vandenų kampelį, būtina išbandyti bent dalelę šių malonumų. Tačiau iš pradžių būtina patirti ką nors ekstremalaus, tiesa?

Kas gali būti ekstremaliau už žiemą vidury vasaros? Slidžių ar snieglenčių sportą čia galite išbandyti ištisus metus! Taip, tai „Snow arena“, uždaras pramogų kompleksas, leidžiantis žiemos malonumais mėgautis net kaitinant vasariškam karščiui!

Tačiau tai dar ne viskas... Druskininkuose galima išbandyti ir karstymosi po medžius malonumą. Visai kaip vaikystėje, tik daug aukščiau, ekstremaliau ir... Su daug daugiau adrenalino. 3 hektarai nuotykių su daugybe trasų, o drąsiausiems – šuolis iš 21 metro aukščio...  Visa tai galima patirti „One“ nuotykių parke.

Po visų ekstremalių pojūčių ir kitų dienos įspūdžių tiesiog būtina pasivaikščioti Nemuno krantine, pasimėgauti sveikatinimo procedūromis ir pasigrožėti miesto vaizdais. Druskininkai didžiuojasi į urbanistinį paveldą įtrauktu senamiesčiu ir įspūdingais religiniais statiniais. Vienas jų – Druskininkų Švč.Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčia, pirmoji mūrinė bažnyčia, pastatyta dar XIX amžiaus viduryje.

Beje, Druskininkuose itin dažnai vyksta įvairūs koncertai. Nepraleisk progos pasimėgauti kūnui, sielai ir širdžiai skirtais malonumais. Tai neįtikėtino grožio gamtos ir architektūros kampelis, kurį turi aplankyti kiekvienas!

Įdomūs faktai, kurių nežinojai apie Druskininkus!

• Šiemet sukanka 220 metų, kai paskutinysis Lietuvos didysis kunikaikštis ir Lenkijos karalius Stanislavas Augustas Poniatovskis 1794 metais Druskininkus paskelbė gydomąja vietove;

• Dar XVIII a. sūriuosius vandenis Druskininkuose gydymui ėmė naudoti vietos gydytojas P.Sūrutis. Jis dideliuose kubiluose šildydavo sūrų šaltinių vandenį ir, išpilstęs į mažus buteliukus, juo gydė ligonius.

• XIX amžiuje, būdami pavaldūs carinei Rusijai, Druskininkai ne tik sparčiai vystėsi, bet ir buvo žinomi visoje Rusijoje bei už jos ribų;

• Pusė Druskininkų buvo sugriauta Pirmojo pasaulinio karo metu, vėliau – atstatyta;

• Šiuo metu Druskininkuose yra daugiau nei 10 naudojamų mineralinio vandens šaltinių;

• Kasmet Druskininkuose apsilanko daugiau kaip 200 tūkstančių turistų iš viso pasaulio;

• Čia savo paslaugas siūlo 18 viešbučių, 17 svečių namų, 24 kaimo turizmo sodybos, 3 kempingai;

• Manoma, kad gyvenvietės pavadinimas galėjo kilti nuo bendrinio žodžio „druskininkas“ (žmogus, užsiimantis su druska susijusia veikla, verslu).