Kelionė po Aukštaitijos perlą: nuo tradicinių iki ekstremalių pramogų - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2014-06-20 18:13 Kęstučio Žilionio nuotr.

Kelionė po Aukštaitijos perlą: nuo tradicinių iki ekstremalių pramogų

Žurnalas MIESTE.lt tęsia kelionių po Lietuvą projektą. Šį kartą į kelionę po Anykščius ir jo apylinkes išsiruošė širvintiškiai Elvinas Dalala (22) ir Viktorija Utkinaitė (18).

Jų kelionės plano sąraše buvo nemažai punktų: net trys muziejai, ekstremalios pramogos rogutėmis, įspūdinga apžvalgos aikštelė šimtametėje bažnyčioje ir, žinoma, romantiški pietūs gamtoje!

Anykščiai nė vienam iš keliautojų nebuvo nauja ir nematyta vieta. „Net dešimt metų mano tėtis čia žaidė futbolą. Jis buvo Anykščių komandos narys. Taigi dažnai čia užsukdavau“, – savo ryšį su vienu gražiausių Aukštaitijos miestų įvardijo Elvinas. Viktorija taip pat čia yra buvusi net kelis kartus, tačiau regiono grožis ir dar niekuomet neišbandytos pramogos juos čia vėl atviliojo.

Keliautojai, atvykę į Anykščius, pirmiausia aplankė šimtametę Šv.apaštalo evangelisto Mato bažnyčią. Įdomu tai, kad Pirmojo pasaulinio karo metu vokiečiai susprogdino įspūdingo grožio bokštus ir, nors jie buvo atstatyti, ji nebe tokia, kokia buvo. Šiuo metu bokštai net 5 metrais žemesni, nei buvo anksčiau, tačiau bažnyčia vis tiek tituluojama auščiausia Lietuvoje! Viename iš bokštų, 32 metrų aukštyje, įrengta apžvalgos aikštelė, iš kurios puikiai matyti visas miestas.

Pasigrožėję miesto panorama keliautojai aplankė ir šalia įsikūrusį greičiausiai vienintelį tokį pasaulyje Angelų muziejų. Jaukioje erdvėje gyvena net keli šimtai angelų iš viso pasaulio. Kai kuriems iš jų – daugiau nei du šimtai metų. O atvykusieji gali net išsiųsti laišką angelui! Savo norą angelui parašė ir Viktorija. „Negaliu sakyti, kokį norą užrašiau, nes neišsipildys!“ – papriekaištavo mergina, kai Elvinas pasmalsavo, ką ji taip ilgai rašė.

Skaityti toliau