Kelionė po Vilnių: miestas iš paukščio skrydžio - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2014-04-29 15:22 Žurnalo MIESTE.lt nuotr.

Kelionė po Vilnių: miestas iš paukščio skrydžio

Naujas žurnalo MIESTE.lt projektas „Kelionės po Lietuvą“ kviečia susipažinti su gražiausiomis Lietuvos vietomis. Pirmoji kelionė – aplink Vilnių. Į ją išsiruošė mūsų skaitytojai Aistė Šinkūnaitė ir Aidas Baškys. Porelė nusprendė aplankyti Europos parką, televizijos bokštą ir papramogauti Trakuose.

Kelionę porelė pradėjo Vilniaus centre – vyko į televizijos bokštą. Aidas jame buvo dar vaikystėje, taigi ši kelionė buvo puiki proga atgaivinti prisiminimus. „Pamenu, kad kylant liftu užgula ausis, – kiek sunerimo į liftą lipdama mergina, tačiau užkilusi ir pamačiusi pribloškiančius Vilniaus vaizdus tarsi nušvito. – Koks iš tiesų mūsų miestas žalias! Atrodo, gyvename tarp miškų.“

Ragaudami pyragą su bazilikiniais ledais jie klausė pasakojimų apie televizijos bokšto istoriją. Beje, itin draugiškos restorano „Paukščių takas“ atstovės prasitarė, kad tai viena mėgstamiausių vietų pasipiršti. Čia net švenčiamos vestuvės. Juk norisi prisiekti amžiną meilę būnant kuo arčiau dangaus, tiesa?

Ir, žinoma, kiekvienas, atvykęs į restoraną „Paukščių takas“, kviečiamas paragauti gilių kavos. Lietuvos miškuose surinktų gilių kava – tai ne įprasta juoda kava, ja gali mėgautis net vaikai. O išskirtinis šio restorano patiekalas – žuvienė.

 

Įdomūs faktai apie televizijos bokštą:

• Pirmas betono kubas į Vilniaus TV bokšto pamatus buvo supiltas 1974 m. gegužės 31 d., o priėmimo eksploatuoti aktas patvirtintas – 1981 m. sausio 30-ąją.

• 2006 m. rugpjūčio 19 d., pirmąją Pasaulio vyrų krepšinio čempionato Japonijoje dieną, Vilniaus TV bokštas buvo tapęs didžiausiu šviečiančiu krepšinio lanku. Lanko skersmuo buvo 34,7 m, tinklelio ilgis – 40 m.;

• 1999 m. birželio 12 d. Radijo dienos proga Vilniaus TV bokšte buvo organizuotas bėgimo entuziastų konkursas. Greičiausiai evakuaciniais laiptais į „Paukščių taką“ užbėgo Petras Pranckūnas, 917 pakopas įveikęs per 5 min. ir 3,8 sekundės;

• „Paukščių takas“ – ne tik restoranas, bet ir vienintelė Lietuvoje tokiame aukštyje įrengta apžvalgos aikštelė. Žiedinės formos „Paukščių tako“ grindys apsisuka 360 laipsnių per 45 minutes.

 

KELIONĖ PO VILNIŲ: MUZIEJUS PO ATVIRU DANGUMI

KELIONĖ PO VILNIŲ: SPA MALONUMAI IR KITOS PRAMOGOS TRAKUOSE

PATOGIAUSIA TRANSPORTO PRIEMONĖ KELIONĖMS PO LIETUVĄ - TRAUKINIAI