Iš JAV į mylimą Lietuvą grįžtantis Abrahamas Brody surengs koncertą Vilniuje - mieste.lt

Tapk MIESTE.lt fanu Facebook'e

×
2018-01-04 16:14 Gabijos Labutytės nuotr.

Iš JAV į mylimą Lietuvą grįžtantis Abrahamas Brody surengs koncertą Vilniuje

Abrahamas Brody, sugrįžęs po meninės rezidencijos prestižiniame Nacionaliniame Sawdust Teatre (National Sawdust Theatre) Brukline, Niujorke, sausio 31 d. Valdovų Rūmuose pristatys savo unikalų garsų pasaulį. Vilnius taps pirmąja stotele muzikanto ture lankant Baltijos šalis.

Pasitelkdamas balsą, smuiką, fortepijoną, elektroniką bei kitus instrumentus, Brody žaidžia Lietuvių liaudies melodijomis, suteikdamas joms modernų skambesį.

Koncerte bus atliekami albumo „Iš turtingos tamsios žemės” kūriniai ir naujos dainos lietuvių bei anglų kalbomis, kurios buvo sukurtos rezidencijos Niujorke metu.

Abrahamas Brody, gimęs lietuvių ir ukrainiečių imigrantų šeimoje Jungtinėse Valstijose, kelis pastaruosius metus praleido bendradarbiavimas su Lietuvos atlikėjais bei domėdamasis Lietuvių liaudies muzika. Sąsaja su protėvių tradicijomis Abrahamo Brody kuriamoje muzikoje užaugo kartu su stiprėjančiu atlikėjo ryšiu su savo šaknimis.

A. Brody tiki, kad kiekvienas turėtų prisidėti prie tradicijų puoselėjimo, jų išsaugojimo, o svarbiausia sklaidos: Lietuva turtinga giliomis, niekur kitur nepažintomis tradicijomis, privalu neleisti joms nuklysti užmarštin, inkorporuoti į šiuolaikinių atlikėjų darbus ir dalintis pasirodymuose svetur, kad žmonės turėtų galimybę susipažinti su šalies tradicijų unikalumu.

Po koncerto sausio 31 d. Viliuje, Valdovų rūmuose, A. Brody vasario 1 d. pasirodys Utenos kultūros centre, o vasario 3-ią dieną „Great Amber Hall” Liepojoje, kur jis koncertuos kartu su latvių atlikėja Laima Jansone ir sutartinių giedotojų grupe „Trys Keturiose”. Kovo mėnesį numatomas europinis turas kartu su Aleksander Arkhincheev, muzikantu iš Buriatijos. Balandį A. Brody grįš į Jungtines Valstijas, šįsyk kartu su minėtu ansambliu „Trys Keturiose”, kur pasirodys Nacionaliniame Sawdust teatre Niujorke ir Kennedy Centre Vašingtone.